menu Chrome znajdziesz w ikonie w oknie przeglądarki.

jest to mniej więcej to samo na komputerach stacjonarnych, niezależnie od tego, jaki masz system operacyjny.

możesz uzyskać dostęp do menu, klikając „trzy pionowe kropki” w prawym górnym rogu okna przeglądarki Chrome. Wyglądają tak:

Menu Google trzy kropki

jeśli patrzysz na to w trybie pełnoekranowym i nie widzisz ich, spróbuj wyjść z trybu pełnoekranowego.

Kliknij te kropki, a zobaczysz menu Chrome:

zrzut ekranu menu chrome

menu jest podzielone na sekcje. Górna sekcja zajmuje się zarządzaniem kartami i oknami Chrome. Zaraz po tym przychodzi „Historia”, pogrupowane z „Pliki do pobrania” i ” zakładki.”Narzędzia”, „Edycja”, „Ustawienia” i „pomoc” są tam, ale są one umieszczone pomiędzy opcjami, które nie mają większego sensu w standardowej aplikacji lub środowisku graficznym, takim jak Cast.

przejdźmy do opcji, które można znaleźć na standardowym pasku menu i jak mapują się do wersji Chrome. Później porozmawiamy o rozszerzeniach Chrome i innych narzędziach, których możesz użyć do dostosowania widoku menu.

plik

opcje, które zwykle znajdziesz w sekcji „Plik”, są po prostu ułożone w górnej części, z wyjątkiem” Drukuj”, która jest zgrupowana tutaj z” Cast…”,” Find… „i” Więcej narzędzi.”

Edytuj

” Edytuj „otrzymuje własny nagłówek u dołu menu Chrome, ale opcje są ograniczone do” Wytnij”,” Kopiuj „i ” wklej”.”

Zobacz

w menu Chrome „Powiększ” rozmiar okładki. Inne znane opcje „widoku” są albo brakujące, albo nieistotne, ponieważ są obsługiwane przez przeglądarkę automatycznie.

Historia

„historia”, „zakładki” i „pliki do pobrania” udostępniają sekcję.

„historia” prowadzi do rozwijanego menu, które oferuje ostatnio zamknięte karty i okna na zsynchronizowanych urządzeniach, a także link do pełnej strony „historia” na górze:

 zrzut ekranu historii chrome

„pliki do pobrania” przeniesie Cię bezpośrednio do listy ostatnich pobrań, które możesz przeszukiwać, wyczyścić lub otworzyć w folderze Pobrane na komputerze z trzech pionowych kropek po prawej stronie paska wyszukiwania.

„zakładki” pokazuje rozwijaną listę kontrolek zakładek, które umożliwiają tworzenie zakładek na stronie, przenoszenie zakładek z jednego folderu do drugiego w „Menedżerze zakładek” i tak dalej. Możesz zobaczyć zagnieżdżoną listę zakładek i folderów w dolnej sekcji.

zrzut ekranu menu zakładek chrome

wyświetla również skróty klawiaturowe dla każdej funkcji.

Go/Windows

funkcjonalność tych nagłówków menu znajduje się głównie w „Więcej narzędzi”, gdzie zobaczysz opcje zapisywania zawartości strony; Zarządzaj danymi przeglądania, Plikami cookie i pamięcią podręczną pod „Wyczyść dane przeglądania…”; Zarządzaj rozszerzeniami; i użyj wewnętrznego Menedżera zadań Chrome.”Tutaj możesz również uzyskać dostęp do obszernego i stale rosnącego zestawu „narzędzi dla programistów” Chrome.

zrzut ekranu menu chrome

menu Chrome na komputerach Mac i Windows

na komputerach Mac otrzymasz „normalny” poziomy pasek menu. Po wybraniu okna Chrome zobaczysz, że standardowy pasek menu dla Chrome zastępuje pasek menu systemu operacyjnego, tak samo jak inne aplikacje.

zrzut ekranu menu chrome na komputerze mac

jest nieco bardziej przydatny niż wbudowane menu Chrome, chociaż większość użytkowników nie będzie go potrzebować. Na przykład menu „Edytuj „w oknie przeglądarki Chrome pokazuje opcje” Wytnij”,” Kopiuj „i” wklej”, które mogą być wszystkim, czego potrzebujesz.

jeśli używasz komputera z systemem Windows lub Linux, nie zobaczysz tego. Jedyne opcje to użycie rozszerzenia (patrz poniżej) lub skorzystanie z wbudowanego menu rozwijanego.

menu „Edytuj” w systemie Mac OS pokazuje skróty klawiaturowe i kilka dodatkowych opcji:

zrzut ekranu menu chrome na komputerze mac

jest to stosunkowo rzadki użytkownik, któremu należy przypomnieć, jak wyciąć, skopiować i wkleić z klawiatury. Jednak to menu zawiera również opcje” rozpocznij Dyktowanie… „i” ortografia i gramatyka”. Są to części systemu operacyjnego, Nie Chrome, są one po prostu oferowane w menu aplikacji Chrome.

zdezorientowany? Jest to część determinacji Maca, aby zbudować wszystkie aplikacje na swojej platformie w bezproblemową całość, zamiast pozwolić aplikacjom być ich własnymi zastrzeżonymi środowiskami, tak jak robią to maszyny z systemem Windows.

zakładając, że chcesz pasek menu” pure Chrome ” i chcesz, aby wyglądał jak każdy inny pasek menu aplikacji, co możesz zrobić?

często odpowiedź na problem z wyglądem lub zachowaniem Chrome można znaleźć w obszernym menu Ustawienia. Wejdź pod maskę w Chrome, a znajdziesz zupełnie nowy poziom kontroli nad przeglądarką. To, czego nie znajdziesz-przynajmniej nie teraz-to standardowy pasek menu dla Chrome.

zamiast tego najlepszą opcją jest po prostu zainstalowanie rozszerzenia. Zalecamy odpowiedni pasek Menu.

właściwy Pasek Menu dla Google Chrome

właściwe rozszerzenie paska menu dla Chrome, autorstwa Stefana Van Damme, daje Chrome standardowy pasek menu z tymi samymi narzędziami i opcjami, które są w menu rozwijanym Chrome.

