Wyprawa na Antarktydę to jedna ze 100 najlepszych podróży na świecie. Zobacz listę i wykonaj naszą misję, aby je wypełnić.

Antarktyda to najfajniejsze miejsce na Ziemi, dosłownie i w przenośni. Jest odległy, nietknięty i niezwykły, pozostawiając ludzi, którzy często zastanawiają się, czy możesz udać się na Antarktydę? Więc, co ważniejsze, dlaczego miałbyś tego chcieć?

co do dlaczego, to zależy przede wszystkim od osoby i jej powodu podróży. Going to Antarctica to 100 najlepszych na świecie przygód podróżniczych i podróż na liście rzeczy do zrobienia dla każdego podróżnika na świecie.

to powiedziawszy, nasze powody do odwiedzenia Antarktydy są nieograniczone i są zaskoczeniem dla wielu ludzi. Jej oddalenie, epickie przygody, mrożąca krew w żyłach historia, ciekawa przyroda i niekończące się możliwości fotografowania to tylko kilka powodów, dla których Antarktyda znalazła się na naszej liście.

nie wychodź z domu bez: Lonely Planet Antarctica (przewodnik turystyczny)

Czy Można pojechać na Antarktydę?

spis treści

oczywiście, możesz podróżować na Antarktydę! Jest to jedno z najczęstszych pytań, które ludzie zadają, gdy myślą o wizycie na Antarktydzie.

podróż na Antarktydę jest jak podróż do ostatniej wielkiej pustyni, co jest jednym z wielu powodów, dla których wzywa nas od lat.

prawdę mówiąc, ludzie podróżują na Antarktydę w celach turystycznych od lat 60. Można odwiedzić Biały kontynent z Ameryki Południowej lub Nowej Zelandii i podróżować zazwyczaj statkiem – tak jak my! – chociaż niektóre firmy oferują teraz loty czarterowe.

zwiedzanie statkiem Ekspedycyjnym

Quark Expeditions - Lina Stock

Podróż statkiem ekspedycyjnym jest najpopularniejszą opcją dla podróżujących do odwiedzenia Antarktydy. Statki ekspedycyjne pływają na Antarktydę z Ameryki Południowej lub Nowej Zelandii.

większość podróży na Półwysep Antarktyczny trwa od 8 do 25 dni z Ameryki Południowej i wyrusza z Argentyny lub Chile. Z Ameryki Południowej sezon statków wycieczkowych na Antarktydę trwa od listopada do marca w zależności od pogody i warunków lodowych.

badaliśmy Antarktydę z ekspedycjami Quark na ich statku Sea Adventurer MV, który wypłynął z Ushuaia w Argentynie i badał Szetlandy Południowe i Półwysep Antarktyczny.

Quark Expeditions jest liderem polarnych przygód i będąc na ich wyprawie na Antarktydę doświadczyliśmy jej z pierwszej ręki. Od wyjątkowych przygód i doświadczonego personelu do dobrze zaprojektowanego statku Ekspedycyjnego.

zespół na statku nie tylko zapewniał dobrą podróż, ale wykraczał poza to, aby zapewnić najlepsze wrażenia na Antarktydzie.

loty na Antarktydę

w latach 70.XX wieku rozpoczęto Loty widokowe liniami lotniczymi z Australii i Nowej Zelandii, a w ostatnich latach niektóre firmy zaczęły oferować loty turystyczne na Antarktydę.

teraz nie mówimy o lotach komercyjnych, które można zarezerwować online. Mówimy o prywatnych czarterach, które są dostępne przez kilku dostawców polar.

Quark Expeditions oferuje lot na Półwysep Antarktyczny przelatujący nad passą Drake ’ a, dzięki czemu można doświadczyć Antarktydy w najszybszy i najbardziej bezpośredni sposób.

ich opcja Antarctic Express pozwala latać z Punta Arenas, Chile do powrotu na Antarktydę, ale loty są bardzo zależne od pogody. Każdy, kto ma serce nastawione na lot na Antarktydę, powinien mieć bardzo elastyczny harmonogram podróży.

podróż na Antarktydę – 16 powodów, dla których powinieneś

teraz, gdy pokazaliśmy ci, że tak, można podróżować na Antarktydę, nadszedł czas, aby powiedzieć ci, dlaczego chcesz. Jest to pytanie legalne i takie, którym jesteśmy podekscytowani, aby podzielić się z Tobą.

