dachy idealne do wykorzystania energii słonecznej

Reklama

w miejskich i wiejskich Indiach miliony domów i budynków komercyjnych mają dachy, które otrzymują duże światło słoneczne w ciągu dnia. Są one idealne do wykorzystania energii słonecznej poprzez przekształcenie jej w energię elektryczną. Można to zrobić, dodając interfejs znany jako falownik do konwersji prądu stałego generowanego przez panele słoneczne na dachu do zasilania prądem przemiennym, ponieważ większość urządzeń / urządzeń działa na prąd przemienny.
chociaż dachy mogą być wykorzystywane do tworzenia źródeł energii na dachu, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zainstalowaniu paneli słonecznych na dachu.
rodzaje systemów słonecznych
 appinstlBnr istnieją trzy rodzaje systemów słonecznych, które można rozważyć.

Reklama

1. Systemy On-grid
jednym z nich jest system on-grid, w którym układ słoneczny na dachu jest zintegrowany z głównym zasilaniem sieci. System ten pozwala na wykorzystanie energii z sieci tylko wtedy, gdy dachowy Układ Słoneczny nie jest w stanie dostarczyć wymaganej mocy. Tak więc dobrze zaplanowany system dachowy może skutecznie dostarczać energię bez korzystania z zasilania sieciowego, oszczędzając wydatki poniesione w inny sposób na wykorzystanie energii z sieci. W rzeczywistości system ten może generować przychody, ponieważ wszelka nadwyżka wytworzonej energii może być przekazywana do sieci, za którą dyskomfort płaci rekompensatę za pomocą „pomiarów netto”.
2. Systemy Off-grid
drugi to system off-grid, w którym układ słoneczny na dachu nie jest połączony z główną siecią. System ten może działać samodzielnie z własną baterią. Energia słoneczna generowana z układu słonecznego na dachu ładuje baterię, która jest następnie wykorzystywana do zasilania różnych aplikacji. System ten jest bardzo przydatny, gdy nie ma zasilania sieciowego lub gdy zasilanie jest bardzo nieregularne z częstymi awariami.
3. Systemy hybrydowe
trzeci to system hybrydowy, w którym zarówno systemy on-grid, jak i off-grid pracują w tandemie. W tego typu systemach, choć stosuje się akumulator, zaletą jest to, że po pełnym naładowaniu akumulatora nadwyżka generowanej energii jest przekazywana do sieci, co generuje dodatkowe przychody dla konsumenta.

Reklama

dotrzyj do najlepszych sprzedawców paneli słonecznych w pobliżu i uzyskaj darmowe oferty
wykonalność dachów do generowania energii

Reklama

w przypadku domowych systemów dachowych słonecznych charakter dachu jest bardzo ważny, aby określić jego wykonalność. Czynniki, które należy wziąć pod uwagę, są następujące:

  • dostępność światła słonecznego przez cały rok i obszar dostępny na dachu jest ważne, aby obliczyć moc, która może być generowana. Typowy domowy panel słoneczny może produkować około 290 watów, wykorzystując jedną godzinę bezpośredniego światła słonecznego. Jeśli światło słoneczne spada na 8 godzin, panel słoneczny może wytworzyć 2320 watów energii elektrycznej.
  • orientacja dachu w kierunku słońca jest ważna. Ekspozycja w kierunku południowym jest idealną orientacją dla panelu. Jeśli dach jest naturalnie nachylony i skierowany na południe, jest bardzo idealny do instalowania paneli słonecznych na dachu. Dzieje się tak, ponieważ Indie znajdują się na półkuli północnej, a dachy zwrócone na południe otrzymują maksymalną ilość światła słonecznego, gdy Ziemia obraca się na własnej osi z nachyleniem. Jeśli jednak dach jest płaski, Panele Słoneczne będą musiały być umieszczone pod kątem skierowanym na południe, aby uzyskać maksymalne możliwe światło słoneczne. Ponadto wysokie budynki nie powinny utrudniać ekspozycji paneli słonecznych na światło słoneczne.
  • decyzja o wyborze odpowiedniego typu dachowego układu słonecznego wpływa na koszt systemu. Każdy typ obejmuje różne komponenty, a koszty mogą się różnić w zależności od nich.

ile dachu użyć
w zależności od dostępności światła słonecznego i dostępnej przestrzeni na dachu można określić maksymalną moc, jaką można wygenerować. Ponadto, w zależności od rodzaju systemu – On-grid, off-grid lub hybrydowego – właściciel domu może zdecydować o powierzchni przeznaczonej na dachu do produkcji energii elektrycznej.
koszt-korzyść
właściciel domu może dokonać analizy kosztów i zdecydować o ilości energii elektrycznej, która ma być wyprodukowana, aby była opłacalna. Może to obejmować zaspokojenie potrzeb energetycznych właściciela domu i ilość energii, która może być przekazana do sieci w celu generowania dodatkowych przychodów.
dachowe systemy słoneczne stają się popularnym źródłem energii elektrycznej, ponieważ jest to odnawialne źródło energii i jest obficie dostępne w ciągu dnia. Dzięki starannemu planowaniu wdrożenie odpowiedniego systemu solarnego na dachu może przełożyć się na niekończące się zasilanie elektryczne przy minimalnych powtarzających się wydatkach.
dotrzyj do najlepszych sprzedawców paneli słonecznych w pobliżu i uzyskaj darmowe oferty

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.