Cat hunting a mouse
czy twój kot poluje i przynosi ci ich połów?

dla większości naszych pacjentów jedyną dobrą myszką jest Cóż, to może być prawda, ale co zrobić z tym lub innym, że twój kot przynosi do domu? Dla wielu to obrzydliwe, że a przynosi im A. Tylko w tym tygodniu, nasz przyniósł do domu części myszy, skrzydła, i kilka moli. Dobrą wiadomością jest to, że wszyscy byli martwi lub byli częściami. To dobra wiadomość, bo gdyby były żywe lub częściowo żywe, a następnie przypadkowo uwolnione za naszą kanapą, to byłby prawdziwy problem.

? Po pierwsze, ponieważ on lub ona jest kotem i to właśnie robią koty. Koty są drapieżnikami, które polują. W tym artykule dowiesz się, dlaczego twój kot przynosi myszy (lub inne martwe zwierzęta) do domu i jak sprawić, by przestały to robić.

Dlaczego koty przynoszą martwe zwierzęta do domu?

zacznijmy od powodów, dla których koty przynoszą do domu. Jest słowo kluczowe:””. Faktem jest, że powód, dla którego twój kot przynosi ci martwe zwierzęta, jest prawdopodobnie z tego samego powodu, dla którego przynosisz zakupy do domu.

aby zjeść w spokoju

koty należą do najlepszych Łowców na świecie. Twoim zadaniem jest polowanie na ich jedzenie. Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do ich sukcesu w ich. Jednym z nich jest cisza. Twój kot poluje na nich i odchodzi z niewielu zauważając je. Gdyby myszy mogły zobaczyć kota pożerającego swoich kumpli, wkrótce stałyby się bardziej ostrożne lub nawet przeniosłyby się w bezpieczniejsze miejsce. Również polowanie na kota, które jest wystarczająco małe, aby zabrać do domu. To tutaj środowisko jest bezpieczne, a twój kot nie musi się bronić przed konkurencyjnymi drapieżnikami i padlinożercami.

aby nauczyć kocięta polować

mimo, że koty są urodzonymi śmiertelnymi myśliwymi, nadal muszą ćwiczyć. Twoje kopnięcia i idą na polowanie. Kiedy a zaczyna uczyć ją młodych, przynosi do domu a i je na oczach swoich kociąt. Dzięki temu kocięta zapoznają się z tym, jak polować i konsumować swoje . Później, może przynieść do domu, aby dać jej jako sposób na doskonalenie ich . Umiejętności takie jak prześladowanie i rzucanie się. Wielu behawiorystów kotów twierdzi, że ten instynkt jest obecny nawet u kotów, które nie mają . Niektórzy nawet teoretyzować, że koty przynieść do ich właścicieli do praktyki dając do swoich kociąt. Chociaż jest to dyskusyjne, jest to logiczne wyjaśnienie.

aby dzielić się jedzeniem z innymi kotami lub ludźmi

w dużych społecznościach kotów, nie wszystkie koty są tak dobre jak inne. Niektórzy łapią więcej niż potrzebują i są gotowi się podzielić. Takie zachowanie jest bardziej powszechne u samic kotów. Jeśli znalazłeś coś na werandzie wcześnie rano, prawdopodobnie twój kot pomyślał, że możesz chcieć to zjeść. Twój kot nie rozumie pojęcia kosza na śmieci. Jeśli zgarniesz i kot zobaczy, że go nie ma, założą, że ktoś go zjadł. Więc dlaczego nie przynieść więcej?

aby złagodzić stres

jeśli twój kot przyniesie żywą mysz do domu, może próbować nauczyć cię, jak ją gonić. Mogą również używać go jako mechanizmu odprężenia. Zaspokajanie ich jest bowiem dość niebezpieczne dla kota. Po koncentracji i napięciu polowania można uwolnić trochę stresu, grając myszką. Tak, jest przyniesiony do domu i można rozpocząć sesję „play”. Ponieważ mysz jest w stanie, który można określić jako szok, nie będzie łatwo uciec. Ale czasami tak jest.

co robisz, gdy twój kot przynosi ci a ?

teraz, kiedy wiesz, że sprowadzanie zwierząt do domu jest naturalne dla kotów. To instynktowne . Ale nie jest to dla nas przyjemna uczta . Kto chce części na ganku? Możesz coś z tym zrobić? Tak!

jak powstrzymać kota przed sprowadzeniem do domu martwych zwierząt

nie przekarmiaj kota

najpierw zrozum, że to nie powstrzyma Twojego kota . Jest to jednak część rozwiązania. W badaniu kotów na Uniwersytecie w Exeter w Wielkiej Brytanii, którym pozwolono polować na myszy, Wyniki wykazały, że pełnia zmniejszyła ilość zabitych zwierząt. Na początek Nakarm kota odpowiednią ilością pokarmu. Dodaj poniższe techniki, aby jeszcze bardziej zapobiec przynoszeniu obiadu do domu.