1. Jest to najbardziej odległy cel podróży na świecie

czy możesz udać się na Antarktydę - różni podróżnicy

Antarktyda jest jednym z najbardziej odległych miejsc na świecie, do których można podróżować. Aby się tam dostać, musisz przejść przez Drake Passage, najbardziej znane i wzburzone morza na świecie. Po jego ukończeniu docierasz do dużego, pokrytego lodem lądu, który nie może utrzymać długotrwałego cywila.

nie ma tu rdzennej ludności, poza miejscowymi pingwinami, i nie ma dowodów na to, że ktokolwiek tam postawił stopę aż do ostatnich kilku stuleci.

jego oddalenie to tylko jeden z wielu powodów, aby udać się na Antarktydę. Kiedy ostatni raz podróżowałeś do miejsca, które było tym pilotem?

to nie jest tak, jak w większości miejsc, gdzie można po prostu zarezerwować lot i wylądować tam w ciągu kilku godzin, przynajmniej dla normalnego człowieka (Quark Expeditions niedawno zaczęło oferować loty czarterowe na Antarktydę).

nie więcej niż prawie 60,000 osób pojedzie w tym roku na Antarktydę, jeśli chodzi o turystykę, która jest niewielka, gdy Paryż będzie miał około 17,44 milionów odwiedzających w ciągu jednego roku.

ze względu na oddalenie, tylko 1% światowej populacji kiedykolwiek odwiedzi Antarktydę.

2. Antarktyda jest siódmym kontynentem

czy możesz udać się na Antarktydę - Lina Stock

dla nas podróż na Antarktydę była czymś więcej niż tylko siódmym kontynentem, ale dla wielu osób odwiedzających Antarktydę jest to ogromny kamień milowy. Oznaczanie siódmego kontynentu jest głównym powodem, dla którego większość ludzi decyduje się odwiedzić Antarktydę.

wizyta na Antarktydzie dla wielu podróżnych jest ostatnim znakiem w imponującym życiorysie podróży. Dla młodych i starych jest to ogromne osiągnięcie podróży, że tak niewielu podróżników na świecie zrobili.

niektórzy czekali całe życie, aby odwiedzić Antarktydę, a niektórzy nawet podróżowali tam, ponieważ ich bliscy chcieli odwiedzić i nigdy nie dotarli.

nic innego na tym świecie nie może się równać z postawieniem stopy na siódmym kontynencie. Nazwij to sprawdzeniem listy rzeczy do zrobienia lub nazwij to jak chcesz, to jeden z najpopularniejszych powodów, aby odwiedzić Antarktydę.

3. Dla przygody

wędrówki - Lina Stock

dołączenie do wyprawy, która zmierza na Antarktydę, jest prawdziwą przygodą. Żeglowanie z Ushuaia w Ameryce Południowej pozostawia cię do podążania ścieżką klasycznych odkrywców, którzy dotarli na Antarktydę przed tobą.

przejście przez Drake Passage to przygoda sama w sobie. Niektóre dni może być Biczowanie jak pralka, a inne może być miły i spokojny.

w spokojne dni będziesz mógł zobaczyć Albatrosy, z ich ponad sześciometrowym rozpiętością skrzydeł, szybujące z rufy statku.

po dotarciu na Antarktydę czekają na Ciebie niekończące się przygody, w tym spływy kajakowe, piesze wycieczki, Biwakowanie i zanurzenie w biegunach.

a wszystko to w jednym z najbardziej nietkniętych miejsc na świecie. To właśnie jest tak magiczne w podróży na Antarktydę, to prawdziwa przygoda.