Pobierz tutaj.

rozszerzenie jest dostępne z paska narzędzi. Kliknij na symbol + :

właściwa ikona rozszerzenia menu

wygląda tak:

prawidłowe rozszerzenie menu zrzut ekranu

po jednej stronie ekranu znajduje się standardowy układ paska menu:

zrzut ekranu WŁAŚCIWEGO rozszerzenia menu

aby wyłączyć rozszerzenie, możesz po prostu kliknąć X po prawej stronie paska menu.

odpowiednie rozszerzenie paska narzędzi daje Ci kontrolę nad tym, co pojawia się na pasku menu. Domyślne po prostu transponuje menu rozwijane Chrome do formatu paska, więc wszystkie te same opcje są tam, po prostu ułożone inaczej.

ale masz również możliwość dodania produktów Google, takich jak Earth, do paska narzędzi.

zrzut ekranu WŁAŚCIWEGO rozszerzenia menu

łatwo jest przełączać się między nimi za pomocą strony opcji rozszerzenia.

ale co, jeśli masz już dużą liczbę rozszerzeń? Dla wielu użytkowników Chrome są one niezbędne,a wypełnienie standardowego paska rozszerzeń zajmuje tylko niewielką garść. Nowo dodane rozszerzenia spadają z boku, co oznacza, że musisz kopać w menu, aby je znaleźć i zmienić ich ustawienia lub włączać i wyłączać.

jeśli nie chcesz wchodzić do menu Chrome i polować w „Więcej narzędzi” > „rozszerzenia”, w Chrome może być rozwiązaniem eksperymentalna funkcja.

Wybieranie Menu rozszerzeń w flagach Chrome

Chrome wydaje wiele funkcji eksperymentalnych jako flagi. Niektóre z nich tworzą pełne, stabilne wersje Chrome, a niektóre nie. ale wszystkie są z natury bardziej niestabilne niż standardowa funkcja Chrome:

zrzut ekranu flagi chrome

flaga Menu rozszerzeń Chrome pozwala kontrolować, które rozszerzenia pojawiają się na pasku rozszerzeń i zapewnia szybszą drogę do strony rozszerzeń. Zawiera również najczęściej używane kontrolki rozszerzeń, dzięki czemu można przyznawać lub ograniczać dostęp do witryny, włączać i wyłączać rozszerzenia oraz usuwać rozszerzenia z paska narzędzi.

flaga pojawiła się po raz pierwszy w Chrome Canary—wysoce niestabilnym eksperymentalnym kanale do testowania nowych funkcji—w połowie 2019 roku, zanim pojawiła się w stabilnych kompilacjach Chrome.

aby uzyskać dostęp do Flag, wpisz chrome: / / flags w omnibarze. Następnie wyszukaj „menu paska narzędzi rozszerzeń”:

zrzut ekranu z menu chrome

przełącz go na „włączony”, a następnie uruchom ponownie Chrome, klikając przycisk Uruchom ponownie lub zamykając i ponownie otwierając aplikację. Pamiętaj, że Chrome ponownie otworzy wszystkie otwarte karty, ale nie zawsze będzie w stanie odzyskać ich zawartość; prześlij formularze i Zapisz dowolną pracę w otwartych aplikacjach przed ponownym uruchomieniem.

pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że zwykły pasek rozszerzeń Chrome zniknął. Na jego miejscu znajduje się ikona w kształcie jednego kawałka układanki:

ikona flagi menu chrome

Kliknij, aby wyświetlić wszystkie rozszerzenia w rozwijanym menu przypominającym standardowe menu Chrome.

przykładowa lista rozszerzeń chrome

na dole znajduje się opcja zarządzania rozszerzeniami, która przenosi Cię bezpośrednio do Standardowej strony rozszerzeń Chrome pod adresem chrome://extensions/.

istnieje również opcja przypięcia rozszerzenia do paska rozszerzenia, reprezentowanego przez ikonę w kształcie szpilki po prawej stronie nazwy rozszerzenia. Wybierz tę opcję, a Rozszerzenie pojawi się jak zwykle na pasku rozszerzeń. Rozszerzenia można usunąć w ten sam sposób, klikając ikonę pinezki w rozwijanym Menu Rozszerzenia.

obok ikony pinezki kliknij trzy kropki, aby zobaczyć menu zarządzania rozszerzeniami, które obejmuje, od góry do dołu:

  • link do strony rozszerzenia w Chrome Web Store
  • kontrolki do zarządzania możliwością odczytu i zmiany danych rozszerzenia
  • link do ” Zarządzaj rozszerzeniami „
  • link do”Usuń z Chrome…”
  • kontrolka Pin / unpin
  • link do strony rozszerzeń Chrome

zrzut ekranu menu zarządzania rozszerzeniami chrome

to wszystko! Koniec z tworzeniem własnego menu Chrome. Możesz także dostosować swoją stronę główną i wiele innych części Chrome. Jeśli istnieje sposób, znajdziesz go w rozszerzeniu, ustawieniu lub fladze Chrome.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.