„brytyjscy naukowcy odkryli, że w porównaniu z grupą kontrolną, koty, które w ciągu 12 tygodni zjadły dietę o wysokiej zawartości mięsa, bez ziarna, zmniejszyły liczbę zwierząt, które zabiły i wprowadziły do domu o 36 procent…”

University of Exeter, UK

załóż dzwonek na swojego kota

zakładanie kołnierza z dzwonkiem na Twojego kota zmniejszy sukces twojej woli, gdy polują. Tak udani myśliwi, jak koty, nie mogą uciec daleko bez cichej ciszy. Dzwonek zaalarmuje ich . Jeśli twój kot nie uda się polować, nie przyniesie swojego połowu do domu.

na co uważać z obroży dla kotów

  1. nie wszystkie obroże dla kotów są bezpieczne. Wybierz taki, który ma się otworzyć (funkcja breakaway), jeśli utknie w krzakach lub na gałęzi drzewa. Ma to na celu zapobieganie uduszeniu kołnierza . Możesz stracić kołnierz, ale nie stracisz kota. Możesz kupić bezpieczne obroże dla kotów tutaj.
Ulepszona Wersja-Odblaskowa Obroża dla kotów z dzwonkiem, Zestaw 6, solidne bezpieczne Obroże Dla Kotów, Nylon, Mieszane Kolory, Obroża dla zwierząt, Rozłamowa Obroża dla kotów, Bezpłatna wymiana (6-Pack)
wersja ulepszona – Odblaskowa Obroża dla kotów z dzwonkiem, zestaw 6, Solidna & Bezpieczna Obroża dla kotów, Nylon, Mieszane Kolory, Obroża dla zwierząt, Rozłamowa Obroża dla kotów, Bezpłatna wymiana (6-Pack)
  1. kołnierz musi pasować idealnie. Jeśli jest zbyt ciasna, twój kot poczuje dyskomfort lub nawet ból. Jeśli jest zbyt luźny, szansa na utknięcie dramatycznie wzrasta. Upewnij się, że możesz łatwo wsunąć palec lub dwa za nim, ale nie więcej. Po dopasowaniu go do swojego, Nie zapomnij sprawdzić co jakiś czas, że nie stał się zbyt ciasny lub zbyt luźny.
  2. wytrenuj kota, aby przyjmował obrożę. Niektórym kotom nie przeszkadza Obroża. Ale niektórzy mogą działać agresywnie w stosunku do noszenia jednego. Jeśli udało Ci się założyć obrożę, ale twój kot próbuje ją zdjąć, nie zostawiaj ich samych walczących z tym. Aktywnie skup uwagę kota na karmie, zabawce lub pieszczotach. Nie zostawiaj kołnierza na długo. Jeśli zdejmiesz obrożę, zanim twój kot pokaże swoje nieszczęście, możesz powtórzyć zakładanie jej na krótki czas. Rób to kilka razy dziennie. Stopniowo zwiększając czas, w którym kołnierz jest włączony, w końcu będziesz mógł pozostawić kołnierz włączony przez cały czas.
  3. Dodaj więcej zabawy do harmonogramu swojego kota. Dając kot zdolność do polowania, ale nigdy nie uda jest prawdopodobne, aby znacznie zwiększyć poziom stresu kota. Będą sfrustrowani. Aby temu przeciwdziałać, pozwól swojemu kotowi stać się odnoszącym sukcesy myśliwym w pomieszczeniu podczas zabawy z Tobą. Spróbuj użyć zabawki na sznurku i spróbuj odtworzyć naturalne ruchy myszy, pozwalając kotowi na polowanie. Niech go śledzą, rzucają się na niego i w końcu niech go złapią. Prawdopodobnie wypełni to zapotrzebowanie Twojego kota na tego typu stymulację psychiczną i fizyczną. Dowiedz się więcej o zabawie z kotem tutaj.

kiedy Wszystko inne zawodzi, dlaczego nie rozważyć utrzymania swojego ? Istnieje wiele korzyści z posiadania . Jeśli jesteś gotowy, aby go wypróbować, oto nasze wskazówki, aby z łatwością przekształcić swój poprzednik w wewnętrzny, powodując jak najmniejszy stres dla was obojga. Twój kot lub będzie szczęśliwszy. Wszyscy chcemy szczęścia.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.