4. Na wyprawę (każda podróż jest inna)

Quark Expeditions-Lina Stock

podróżuję, aby doświadczyć rzeczy, staram się, aby przygody ewoluowały i nie lubię przygód w puszkach.

dlatego uwielbiam wyprawy. Podczas ekspedycji Antarktycznej mogę wam powiedzieć, że będziecie podróżować z punktu A na Antarktydę, a potem z powrotem do punktu A. To, co dzieje się pomiędzy, to cała magia.

każda wyprawa jest inna. Warunki pogodowe kontrolują, gdzie idziesz i co możesz zrobić, gdy tam jesteś. Obserwacje dzikiej przyrody i spotkania kontroluj jak długo możesz przebywać i jak możesz je oglądać.

apetyt na przygodę napędza statek Ekspedycyjny i dlatego go kochamy. Chodzi o odkrywanie i pozwalanie na ewolucję przygody.

5. Dla historii

Zatoka wielorybników, Szetlandy Południowe - Lina Stock

Antarktyda ma bogatą historię odkrywców i krajów próbujących umieścić na niej swój ślad. Wielu zawiodło i w ten sposób opuściło niesamowite miejsca historyczne na całej Antarktydzie.

chociaż niektóre są niczym więcej niż ruinami, pozostawione zaniedbane na ciężką pogodę, a inne zachowały się od pokoleń, aby je zobaczyć.

poznaj wielorybnictwo i zbadaj ruiny Zatoki wielorybników na Deception Island.

odkryj historię Port Lockroy, który był pierwotnie używany do wielorybnictwa, następnie jako baza wojskowa, następnie stacja badawcza, a teraz miejsce historyczne z Muzeum. Ma nawet pocztę, gdzie turyści mogą wysyłać pocztówki z Antarktydy.

kiedy nie widzisz go na własne oczy, słuchasz go poprzez opowiadanie przywódców ekspedycji, którzy dzielą się historiami ludzi, którzy przemierzyli tę samą trasę co Ty.

6. Dla fotografii

czy możesz udać się na Antarktydę - Lina Stock

nie ma znaczenia, czy jesteś hobbystą fotografem ze smartfonem, czy profesjonalistą z wyposażoną lustrzanką cyfrową, Antarktyda stanowi życiową szansę dla fotografii.

prawdę mówiąc, nie ma naprawdę złego strzału podczas wyprawy na Antarktydę.

to miejsce jest wymarzonym miejscem dla fotografa. Oferuje wyjątkową przyrodę i niesamowite krajobrazy, siódmy kontynent da Ci szansę na zrobienie najlepszych zdjęć, jakie kiedykolwiek zrobiłeś.

sposób, aby pokazać ludziom o tym magicznym miejscu i zapamiętać swoją podróż na całe życie.

7. Dla dzikiej przyrody

Going to Antarctica - Gentoo Penguins - Lina Stock

Jeśli kochasz przyrodę, pokochasz Antarktydę. Wszystko jest o tobie tak samo ciekawe, jak ty o nich. Podczas naszej wyprawy Quark Expedition na Antarktydę mieliśmy niekończące się doświadczenia z dziką przyrodą, które zapamiętamy na całe życie.

z powodu obfitości kryla w lodowatych wodach wieloryby migrują na koniec ziemi, aby się pożywić. Sama objętość wielorybów to spektakl, którego nie zobaczysz nigdzie indziej i nie ma nic lepszego niż oglądanie humbaków wyskakujących z wody obok Twojego zodiaku.

a może fascynują Cię pingwiny, gatunek spotykany tylko na półkuli południowej. Największe skupisko tego interesującego ptaka znajduje się w najbardziej odległym miejscu na ziemi.

możesz być świadkiem ich pływania, zabawy, polowania, hodowli, gniazdowania i wysiadywania na wyprawie.

oczywiście nie chodzi tylko o pingwiny i wieloryby, będziesz także traktowany z dużą różnorodnością specjalnych ptaków, w tym albatrosów i kilku gatunków fok.

będziesz miał intymne spojrzenie na życie tych zwierząt i ich przetrwanie, nie jest to doświadczenie, które można powtórzyć nigdzie indziej.

