ptaki to urocze, skrzydlate stworzenia-chyba, że są w Twoim kominie.

dla milionów właścicieli domów ptaki stanowią problem w kominie. Szczyt komina jest również popularnym miejscem lęgowym dla ptaków.

trzymanie ptaków lub innych stworzeń uwięzionych w kominie to przepis na katastrofę. Twój komin musi być czysty, aby zapobiec zagrożeniom pożarowym i uniknąć problemów zdrowotnych, które mogą być szkodliwe dla Ciebie i Twojej rodziny.

problemy z ptakami powodują uszkodzenie domu, komina i dobrego samopoczucia.

na szczęście mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie, jakim jest osłona komina, która zatrzyma ptaki! Omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, jak zacząć i jak uzyskać profesjonalną pomoc.

najlepsze opcje, aby utrzymać ptaki z komina

instalowanie pokrywy kominowej jest najlepszym i najłatwiejszym rozwiązaniem, aby powstrzymać ptaki przed gniazdowaniem w kominie.

pokrywy kominowe umożliwiają niedostępne wnętrze komina, co chroni ptaki przed ptakami.

niektórzy mogą próbować samodzielnie zamontować pokrywę kominową, ale nie jest to zalecane, ponieważ jest to niebezpieczne, a wchodzenie na dach za pomocą drabiny nie jest dla wszystkich. Zalecamy skontaktowanie się z profesjonalistą, aby szybko, bezpiecznie i tanio wykonać zadanie.

nakładki kominowe mogą stać się bardziej skuteczne dzięki dodatkowym opcjom, takim jak:

 • ptasie kolce
 • straszą sowy (tj. strachy na wróble)
 • osłony komina
 • dźwiękowy lub chemiczny środek odstraszający ptaki

Ogólnie rzecz biorąc, osłona komina, aby zatrzymać ptaki, jest szybkim rozwiązaniem trudnego problemu.

instalowanie pokrywy kominowej lub pokrywy kominowej, aby powstrzymać ptaki przed Gniazdowaniem w kominie

 Niestandardowa nasadka kominowa biodrowa i kalenicowa.

utrzymywanie ptaków poza kominem zapewnia lepszą wentylację, zmniejsza zagrożenie pożarowe i tworzy bezpieczniejsze środowisko dla Twojego domu. Czapka kominowa blokuje ptaki i inne zwierzęta przed budowaniem gniazd i tworzeniem innych blokad.

inne zalety pokrywy kominowej to:

 • powstrzymaj deszcz przed przedostaniem się do komina
 • chroni przed gorącym żarem
 • zapobiega innym zwierzętom oprócz ptaków, takim jak wiewiórki i szopy
 • zmniejsza szanse na pożar komina
 • estetycznie przyjemny dla mdłego komina szczyt

jeśli szukasz profesjonalnego kominiarza, Priddy może zainstalować nasadki kominowe we wszystkich kształtach i rozmiarach. Niestandardowe nasadki kominowe są dostępne z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna. Montaż pokrywy kominowej jest bezpieczny i skuteczny dzięki naszej wiedzy, przy średnim koszcie 200 USD.

jeśli masz już ptaki w kominie, profesjonalista musi je usunąć w sposób humanitarny i bezpieczny przed zainstalowaniem nasadki kominowej. Niektóre gatunki ptaków, takie jak jerzyki kominowe, są chronione prawem i nie można ich usunąć, chyba że gniazdo nie jest już aktywne.

ekspert od usuwania ptaków może usunąć chronione gatunki w pewnych okolicznościach i doradzić Ci najlepszy sposób działania, jeśli ptaków nie można usunąć od razu.

zagrożenia ptaków gniazdujących w kominach

 Zbliżenie zdjęcie ptasiego gniazda wypełnionego jajami. Ptaki mogą budować gniazda wewnątrz kominów, ponieważ wydają komin jako Bezpieczne miejsce do wychowywania młodych.

choć ptaki są naszymi pierzastymi przyjaciółmi, są niebezpieczne w kominach ze względu na różne zagrożenia i zagrożenia dla zdrowia.

zatory w kominie

istnieje ogromne ryzyko zatrucia tlenkiem węgla z powodu zablokowanego komina z gniazd ptaków lub innych zatorów, jeśli zdecydujesz się rozpalić ogień po tym, jak ptaki odleciały z gniazda.

ponieważ ptasie gniazdo jest wykonane z suchego materiału, takiego jak gałęzie, może również spowodować niebezpieczny pożar komina.

statystyki pokazują, że każdego roku zaczyna się około 20 000 pożarów kominów, co odpowiada milionowym stratom i szkodom. Wiele przyczyn tych pożarów to zablokowanie komina lub brak czyszczenia. Około 70% dymu z komina może ponownie przedostać się do domu i okolicy w przypadku pożaru komina.

histoplazmoza

wdychanie zarodników grzybów z ptasich odchodów zmieszanych z glebą może spowodować histoplazmozę, chorobę płuc, która może wpływać na słaby układ odpornościowy.

