Witajcie przyjaciele! Jestem tutaj, aby odpowiedzieć na bardzo powszechne pytanie: Dlaczego moje babeczki zatonęły?

dzisiaj opowiem wam 10 powodów, dla których babeczki zlewają się i jak je naprawić, aby można było upiec lepsze piękne babeczki!

jestem pewien, że jeśli upiekłeś wystarczająco dużo, napotkałeś ten problem: babeczki, które toną w środku.

jeśli zadałeś sobie pytanie: „Dlaczego moje babeczki toną w środku?”, Jestem tutaj, aby pomóc!

babeczka zatonęła w środku

Dlaczego moje babeczki zatonęły?

istnieje kilka powodów, dla których babeczki toną w środku.

1) zbyt wcześnie otworzyłeś drzwi piekarnika

zbyt wczesne otwarcie drzwi piekarnika może wpuścić zimne powietrze. Zimne powietrze może spowodować kurczenie się lub zapadanie babeczek.

w rezultacie może babeczki tracą trochę siły, stają się gęstsze, a może za dużo zimnego powietrza dostało się tam, a zmiana temperatury spowodowała, że środek babeczek zatonął.

jak naprawić: nie otwieraj drzwi piekarnika w pierwszych 10 lub 12 minutach pieczenia. Co zrozumiałe, czasami musisz obrócić tace, jeśli piekarnik ma gorące punkty, poczekaj na 10 minut, aby to zrobić. A także, zrób to szybko, nie otwierajcie drzwi do końca i działajcie szybko.

otwieranie drzwi piekarnika
Reshetnikov_art/

2) przeterminowane Środki spulchniające

jeśli proszek do pieczenia lub soda do pieczenia, których używasz, są przeterminowane lub stare, Twoje babeczki mogą zatonąć w środku.

to dlatego, że przeterminowany środek spulchniający nie pozwala na reakcje chemiczne konieczne do nadania babeczkowej liftingu.

jak naprawić: sprawdź, czy proszek do pieczenia lub soda oczyszczona, której używasz, są świeże. Dodać 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia do 1/4 szklanki ciepłej wody i wymieszać. Jeśli mieszanina sypie i bąbelki, jesteś gotowy do pracy. Jeśli nie, wyrzuć go. A do sody oczyszczonej dodaj 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej do 1/4 szklanki białego octu. Mieszanina powinna również powodować reakcję i gaz. Jeśli nic się nie stanie, wyrzuć to.

govindji/

3) Po kremowaniu masła

porozmawiajmy o babeczkowym cieście na bazie masła. Kremowanie masła i cukru jest bardzo ważnym krokiem w uzyskaniu dobrego wzrostu na babeczki. Jednak, jeśli beat zbyt dużo, skończy się włączenie zbyt dużo powietrza do ciasta, a kiedy babeczki piec, będą one gwałtownie wzrosnąć, a następnie zwinąć.

jak naprawić: śmietanę masło i cukier przez około 2 minuty na średniej lub średniej prędkości w zależności od miksera, aż mieszanina będzie lekka i puszysta, nie przekraczaj 2 lub 3 minut.

 masło kremowane mikserem elektrycznym.

4) ponad ubijanie jaj

podobnie jak w przypadku masła, ponad ubijanie ciasta po dodaniu jaj spowoduje również, że babeczki zapadną się w środku, z tego samego powodu: zbyt dużo powietrza jest wbudowane w ciasto, co spowoduje, że babeczki szybko wzrosną i zapadną się.

jak naprawić: dodaj jajka po kolei i upewnij się, że jedno jajko jest włączone przed dodaniem następnego. A gdy ostatnie jajko zostanie dodane, przestań mieszać.

 bicie jaj mikserem.

5) nad mieszaniem ciasta

teraz mówię konkretnie o mieszaniu ciasta po dodaniu mąki i suchych składników. Nie tylko to może dodać więcej powietrza do ciasta, co spowoduje, że babeczki opadną w środku, może to prowadzić do innych problemów, takich jak gęste, suche babeczki.

jak naprawić: składaj suche składniki tylko do połączenia. Przestań składać, gdy nie zobaczysz żadnych smug suchych składników w cieście.

 ciasto babeczkowe w misce.

6) gorący piekarnik

jeśli twój piekarnik pracuje wysoko, spowoduje to, że babeczki zbyt szybko wzrosną, a środek nie zostanie upieczony, co spowoduje, że babeczki opadną.

większość domowych piekarników nie jest dokładna w utrzymywaniu ustawionej temperatury. Dlatego powinieneś mieć termometr w piekarniku. Są niedrogie i mogą zaoszczędzić wiele fiascos pieczenia.

jak naprawić: Ustaw piekarnik na temperaturę wymaganą przez przepis. Upewnij się, że masz termometr do piekarnika, dzięki czemu możesz regulować temperaturę.

 obraz termometru piekarnika
De Monstera Studio/

7) pod pieczeniem

jeśli pod pieczeniem babeczek będą one opadać, ponieważ środek babeczki nie będzie miał szansy odpowiednio ustawić i unieść.

jak naprawić: sprawdź, czy babeczka jest w pełni upieczona, delikatnie dotykając palcem góry. Jeśli wróci, będzie gotowe do pieczenia. Możesz również użyć wykałaczki, aby przetestować, włóż ją do ciasta, a jeśli wyjdzie czysta, jesteś gotowy do pracy.