8. Dla nauki

Can you go to Antarctica - Humback Whale - Lina Stock

kolejnym popularnym powodem do odwiedzenia Antarktydy jest z naukowego punktu widzenia. Antarktyda jest jednym z najbardziej nietkniętych miejsc na świecie, co czyni ją głównym celem dla tych, którzy badają zmiany klimatu, paleontologię (rośliny & skamieniałości), a także jest głównym miejscem dla astronomów do badania nieba.

te badania naukowe nie są wykonywane tylko przez naukowców. Udając się na Antarktydę z wyprawami Quark, otrzymaliśmy kilka możliwości, aby pomóc badaczom w ich badaniach z praktycznymi opcjami dla gości, takimi jak identyfikacja wielorybów, w badaniu chmur dla NASA.

biorąc wyprawę na Antarktydę, pośrednio wspierasz badania naukowe w tym obszarze.

większość firm działających na Antarktydzie wspiera badania, zapewniając transport do iz kontynentu oraz zrzucając zapasy, gdy znajdują się w okolicy.

9. Dla edukacji

Can you go to Antarctica - Crab Eater Seal - Lina Stock

częścią tego, co sprawia, że podróż na Antarktydę jest tak wspaniała, jest zaangażowany element edukacyjny. Możesz obawiać się tych długich morskich dni, aby przejść przez przejście Drake ’ a, ale nie obawiaj się, personel ekspedycji jest pod ręką, aby nauczyć cię wszystkiego, co Antarktyda.

to nie są te nudne lekcje, które trzeba było przesiadywać w szkole, zamiast tego są to ekscytujące prezentacje profesjonalistów, którzy żyją i oddychają Antarktydą i pracują jako część personelu ekspedycji.

to historycy, geolodzy, biolodzy, ornitolodzy, przyrodnicy, artyści, muzycy, lekarze i fotografowie, z którymi podzielisz się swoim doświadczeniem.

ponieważ są częścią ekspedycji, są nie tylko na statku, ale także na lądzie, gdzie wskazujesz rzeczy i edukujesz podczas eksploracji Antarktydy.

to właśnie sprawia, że Twoje doświadczenia są tak magiczne. Zobaczysz o wiele więcej i dowiesz się, na co patrzysz.

10. Na śnieg

Going to Antarctica - Lina Stock

wiem o czym myślisz, po co ktoś miałby jechać na Antarktydę, aby doświadczyć śniegu? Istnieją znacznie tańsze miejsca, w których podróżni mogą wybrać się na śnieg na całym świecie. Ale to nie to samo, nawet nie blisko.

na naszym statku byli ludzie, którzy nigdy nie doświadczyli śniegu. Niektórzy starzy, niektórzy młodzi i myśleli, dlaczego nie doświadczyć tego po raz pierwszy w epickim miejscu, takim jak Antarktyda. Niestety dla nich przyszłe doświadczenia śniegowe będą utrudnione.

nawet jako ktoś, kto dorastał w miejscu, gdzie pada śnieg, dużo, było ekscytujące obudzić się po długiej nocnej żegludze i wychodząc na zewnątrz, aby znaleźć wszystkie pokłady statków i balustrady pokryte warstwą śniegu. Tak naprawdę nie ma innej takiej przygody.

nie mogę wyrazić uczucia, które masz, gdy wędrujesz po kontynencie, całkowicie otoczony przez pingwiny, a zaczyna padać śnieg. Wielkie, piękne, czyste płatki śniegu z nieba.

