bezpieczeństwo komputera to proces zapobiegania i wykrywania nieautoryzowanego korzystania z komputera. Środki zapobiegawcze pomagają uniemożliwić nieautoryzowanym użytkownikom (hakerom) dostęp do dowolnej części systemu komputerowego. Wykrywanie pomaga określić, czy ktoś próbował włamać się do systemu, czy mu się udało i co mógł zrobić.

nasze komputery stały się rozszerzeniem wszystkiego, co robimy, od bankowości i inwestowania po zakupy i komunikację z innymi za pośrednictwem poczty e-mail lub czatu. Nie możesz uważać swojej komunikacji za „ściśle tajną”, najprawdopodobniej nie chcesz, aby obcy czytali twój e-mail, używali twojego komputera do atakowania innych systemów, wysyłali fałszywe wiadomości e-mail z twojego komputera lub badali dane osobowe przechowywane na twoim komputerze.

hakerzy nie dbają o Twoją tożsamość. Często chcą uzyskać kontrolę nad komputerem, aby móc go używać do uruchamiania ataków na inne systemy komputerowe.

posiadanie kontroli nad komputerem daje hakerom możliwość ukrycia swojej rzeczywistej lokalizacji podczas uruchamiania ataków, często przeciwko głośnym systemom komputerowym, takim jak rząd lub systemy finansowe.

hakerzy mogą obserwować wszystkie Twoje działania na komputerze lub spowodować uszkodzenie komputera poprzez sformatowanie dysku twardego lub zmianę danych.

niestety hakerzy zawsze odkrywają nowe luki w oprogramowaniu komputerowym. Złożoność oprogramowania sprawia, że coraz trudniej jest dokładnie przetestować bezpieczeństwo systemów komputerowych.

bezpieczeństwo w Internecie jest najważniejszym aspektem, który powinien zrozumieć każdy korzystający z Internetu. Network Pro oferuje kilka ważnych wskazówek, aby zachować bezpieczeństwo i chronić swoje informacje przed zagrożeniami bezpieczeństwa.

1. Najnowsze oprogramowanie antywirusowe:

codziennie odkrywane są nowe zagrożenia i wirusy, aby sobie z tym poradzić, musisz mieć najnowszą wersję oprogramowania antywirusowego. Nawet aby Twoja wersja oprogramowania antywirusowego była skuteczna, musisz ją zaktualizować o najnowsze dostępne aktualizacje. Dostępnych jest wiele programów antywirusowych, zarówno darmowych, jak i płatnych.

2. Oprogramowanie anty-Spyware:

samo oprogramowanie antywirusowe nie wystarczy. Aby zabezpieczyć się przed zagrożeniami internetowymi, potrzebujesz również oprogramowania anty-spyware. Programy szpiegujące różnią się od wirusów w taki sposób, że w przeciwieństwie do wirusów nie zmieniają sposobu działania Twoich maszyn ani nie uszkadzają żadnych danych, ale instalują się na twoim komputerze, aby wysyłać ważne dane, takie jak hasła, SSN, numery kart kredytowych przechowywane na twoim komputerze na jego serwer. Tak więc, aby wykryć Programy szpiegujące &, aby zapobiec dostaniu się do komputera, potrzebujesz najnowszego oprogramowania anty-spyware.

3. Porady dotyczące ochrony haseł:

hasła są najważniejszym aspektem różnych kont internetowych. Zapewniają dostęp do kont internetowych i umożliwiają wykonywanie różnych czynności związanych z kontem, takich jak zakupy, wysyłanie wiadomości e-mail, transakcje online itp. Zabezpieczenie hasła jest jak zabezpieczenie pieniędzy. Nigdy nie przechowuj tych samych haseł dla różnych kont. Nigdy nie zachowuj hasła, które można odgadnąć lub hasła związanego z osobistym numerem telefonu, datą urodzenia itp. Użyj długich haseł składających się z liter i cyfr i mogą być znakami specjalnymi. Zawsze uzyskuj dostęp do stron internetowych związanych z hasłem bezpośrednio, otwierając nową stronę internetową, a nigdy za pośrednictwem linku w wiadomości e-mail lub podanego w inny sposób.

4. Zastosuj najnowsze aktualizacje & łaty:

żadne oprogramowanie zainstalowane w systemie nie jest idealne na całe życie. Luki są związane się zdarzyć. Zastosuj najnowsze aktualizacje & łaty do oprogramowania. Te aktualizacje i poprawki są udostępniane od czasu do czasu przez producenta oprogramowania.

5. Firewall:

jeśli to możliwe spróbuj użyć zapory sieciowej, aby zapobiec atakom hakerów na Twój system i znaleźć luki w systemie. Firewall blokuje ruch nieautoryzowany, aby uzyskać dostęp do komputera. Zapora ogniowa umożliwia bezpieczny dostęp do Internetu i zapobiega nieautoryzowanym aplikacjom i osobom uzyskującym dostęp do komputera.

organizacje takie jak Network Pro zarządzają wszystkimi aspektami bezpieczeństwa antywirusowego i antyspyware, a także wieloma innymi korzyściami. Wsparcie Network Pro daje Twojej firmie pewność, że hakerzy nie ukradną poufnych informacji biznesowych.

jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak Network Pro może pomóc w zarządzaniu siecią IT i bezpieczeństwem, zadzwoń do nas pod numer 877.263.8770.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.