„pomocy! Moja żona wróciła . Czy nadal mogę się rozwieść?”

niestety, to stwierdzenie staje się coraz bardziej powszechne w Singapurze i chociaż są wyjątki, to zwykle żona tajemniczo znika. Jest ku temu dobry powód. Singapurscy mężczyźni biorą ślub z kobietami z Wietnamu, Tajlandii i Chin po tym, jak nie mieli szczęścia z singapurskimi kobietami.

niestety przypadki prawdziwej miłości w takich sytuacjach są raczej wyjątkiem niż regułą. Często przeważają bariery językowe i kulturowe i często słyszy się historie zagranicznych narzeczonych uciekających wkrótce po ślubie, nigdy nie wracających, po trudnościach z przystosowaniem się do życia małżeńskiego w Singapurze.

stało się to tak powszechnym zjawiskiem, że zapotrzebowanie na znalezienie zagranicznych narzeczonych wydaje się umierać.

Czy Rozwód W Singapurze Jest Nadal Możliwy, Jeśli Współmałżonek Uciekł?

tak, jest. Proces jest trochę bardziej skomplikowany, ale nadal można się rozwieść. Niestety, proces nie będzie tak prosty jak uproszczony proces rozwodowy, ponieważ współmałżonek nie będzie w stanie wyrazić zgody na rozwód i różne sprawy pomocnicze.

Jaka Jest Procedura Rozwodowa, Jeśli Mój Małżonek Wyjechał Z Singapuru Do Swojego Kraju?

podczas postępowania o rozwód w Singapurze proces musi zostać rozpoczęty pismem o rozwód. Należy to złożyć razem z:

  • Oświadczenie o roszczeniu;
  • Oświadczenie o szczegółach;
  • Plan Wychowawczy; oraz
  • Plan Majątkowy małżeński (jeśli w grę wchodzi HDB).

zgodnie z Prawem singapurskim Pismo i związane z nim dokumenty muszą być doręczone osobiście małżonkowi (pozwanemu). Jednak jest to coś, czego po prostu nie można zrobić, jeśli twój małżonek opuścił miasto.

Wniosek o zwolnienie ze służby składa się w formie wezwania i musi do niego dołączyć oświadczenie wyjaśniające powody, dla których należy odstąpić od służby.

sąd przyzna wniosek tylko wtedy, gdy podjąłeś uzasadnione próby znalezienia współmałżonka, a szczegóły tych prób muszą być odpowiednio zilustrowane w oświadczeniu. Oświadczenie musi również wskazywać, dlaczego zastępowana usługa nie byłaby skuteczna w takiej sytuacji.

Jeśli sąd jest skłonny do przyznania wniosku, reszta procesu ma charakter czysto administracyjny. Procedura jest jeszcze bardziej żmudna niż przechodzenie przez uproszczony rozwód, ponieważ istnieje o wiele więcej dokumentów do złożenia.

Proces jest bardziej podobny do spornego rozwodu, ponieważ Sąd zajmie stanowisko, że nie ma porozumienia w sprawach pomocniczych (np. opieka nad dziećmi, alimenty i podział majątku małżeńskiego).

w związku z tym konieczne będzie złożenie:

  • oświadczenie majątkowe i środki;
  • Oświadczenie o wartości majątku małżeńskiego;
  • sprawy pomocnicze; i
  • sprawy dodatkowe arkusz faktów i pozycji.

następnie prawnik rozwodowy, którego zatrudniasz, będzie musiał uczestniczyć w rozprawie w izbach dotyczących wniosku rozwodowego.

Jak Długo Potrwa Cały Proces?

Zwykle, pomimo dodatkowych aplikacji i pracy, która musi zostać wykonana, cały proces można zwykle zakończyć w ciągu około sześciu do siedmiu miesięcy.

informacje zawarte na tej stronie nie stanowią i nie mają na celu stanowić porady prawnej; zamiast tego wszystkie informacje i treści dostępne na tej stronie służą wyłącznie ogólnym celom informacyjnym. Informacje na tej stronie internetowej mogą nie stanowić najbardziej aktualnych informacji prawnych lub innych.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.