11. Na Wielki lód

Going to Antarctica - Big Ice - Lina Stock

pierwszy raz, kiedy dostrzegasz górę lodową po opuszczeniu krańca Ameryki Południowej, to chwila, w której pamiętasz resztę swojego życia.

nasz przyszedł rano po dwóch dniach żeglugi i była to ogromna, nierealna, tabularna góra lodowa. To było nasze pierwsze połączenie z Antarktydą.

widzieliśmy już wcześniej lód, nawet wielki lód podczas naszej podróży na Grenlandię, ale zobaczenie lodu Antarktydy jest wyjątkowe. Jest to dosłownie najstarszy, najczystszy lód na ziemi i ma również ogromne rozmiary.

to najlepsze miejsce na świecie, aby zobaczyć każdy rodzaj lodu, jaki możesz sobie wyobrazić. Wielki lód, mały lód, góry lodowe, bergy bits, szorstki lód, stały lód, lód lodowy i, oczywiście, największa pokrywa lodowa na świecie.

12. Aby zobaczyć go, zanim zniknie lub zmieni się zbytnio

idąc na Antarktydę - Ice - Lina Stock

ekosystem Antarktydy jest kruchy, to nie jest tajemnica. Czy wiesz, że środowiska polarne są nadwrażliwe na zmiany i są jednym z pierwszych obszarów naszej planety, które wykazują zmiany?

to pozostawia nieustraszonych podróżników zastanawiających się, jak długo jeszcze pozostało nam zobaczyć to wyjątkowe miejsce.

bądźmy szczerzy, nie zniknie z dnia na dzień, ale Antarktyda znacznie się zmienia. Jest to jeden z najszybciej ocieplających się regionów świata, a zmieniający się ekosystem wpływa nie tylko na lód, ale na całą równowagę kontynentu i otaczających go wód.

nawet w krótkim czasie odwiedzając Antarktydę, twoje oczy otworzą się na zachodzące zmiany. Uświadomicie sobie, że musimy zrobić coś teraz, by chronić to dla przyszłych pokoleń.

podróż na Antarktydę zmieni cię z zwykłego turysty w ambasadora regionów polarnych.

13. Dla epickich krajobrazów

Szetlandy Południowe - Baily Head - Lina Stock

nie ma dosłownie nigdzie indziej na ziemi, jak Antarktyda, a nasza wizyta zerwała stereotypy tego, co wyobrażaliśmy sobie wizytę.

tak, były ogromne postrzępione ściany lodowe, które spotykały morze, lodowce i lód, ale byliśmy traktowani na szereg krajobrazów, których po prostu nie można przewidzieć.

doświadczyliśmy niesamowitych krajobrazów, które wyglądały nieziemsko, w tym czarnych piaszczystych plaż, parujących plaż, ogromnej kaldery, wysokich wulkanów i ogromnych ośnieżonych gór.

dodanie tekstury było zaskakującym zestawem czerni, szarości, Czerwieni, opalenizny, gradientów błękitu, kurzu zieleni i wielu odcieni bieli. Nie tego byś się spodziewał, prawda?

14. Aby doświadczyć prawdziwego zimna

Sea ice - Lina Stock

wiem, co myślisz, to kolejny z tych głównych powodów, aby odwiedzić Antarktydę, której nie będzie na mojej liście.

powiem ci, że możesz nie „myśleć”, że to dobry powód, aby udać się na Antarktydę, ale jest to na czubku głowy każdego, gdy myśli o Antarktydzie (ekstremalne zimno).

nie zrozum mnie źle, jest zimno, ale nie tak zimno, jak myślisz. Na Antarktydzie będzie lato na półkuli południowej. Tak długo, jak jesteś ubrany na pogodę, nie będzie zimno.

świeże Antarktyczne powietrze z pewnością przyciągnie twoją uwagę podczas oddychania, ale będziesz zaskoczony, jak szybko dostosujesz się do niskich temperatur.

możesz cieszyć się zimnem, ciesząc się wanną z hydromasażem lub zanurzając się w polarze (zrobiliśmy to!). Ogarnij Antarktyczny chłód, prawdopodobnie będzie to jedna z najlepszych części Twojej podróży na Antarktydę.