Wysoka zawartość azotu zmieszana z ptasimi odchodami i glebą pozwala na wzrost zarodników, co prowadzi do postępującej choroby, która może się nasilić, jeśli nie zostanie nieleczona.

objawy są grypopodobne, z suchym kaszlem, gorączką,bólem w klatce piersiowej lub pęcherzami. Objawy mogą również pojawić się 3 do 15 dni po ekspozycji.

inne infekcje bakteryjne i grzybicze

wiele infekcji bakteryjnych i grzybiczych, które mogą być rozprzestrzeniane przez ptaki naśladują grypę, ale stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, jeśli problem nadal występuje.

Psittakoza, zwana także gorączką papug, jest chorobą układu oddechowego wywołaną przez bakterie znajdujące się w ptasich odchodach.

te infekcje grzybicze są przenoszone drogą powietrzną, co pozwala zarodnikom dostać się do pożywienia i spowodować zatrucie pokarmowe.

szkodniki

ptaki mogą również przenosić wtórne szkodniki i pasożyty, takie jak pchły, pluskwy, roztocza i kleszcze. Jeśli wtórne szkodniki wejdą do Twojego domu, mogą spowodować całą gamę chorób, takich jak wirus Zachodniego Nilu i zapalenie mózgu.

dlaczego ptaki lądują w kominach?

 Szpak siedzący na szczycie ceglanego komina. Ptaki migrujące mogą zdecydować się na budowę tymczasowych domów w kominach, a jeśli ptak ten jest chroniony przez prawo, właściciel domu musi poczekać, aż ptaki opuściły gniazdo, aby oczyścić szczątki i zainstalować sprzęt do ochrony ptaków.

nasi wysoko latający przyjaciele kończą w kominach z wielu powodów, które mogą połączyć się, aby stworzyć niemal nieodparte miejsce gniazdowania.

przede wszystkim kominy są ciepłe i osłonięte od żywiołów, co sprawia, że jest to doskonała nieruchomość dla ptaków.

poza tym kominy bez pokrywy, pokrywy lub klapy uszczelniającej są łatwo dostępne dla latających stworzeń.

wreszcie wnętrze komina zapewnia ptakom doskonałą okazję do zbudowania gniazda z wystarczającą ochroną przed drapieżnikami.

niestety dla wielu ptaków to, co może wydawać się idealnym miejscem na budowę domu, jest nie tylko irytujące dla właściciela domu, może być również niebezpieczne dla ptaków.

bez czapki lub osłony, aby nie dostać się do środka, ptaki ryzykują utknięcie i uwięzienie w kominie. Co gorsza, jeśli właściciel domu nie jest świadomy gniazda w kominie i zdecyduje się wzniecić pożar, ptaki mogą zostać ranne lub zabite.

typowe objawy problemu z ptakami

jeśli słyszysz ćwierkanie lub drapanie wewnątrz komina, najprawdopodobniej masz problem z ptakami. Pióra, odchody, materiał lęgowy i Gruz w kominku są również powszechnymi znakami.

inne wskazówki dotyczące utrzymania komina bez ptactwa

Jeśli jeszcze nie zainstalowałeś nasadki kominowej, oto kilka innych wskazówek, które pomogą Ci utrzymać komin bez ptactwa:

regularnie przeprowadzaj kontrole i inspekcje przez certyfikowanego komina

regularne kontrole i inspekcje są niezbędne do ochrony domu przed zagrożeniami pożarowymi i infekcjami zdrowotnymi. Oczyszczanie ptasich odchodów z nagromadzonych i rosnących grzybów usuwa prawdopodobieństwo choroby układu oddechowego w powietrzu wchodzącej do domu. A usuwanie gruzu z ptaków eliminuje zatory, które mogą powodować pożar lub zatrucie CO.

niektóre z najlepszych metod zapobiegania pojawianiu się problemów z ptakami to:

 • właściwe utrzymanie i konserwacja
 • instalowanie osłony komina, aby zatrzymać ptaki
 • instalowanie osłony na ptaki w górnej części komina

skontaktuj się ze specjalistą od usuwania ptaków, aby pozbyć się problemów z ptakami

aby usunąć ptaki z komina, należy to zrobić bezpiecznie i humanitarnie. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to skontaktować się ze specjalistą od usuwania ptaków, aby uzyskać ptaki dla ciebie.

niektóre ptaki są chronione, np. Jerzyk kominowy na mocy ustawy o ptakach wędrownych. Gdy Jerzyk kominowy zbuduje swoje gniazdo, nie można go usunąć, co oznacza, że zapobieganie jest najlepszą strategią powstrzymania ptaków.

Skontaktuj Się Z Priddy kominiarze dla potrzeb Twojego komina

ostatecznie najlepszym rozwiązaniem, aby zapobiec gniazdowaniu ptaków w kominie, jest zainstalowanie pokrywy kominowej. W tym przewodniku omówiliśmy najlepsze metody i informacje, aby zapobiec zagrożeniom i chorobom przedostającym się do Twojego domu.

jeśli niedawno usunięto Ci ptaki, rozważ zamiatanie komina, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, które mogą stanowić zagrożenie pożarowe lub zagrożenie dla zdrowia. Priddy Kominiarki mogą pomóc utrzymać ptaki z naszych profesjonalnych usług zamiatania i inspekcji lub instalując nowy nasadkę kominową.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.