8) pozwolić, aby ciasto siedziało

jeśli pozwolisz, aby ciasto siedziało, Środki spulchniające mogą utracić swoje właściwości rosnące.

proszek do pieczenia o podwójnym działaniu reaguje z cieście w dwóch etapach: raz nawilża się, a raz nagrzewa. Więc kiedy zaczniesz robić ciasto i proszek do pieczenia miesza się z innymi składnikami, reakcja zacznie się zdarzyć.

i soda oczyszczona zawsze reaguje, gdy również się uwodnia.

więc oznacza to, że jeśli pozwolisz ciasto siedzieć zbyt długo, zacznie spuszczać powietrze, ponieważ reakcje zakwaszające już zaczęły mieć miejsce.

jak naprawić: upiecz babeczki, gdy tylko skończysz mieszać ciasto.

 miska z babeczkami funfetti i miarką do ciastek w cieście, z puszkami na babeczki wokół.

9) po napełnieniu patelni na babeczki

jeśli dodasz zbyt dużo ciasta do wnęk na babeczki, ciasto za bardzo wzrośnie i w konsekwencji spadnie i spuści powietrze,co sprawi, że środek babeczek będzie smutny i zatopiony.

jak naprawić: wypełnij każdą wnękę do 2/3 drogi za pomocą ciasta. Niektóre przepisy wymagają tylko 1/2 sposobu wgłębienia, które należy wypełnić cieście. Zawsze zwracaj uwagę na to, do czego wzywa przepis.

 patelnia z czterema babeczkami zatopionymi w środku

10) kakao w proszku

zwróć szczególną uwagę na rodzaj kakao w proszku, o który prosi przepis!

proszek kakaowy z procesu holenderskiego (lub alkalizowany proszek kakaowy) nie reaguje z sodą oczyszczoną, co oznacza, że w przepisach, które wymagają sody oczyszczonej, nie należy używać proszku kakaowego z procesu holenderskiego.

jak naprawić: z reguły używaj naturalnego kakao w proszku, chyba że przepis wymaga kakao holenderskiego.

przeczytaj ten artykuł na temat uzależnienia Sally od pieczenia o kakao w proszku i różnicach między holenderskim procesem a naturalnym kakao.

czekoladowe babeczki na stojaku chłodzącym, widziane od góry.

jeśli chcesz piękne pełne babeczki, z gładkim topem, idealne do matowego i dzielenia się z przyjaciółmi i rodziną, poświęć czas na przeczytanie powyższej listy!

podsumujmy więc powyższe wskazówki w łatwej liście, która pomoże Ci zrobić babeczki, które pięknie się wznoszą!

jak sprawić, by moje babeczki rosły idealnie?

na podstawie powyższej listy możemy wyciągnąć następujące wnioski:

  • upewnij się, że prawidłowo postępujesz zgodnie z przepisem, używaj składników, o które prosi przepis(tj. Holenderski – kakao proces vs. kakao naturalne), najlepiej przy użyciu skali do ważenia składników.
  • jeśli nie pieczesz od jakiegoś czasu, przetestuj sodę oczyszczoną i proszek do pieczenia, aby upewnić się, że są nadal aktywne, ponieważ mają datę ważności. Upewnij się, że są świeże.
  • postępuj zgodnie z przepisem i wypełnij wgłębienia babeczki zgodnie ze wskazówkami. Jeśli przepis nie wspomina, wypełnić go do 2/3 pełne z ciasta.
  • nie pozwól, aby ciasto siedziało zbyt długo po zrobieniu. Piec jak najszybciej.
  • przed wyjęciem babeczek należy sprawdzić czy nie ma na nie wpływu. Upewnij się, że odchodzą z powrotem po dotknięciu w środku, lub wykałaczka wychodzi czysta po włożeniu do babeczek.
  • nie bij masła ani jajek, dodawanie powietrza do ciasta jest ważne, ale zbyt wiele z niego nie będzie dobre.
  • miej termometr piekarnika, dzięki któremu możesz kontrolować temperaturę piekarnika i dokładnie ją ustawić.
  • nie otwieraj drzwi piekarnika zbyt wcześnie.
golden vanilla Cupcakes baked

mam nadzieję, że ten artykuł był pomocny! Wypatrujcie więcej porad na temat babeczek, które pomogą Wam upiec idealne babeczki za każdym razem!

moje przepisy na babeczki, kliknij tutaj!

a także sprawdź moją książkę Fantastyczne wypełnione babeczki!

dzięki za przeczytanie!

miłego pieczenia!

Wykres z 10 powodów, dla których babeczki toną w środku.

Camila z ciasta i Tacos Blog Signature

Camila z ciasta i Tacos Blog Signature

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.