Daj spokój, byłeś tam. Widzisz swoje zdjęcie i po prostu wiesz, że coś jest nie tak i czujesz, że nie wyglądasz najlepiej. Ale potem patrzysz w lustro i myślisz, że wyglądasz dobrze.

Dlaczego Lepiej Wyglądam W Lustrze Niż Na Zdjęciach ?

dlaczego? Dlaczego twoi przyjaciele uważają, że wyglądasz dobrze na zdjęciach, kiedy myślisz, że po prostu nie wyglądasz najlepiej. I dlaczego możemy dobrze wyglądać w lustrze, ale kiedy robisz zdjęcie, coś wydaje się nie w porządku.

Cóż, aby to zrozumieć najpierw musimy wiedzieć, co widzisz w lustrze, gdy widzisz siebie.

spis treści

co widzimy w lustrze?

bez wdawania się w zbyt wiele fizyki lub jakiegokolwiek technicznego żargonu, to, co widzimy w lustrze, jest obrazem nas samych, który składa się z promieni światła, które zostały odbite od lustra w twoje oczy.

jeśli stoimy twarzą do lustra, które jest skierowane bezpośrednio do nas, to zobaczymy odbicie siebie, które jest odwrócone na płaszczyźnie poziomej, ale takie samo od góry do dołu (jesteś właściwą drogą w górę). Wszystko jest odwrócone od lewej do prawej, ale nie od góry do dołu.

więc jeśli przesuniesz lewą rękę w lewo, twoje odbicie będzie przesuwać prawą rękę w prawo-wszystko jest odwrócone poziomo.

dlatego też nie można czytać książki w lustrze, ponieważ cały tekst jest odwrócony.

pamiętaj, że ignorujemy różne rodzaje powierzchni, takie jak zakrzywiona powierzchnia łyżki lub inne zakrzywione lustra. Rozważamy tylko standardowe płaskie lustra, takie jak te, które możesz mieć w domu na drzwiach, szafkach i ścianach itp.

Co Widzisz Na Zdjęciu Z Aparatu?

w Twoim obrazie obraz nie jest lustrzany. Jeśli zignorujemy inne aspekty, takie jak obiektywy, oświetlenie itp.i skupimy się na wymiarach i proporcjach obrazu, aparat zarejestruje to, co Twoi przyjaciele i rodzina widzą na co dzień.

więc jeśli masz bliznę na prawym policzku, to na Twoim zdjęciu powinna pojawić się blizna na prawym policzku.

Czy Wyglądam Jak Lustrzane Odbicie Czy Zdjęcie Z Aparatu? Co Jest Dokładniejsze?

więc teraz, gdy wiesz, że twój obraz jest odwrócony z boku na bok w lustrze. Co jest dokładniejsze?

cóż, to zależy od tego, kogo pytasz …

jeśli uważasz, że to, co widzisz w lustrze, jest prawdopodobnie najdokładniejszym twoim obrazem, ponieważ jest tym, co widzisz na co dzień – chyba że widzisz siebie bardziej na zdjęciach niż w lustrach.

z drugiej strony, wszyscy twoi przyjaciele i rodzina będą przyzwyczajeni do oglądania cię w prawdziwym życiu, które jest twoją wersją, która nie jest lustrzana. Ponieważ widzą cię w ten sposób przez większość czasu, dla nich to, co widzisz na zdjęciach, jest najdokładniejszą interpretacją Ciebie.

ale jak to tłumaczy to uczucie, że nie wygląda tak dobrze przed kamerą?…

Dlaczego Wyglądam Gorzej Przed Kamerą?

na zdjęciach lub filmach widzisz swoją wersję, której nie jesteś przyzwyczajony do oglądania w lustrze.

powodem, dla którego czujesz, że nie wyglądasz tak atrakcyjnie na kamerze, jest to, co wyjaśniliśmy powyżej.

ponieważ jesteś przyzwyczajony do oglądania siebie w lustrze, jesteś przyzwyczajony do innego obrazu siebie niż to, co widzisz na zdjęciu z aparatu.

zjawisko to można opisać poprzez efekt samej ekspozycji, w którym preferujemy rzeczy, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Inaczej znany jako zasada znajomości, efekt ten oznacza, że im coś jest nam bardziej znajome , tym bardziej go lubimy.

twoje odbicie jest przykładem powyższego. Jesteś bardziej przyzwyczajony do oglądania swojego odbicia w lustrze niż do oglądania siebie na zdjęciach. Chyba, że masz tysiące swoich zdjęć i nie masz żadnych luster.

z drugiej strony, jeśli uważasz, że Twoi znajomi sugerują, że wyglądasz dobrze na zdjęciu, może to być dlatego, że wyglądasz tak, jak zwykle.

ale gdyby spojrzeli w lustro, mogliby pomyśleć, że nie wyglądasz najlepiej (ale mam nadzieję, że tak nie powiedzą!) Dzieje się tak dlatego, że zobaczyliby Twój lustrzany obraz, którego normalnie nie zobaczyliby tak wiele.

podsumowując, czasami nie czujesz, że wyglądasz tak dobrze na aparacie, ponieważ coś po prostu nie jest w porządku, a to dlatego, że w twoim umyśle coś naprawdę nie jest w porządku.

Jak Mogę Wyglądać Tak Samo W Lustrze I Na Zdjęciach?

jedynym sposobem, aby wyglądać tak samo w lustrze i na zdjęciach, jest całkowicie symetryczne.

niestety nikt nie jest całkowicie symetryczny.

po prostu wyjdź i zrób sobie zdjęcia i wiedz, że twoi przyjaciele i rodzina naprawdę uważają, że wyglądasz dobrze i staraj się nie martwić zbytnio. Dobrze wyglądasz! (do wszystkich innych).

sprawdź następujące posty:

  • jak przechowywać aparat i obiektywy w domu?
  • jak długo utrzymuje się lustrzanka cyfrowa/bezlusterkowca?
  • jak długo trwają lustrzanki?

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.