Formuła 1 jest najbardziej zaawansowanym technologicznie sportem na świecie. Samochody F1 to najszybsze jednomiejscowe samochody wyścigowe, w których zespoły / konstruktorzy z całego świata rywalizują w wyścigach Grand Prix na całym świecie, aby zdobyć Mistrzostwa Świata Kierowców i konstruktorów.

samochody F1 nie są zaprojektowane do osiągania maksymalnych prędkości, są zaprojektowane do szybkiego poruszania się po torze wyścigowym. Samochody Formuły 1 są jednymi z najszybciej przyspieszających samochodów na świecie, a maksymalna prędkość osiągana przez nie zależy od obwodów, na których są napędzane.

maksymalna prędkość i przyspieszenie samochodu F1 są odwrotnie proporcjonalne do siebie, zespoły dokonują zmian ustawień, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki z bolidu Formuły 1 na dany weekend wyścigowy/Grand Prix.

przekładnia samochodu F1 jest najważniejszym czynnikiem pomagającym im osiągnąć maksymalne prędkości, im dłuższe przełożenia, tym wyższa prędkość maksymalna i odwrotnie.

jak szybko jedzie samochód Formuły 1? Jaki jest rekord prędkości samochodu F1? Czy samochód F1 złamał barierę prędkości 400 km / h?

Pic Credits: F1 Official

w 2006 roku zespół Formuły 1 Hondy postanowił zabrać swój samochód F1 (ten sam samochód, który ścigał się w 2005 roku przez Jensona Buttona i Takumę Sato) do słynnego na całym świecie Bonneville Salt Flats.

zespół zdołał również osiągnąć oszałamiającą prędkość 413.205 km / h (256.753 mph) podczas testów na pustyni Mojave.

maksymalna prędkość samochodu F1 na torze wyścigowym

podczas testów na miesiąc przed Grand Prix Włoch 2005, Juan Pablo Montoya z zespołu McLaren-Mercedes ustanowił rekordową prędkość maksymalną 372,6 km / h (231,5 mph), która została oficjalnie uznana przez FIA za najszybszą prędkość kiedykolwiek osiągniętą przez samochód F1, mimo że nie została ustalona podczas oficjalnie zatwierdzonej sesji F1.

czy Bottas pobił rekord Montoyi w F1?

według zespołu Formuły 1 Williams, w 2016 roku Valtteri Bottas osiągnął niesamowitą Prędkość 378 km/h (234,9 mph) podczas treningu na ulicach Baku, Grand Prix Azerbejdżanu.

F1 Aktualności, rekordy, Tabele, wyniki, Prognozy i więcej @ Sportskeeda

jak ikona

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.