• Udostępnij:
  • Udostępnij na Facebooku
  • Przypnij na Pinterest
  • Tweetuj na Twitterze

Pielęgnacja jest ważną częścią utrzymania skóry i sierści szczeniaka w doskonałym stanie i może być niezbędna do łączenia, szkolenia i umiejętności socjalizacji. Ale czy twój szczeniak może być zbyt młody, aby go pielęgnować?

znaczenie pielęgnacji

pielęgnacja to coś więcej niż tylko szczotkowanie szczeniaka, obejmuje również kąpiele, przycinanie paznokci, czyszczenie uszu, wycieranie oczu, przycinanie wrażliwych obszarów i ogólne wykończenia sierści, gdy jest to konieczne. Dokładny stopień pielęgnacji i to, co jest wymagane przy każdej sesji, zależy od rasy szczeniaka, jego stanu sierści i wszelkich specjalnych względów, takich jak wrażliwa skóra, matowe futro lub cykle rzucania. Podczas pielęgnacji może utrzymać szczeniaka wygląda najlepiej, właściwa pielęgnacja będzie również zminimalizować pchły i kleszcze, poprawić stan skóry, pomóc towarzysko szczeniaka, zapewnić doświadczenie klejenia, i podnieść świadomość wszelkich obszarów problemowych, takich jak infekcje ucha, podrażnienie oczu, ból łap, i podobne obawy. Ponieważ pielęgnacja może być tak ważna, ważne jest, aby rozpocząć pielęgnację szczeniaka w odpowiednim wieku.

przygotowanie do groomera

jak tylko twój szczeniak wróci do domu, powinieneś podjąć kroki, aby przygotować go do profesjonalnych sesji pielęgnacyjnych. Aklimatyzacja szczeniaka do dotykania ciała-głaskanie nóg, masowanie uszu i łap, delikatne trzymanie głowy-pomoże szczeniakowi rozpoznać, że te dotyki nie będą bolały i nie trzeba się bać. Szczotkowanie szczeniaka w domu i wprowadzenie innego sprzętu podobnego do narzędzi groomera również pomoże przygotować szczeniaka do wizyt pielęgnacyjnych. Pozwól swojemu szczeniakowi zobaczyć i usłyszeć suszarkę, jeśli to możliwe, i użyj metalowej łyżki lub pilnika, aby delikatnie stuknąć paznokcie u stóp szczeniaka, aby przyzwyczaili się nie tylko do obchodzenia się z łapami, ale do tego samego rodzaju dotyku i nacisku, które będą towarzyszyć wykończeniom paznokci.

towarzyskie Towarzystwo szczeniaka wokół nieznajomych pomoże również zwierzęciu czuć się bardziej komfortowo w pobliżu groomera, a Ty możesz podjąć kroki, aby przyzwyczaić szczeniaka do sytuacji pielęgnacyjnych, delikatnie i bezpiecznie podnosząc szczeniaka i stawiając go na blacie lub stole. Będzie to podobne do podwyższonego przycinania lub stołu kąpielowego, a przyzwyczajenie się do wrażenia pomoże Twojemu szczeniakowi zachować spokój u groomera. podobnie, twój szczeniak powinien być zaznajomiony z wycieczkami samochodowymi i smyczami przed wizytą u groomera, więc te doświadczenia nie zwiększą stresu związanego z pierwszym spotkaniem pielęgnacyjnym.

wybór groomera

przed zaplanowaniem pierwszej wizyty u pielęgnacji właściciele szczeniąt powinni poprosić lekarza weterynarii, innych właścicieli psów lub hodowców o zalecenia groomera, szczególnie dla groomerów znających rasę szczeniąt i potrzeby pielęgnacyjne. Spotkanie z groomerem przed spotkaniem może pomóc szczeniakowi(i właścicielowi!) Poczuj się bardziej komfortowo z usługą, a indywidualni groomerzy mogą zaoferować wskazówki, jak przygotować szczeniaka lub czego się spodziewać podczas wizyty u pielęgnacji. Sprawdź referencje lub portfolio dla groomera, jeśli to możliwe, i omówić z groomerem szczegóły usługi i czego oczekuje. Wielu właścicieli zwierząt domowych przyniesie również zdjęcia preferowanych stylów przycinania lub cięcia do groomera, aby uzyskać jasne wyniki, które mają nadzieję osiągnąć dla swojego zwierzaka.

pierwsza wizyta pielęgnacyjna

Większość szczeniąt może być gotowa na pierwszą profesjonalną wizytę pielęgnacyjną – albo do groomera, albo do mobilnego groomera w domu – w wieku 10-16 tygodni, zaraz po zakończeniu drugiej rundy szczepień. Rasy psów z bardziej wymagającymi potrzebami pielęgnacji mogą potrzebować wczesnych terminów pielęgnacji, podczas krótkowłosych szczeniąt z bardziej przypadkowymi potrzebami może poczekać, aż będą nieco starsze. Najlepiej jednak wcześnie rozpocząć wizyty pielęgnacyjne, ponieważ młodsze szczenięta łatwiej zaaklimatyzują się do groomera i łatwiej są trenować do wygodnych wizyt.

pierwsza wizyta pielęgnacyjna może być skróconą wizytą, obejmującą tylko lekkie wykończenie paznokci, delikatną kąpiel i suszenie oraz przycinanie sierści wokół twarzy, uszu i obszarów sanitarnych zgodnie z wymaganiami. Ponieważ młode szczenięta są mniej przyzwyczajone do pielęgnacji i mają mniej cierpliwości niż starsze psy, krótsza pierwsza wizyta jest mniej stresująca i pomaga szczeniakowi nauczyć się wygody u groomera.

zostawiając szczeniaka u groomera, unikaj długiego, dramatycznego pożegnania, które mogłoby nadmiernie podniecić szczeniaka lub spowodować niepokój separacyjny. Niektórzy opiekunowie pozwolą właścicielowi pozostać w pobliżu, szczególnie na wstępną wizytę, podczas gdy inni wolą zadzwonić lub napisać, gdy szczeniak jest gotowy do odbioru. Właściciele powinni czuć się komfortowo z tym, jak ich szczenięta mają być traktowane i pielęgnowane,i powinni współpracować z groomerem, aby opracować bezpieczną, znaną rutynę dla swoich zwierząt. Może to potrwać 2-3 spotkania dla szczeniaka, aby czuć się całkowicie swobodnie z groomerem, a trzymanie się regularnego harmonogramu i rutyny może pomóc zarówno zwierzęciu, jak i właścicielowi mieć pozytywne, wygodne doświadczenie.

utrzymywanie dobrych nawyków pielęgnacyjnych

pielęgnacja nie kończy się po zakończeniu wizyty szczeniaka. Dobry groomer dostarczy wskazówek, jak zachować szczeniak wygląda najlepiej między spotkaniami,i chętnie odpowie na pytania dotyczące szczotkowania szczeniaka, dbanie o jego zęby, lub robi inne w domu opieki między sesjami pielęgnacji. Im bardziej będziesz zaznajomiony z zachowaniami i czynnościami pielęgnacyjnymi, tym mniej stresujące i wygodniejsze będzie każde spotkanie dla psa przez całe życie, a on zawsze będzie wyglądał i czuł się najlepiej.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.