_75407254

podczas gdy drewno liściaste i dywan mogą nadal królować w świecie podłóg, istnieje wiele up-and-coming materiałów, które są siłami, z którymi należy się liczyć. Jedną z najpopularniejszych kategorii, która zyskuje na popularności, zarówno ze względu na piękno, jak i trwałość, są podłogi z kamienia naturalnego. Kamień naturalny jest jednym z najbardziej luksusowych wyborów, które możesz zrobić pod względem materiałów podłogowych, ale nie jest już przeznaczony tylko dla drapaczy chmur i rezydencji. Jeśli chcesz wyglądać luksusowego holu hotelowego w swoim domu, podłogi z kamienia naturalnego są bardziej dostępne niż kiedykolwiek, a Floor Coverings International chce Ci pomóc. Dwa z najbardziej popularnych opcji kamienia naturalnego na rynku są dziś marmur i granit. Chociaż mamy tendencję do kojarzenia granitu bardziej z blatami i backsplashes niż z podłogą, nadal stanowi doskonały materiał podłogowy. Jeśli nie masz pewności, która z tych dwóch opcji jest najlepsza dla Twojego domu (chociaż obie są wyjątkowe!), a następnie Floor Covering International of Ottawa jest tutaj, aby pomóc ci w podjęciu decyzji!

trwałość

chociaż możemy myśleć o marmurze jako stereotypowym materiale podłogowym, jeśli chodzi o trwałość, granit jest w rzeczywistości bardziej trwały! Jest bardziej odporny na kwasy w żywności (dlatego jest tak popularną opcją blatu) i musi być uszczelniony i konserwowany rzadziej niż marmur. Granit jest również lepszy, jeśli chodzi o zastosowanie na zewnątrz i jest bardziej odporny na zarysowania niż marmur. Ponieważ marmur jest bardziej porowaty i bardziej miękki niż granit, zachowaj go do rzadko używanych, formalnych obszarów,podczas gdy trwały, funkcjonalny granit może być używany prawie wszędzie w domu!

piękno

oba te materiały są znane ze swojego wyjątkowego piękna i niezwykłego poczucia luksusu, ale istnieje wyraźna różnica w wyglądzie granitu w porównaniu z wyglądem marmuru. Granit jest w szerokiej gamie kolorów, ale wydaje się być nakrapiane i cętkowane patrząc, bez dwóch płyt wydaje się być zupełnie taka sama. Kamienie i kryształy, z których jest wykonana, takie jak kwarc, przyczyniają się do subtelnego blasku. Marmur, z drugiej strony, charakteryzuje się bardziej zawirowań o różnych kolorach, choć zazwyczaj jest biały, szary lub kremowy stonowane z żyłami ciemniejszych odcieni biegnących przez płytki. Granit, po polerowaniu, wydaje się wyglądać bardzo błyszczący, podczas gdy Marmur oferuje więcej gładkie, matowe wykończenie.

koszt

zarówno granit, jak i marmur są na wyższym poziomie, jeśli chodzi o cenę, od 40 do 150 USD za stopę kwadratową, gdy koszty instalacji są wliczone w cenę. Są to zdecydowanie bardziej zaawansowane opcje podłóg i nie są idealne dla tych, którzy szczypią się budżetem.

jeśli uważasz, że podłogi z kamienia naturalnego są odpowiednie dla Twojego następnego projektu, zadzwoń do Floor Coverings International of Ottawa już dziś!

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.