wszyscy wiemy, że 14 Kijów to maksimum, które każdy może nosić podczas rundy golfa. Nie ma ograniczeń co do minimalnej liczby klubów, ale 14 to max. Są powody, dla których jest tylko 14 klubów, ale to byłby temat, który doprowadziłby nas do króliczej nory. Wiedza o tym, jak rozpowszechniać rodzaj klubów, które nosisz, zależy od twojej gry.

ale, naprawdę muszę zapytać, czy naprawdę musisz nosić 14 Kijów podczas gry?

wp-1467199623898.jpg po rozegraniu około 2500 rund golfa w moim życiu, obserwowałem wielu graczy uderzających klub po klubie. Większość miała pełny zestaw i tylko niewielka większość z nich faktycznie korzysta ze wszystkich 14 klubów.

wielu graczy, Zwykle wyższych handicapperów, ma swoje ulubione kluby i korzysta z nich niezależnie od sytuacji. Zapytałem z kilkoma o to, dlaczego nie uderzyli w konkretny Klub (ogólnie długi żelazo) i powiedzieli szczerze, że nigdy nie uderzyli w ten klub! Zadałbym sobie wtedy pytanie, po co go nosić?

ciekawe, że szum medialny sprzedaje komunikat, że ważne jest, aby mieć pełny zestaw drogich klubów. Uważam, że tym bardziej interesujące jest to, że wielu graczy zgadza się z tym i domyślnie zachęca producentów klubów do sprzedaży tylko „kompletnych zestawów klubów”.

myślę, że musimy zmienić ten paradygmat i zmusić producentów do tworzenia zestawów z kijami 5, 7 i 9. Gdy zawodnicy startują po raz pierwszy, mniejsza liczba selekcji klubowych będzie korzystna dla ich procesu decyzyjnego w sprawie linków. Pozwoli im to doświadczyć gry bez przytłoczenia, próbując dowiedzieć się, jak korzystać ze wszystkich 14 klubów.

makijaż zestawów 5, 7 i 9 został zaprojektowany tak, aby zaspokoić rzeczywiste potrzeby graczy i ich poziom umiejętności. Oto o czym myślę:

Zestaw 5 Trefl. Trefl będzie 5 drewna, 5 – 7 – 9 żelazo i putter. Ten zestaw byłby dla małych dzieci, które dopiero zaczynają. Są to podstawowe kluby, które wszyscy gracze muszą opanować, jak stają się lepszymi golfistów.

Zestaw 7 Trefl. Ten zestaw będzie zawierał powyższe kije plus 3 drewno i klin piasku. Dodanie tych dwóch klubów otworzyłoby nowe możliwości dla gracza. Będą mogli skupić się na uderzaniu piłki nieco dalej i pracy nad ich krótką grą. Te dwa obszary zdecydowanie obniżą swoje wyniki. Ten zestaw będzie odpowiedni dla 18 do 28 handicapper.

Zestaw 9 Trefl. Ten zestaw wyglądałby podobnie do powyższych klubów z niewielkimi zmianami. Chciałbym dodać kierowcę i usunąć 5 drewna. Dodałbym hybrydę 3 i klin gap. Prawdopodobnie zorientowali się, że wzrost trefl w torbie golfowej gracza pasuje do rosnących umiejętności. Ten zestaw będzie dla 12 do 18 handicapper. Może się wydawać, że wstrzymuję graczy, ale większość graczy w tym zakresie i tak nie używa wszystkich klubów w swojej torbie.

gdy gracze osiągną jednocyfrowy handicap, są gotowi na pełny zestaw klubów! Rozumieją złożoność każdego strzału i potrzebują 14 Kijów. Typ klubów zostanie określony przez gracza.

więc masz to, ustawiając liczbę klubów w torbie, aby dopasować swoje umiejętności, przejdzie długą drogę do bycia lepszym golfistą. Nie myl moich sugestii z niczym, ale rozważania, jednak jeśli gracze zażądali tego typu zestawów golfowych, producenci będą przestrzegać. Na dłuższą metę byłoby to tańsze dla początkujących przy zakupie pierwszego zestawu klubów i skorzystałoby na ich grze, ponieważ stają się biegli z mniejszą liczbą klubów.

co o tym sądzicie? Czy potrzebujesz 14 Kijów w swojej torbie golfowej?

jestem wdzięczny! Do zobaczenia na linkach!

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.