15. Brak portów zawinięcia

lód morski - Półwysep Antarktyczny, kanał Lemaire - Lina Stock

podczas gdy spędziliśmy 6 dni na Antarktydzie, widzieliśmy tylko dwa inne statki. W przeciwnym razie, byliśmy tylko my i czysta natura Antarktydy. Dosłownie nic tam nie ma i czuję, że to część magii Antarktydy.

nie mieszaj się w portach połączeń i nie wysyłaj ich do sklepów z pamiątkami. Żadnych centrów handlowych, sklepów i hoteli. Podróż na Antarktydę nie ma tego i wielu podróżników to uwielbia.

16. Towarzysze podróży

czy możesz udać się na Antarktydę - Lina Stock

kocham ludzi na statkach ekspedycyjnych. Są one w przeciwieństwie do innych podróżnych, które spotkasz podczas podróży. Mieszanka ludzi jest szalona, a ich wcześniejsze przygody są niesamowite.

od America ’ s adventure travel para oznaczająca najlepsze przygody podróżnicze na świecie do kogoś, kto dorastał w rodzinnej wiosce w Arktyce, wszystkie nasze ścieżki podróży są interesujące.

jedno nas wszystkich łączy to miłość do przygody. Podróżnicy ekspedycyjni to prawdziwi miłośnicy przygód, którzy nie dbają o to, jak wyglądają, jak smakuje ich kawa i jak długo trwa dotarcie do miejsca. Przygoda jest w ich DNA i chodzi o podróż.

możliwość dzielenia się nią z ludźmi, którzy podzielają naszą pasję do przygody i żądzę eksploracji świata jest wyjątkowa. Co najlepsze, jesteśmy typami, którzy nie są po prostu sprawdzaczami listy.

uwielbiamy poznawać ludzi, którzy dzielą nasze pasje i miło było rozmawiać o tym, co dzieje się po Antarktydzie.

Przekonaliśmy Cię?

czy możesz udać się na Antarktydę - różni podróżnicy

mam nadzieję, że nasze powody do odwiedzenia Antarktydy napędzają cię do faktycznie wyjść i zbadać ten niesamowity kontynent. Moglibyśmy podróżować całymi dniami z niekończącymi się powodami, by odwiedzić Antarktydę.

naprawdę nie ma innej podróży na świecie, jak podróż na Antarktydę i nie zawiedzie. Będzie to podróż życia i będzie nieskończona ilość doświadczeń, które będą niepodobne do nigdzie indziej na świecie.

Polecane Wycieczki
Antarctic Explorer: Odkrywanie Siódmego kontynentu
12 dni
Opcje przygody: Biwakowanie, Turystyka piesza, spływy kajakowe, SUP i narciarstwo biegowe
Antarctic Express: Leć Drake ’em
8 dni
Opcje przygody: spływy kajakowe i SUP
– przeżyj najszybszą, najbardziej bezpośrednią drogę na Antarktydę
– przeleć nad pasmem Drake’ a
epicka Antarktyda: przejście przez krąg przez Falklandy i Georgię Południową
23 dni
Opcje przygody: Camping, Turystyka, spływy kajakowe i SUP
Sprawdź cenę Sprawdź cenę Sprawdź cenę

nasza podróż na Antarktydę była w partnerstwie z Quark Expeditions, jednak wszystkie opinie są w 100% Moje, jak zawsze.

więcej o Antarktydzie:

 • 34 Antarktyda Cruise porady musisz wiedzieć przed wyjazdem
 • jak odwiedzić Antarktydę odpowiedzialnie: Antarktyda Turystyka Głębokie nurkowanie
 • 26 nierealne rzeczy Do zrobienia na Antarktydzie
 • najlepszy czas na wizytę na Antarktydzie: Podział z miesiąca na miesiąc
 • przejście przez Cieśninę Drake ’ a: jak to naprawdę jest
 • Deception Island: inna strona Antarktydy
 • zwierzęta na Antarktydzie można zobaczyć podczas wizyty
 • 121 epickie fakty dotyczące Antarktydy
 • świadomość zmian klimatu z podróży: jak o tym mówić
 • Ostateczna lista rzeczy do spakowania (Cruise Essentials for Any Destination!)

podobał Ci się ten post? Podziel się!

1.1 Kshares
 • Udostępnij
 • Tweet
 • Pin

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.