nieefektywne ogrzewanie w Twoim domu może spowodować więcej problemów, niż możesz sobie wyobrazić. Jednym z tych problemów byłoby powieszenie sopli na krawędzi dachu. Podczas gdy te sople mogą wydawać się uroczymi dekoracjami na dachu, są to oznaki, że masz problemy z dachem. Poza tym Duże sople mogą spowodować poważne obrażenia, jeśli kiedykolwiek zerwą się i uderzą ludzi poniżej.

zasadniczo sople można znaleźć w domach, w których występuje Niewłaściwa wentylacja i izolacja wzdłuż powierzchni dachu. Co powoduje, że te sople tworzą się na Twoim dachu?

kiedy nadchodzi zima i śnieg gromadzi się na dachu domu, topi się i spływa do rynien. W miarę ich spływania może wystąpić odmrażanie, co powoduje powstanie sopli. Sople te tworzą się z powodu różnych czynników.

jednym z tych czynników jest niedostateczna izolacja poddasza. Jeśli temperatura na poddaszu staje się gorąca, topi śnieg na dachu. Gdy woda dotrze do rynny (która ma niższą temperaturę, ponieważ nie jest ogrzewana przez powietrze na poddaszu), zamarznie. Te stałe sople lodu zamienią się w tamę lodową. Cykl trwa i trwa. Więcej śniegu topi się na dachu i spływa i gromadzi się na rynnach.

te budowle zapór lodowych spowodują nacisk na gonty i uszkodzą je. Tama lodowa zmusza wodę do powrotu. Woda może wtedy przesiąkać pod półpasiec. Są nawet chwile, że woda będzie przesiąkać do sufitu lub ścian w domu. W związku z tym te zapory lodowe pośrednio powodują więcej niż uszkodzenia dachu, ale także uszkodzenia konstrukcji, jeśli nie są kontrolowane.

poza niewłaściwą izolacją, niewystarczająca wentylacja poddasza jest również jedną z przyczyn problemu. Odpowiednia wentylacja pozwala na prawidłowy transport gorącego powietrza do chłodniejszych regionów. Brak uszczelnienia powietrza między poddaszem a klimatyzowaną przestrzenią jest również jednym z głównych problemów.

niebezpieczeństwa związane z posiadaniem sopli

ważne jest, aby zająć się formacjami sopli po stronie dachu. Poza tym, że są one wskazaniem na problemy z pokryciami dachowymi i wentylacją, mogą również powodować poważne uszkodzenia i urazy.

  • uszkodzenia konstrukcji
  • obrażenia od spadających sopli
  • gnijące Drewno
  • uszkodzenia lakieru

Rozwiązywanie problemów z soplem sopli

głównym rozwiązaniem problemów z soplami sopli jest rozwiązanie problemu wentylacji na poddaszu. Zasadniczo musisz upewnić się, że twój dach jest zimny. Oznacza to, że musisz unikać wycieków gorącego powietrza z przestrzeni życiowej na strych. Musisz mieć pewność, że izolacja, którą umieściłeś, jest wystarczająca i zabezpieczona.

chociaż nie jest to rozwiązanie, usuwanie śniegu z dachu jest świetną metodą zapobiegawczą. Jeśli nie ma śniegu, nic nie może się stopić. Jest to jednak rozwiązanie krótkoterminowe.

bardzo wskazane jest, aby udać się do profesjonalnej firmy dekarskiej, aby upewnić się, że dach ma odpowiednią izolację i wentylację. To długoterminowe rozwiązanie jest znacznie lepsze niż próba usunięcia sopli na dachu. Nie tylko stanowi to zagrożenie dla bezpieczeństwa, ale może również uszkodzić dach. Aby uzyskać więcej informacji na temat zapobiegania sople na dachu, a dla wyceny na wszelkie usługi naprawy dachu może wymagać, skontaktuj się z Cherry & Clark Roofing dzisiaj .

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.