3

ten post może zawierać linki partnerskie. Jeśli klikniesz jeden z tych linków i dokonasz zakupu, mogę zarobić prowizję bez dodatkowych kosztów dla ciebie. Ponadto jako współpracownik Amazon zarabiam na kwalifikujących się zakupach.–

świece mają szeroki zakres zastosowań. To sprawia, że są one powszechnym przedmiotem gospodarstwa domowego i czymś, co możesz znaleźć się kupując regularnie. A kiedy wybierasz się gdziekolwiek, aby kupić przedmiot, istnieje szansa, że może on zostać błędnie pozostawiony w samochodzie.

w gorętszych miesiącach roku może to być katastrofalne dla wielu różnych przedmiotów. Jeśli pójdziesz do sklepu spożywczego i zostawisz coś zimnego w samochodzie nawet na 10 minut, może już nie przypominać tego produktu spożywczego.

ze świecami wydaje się, że powinno mieć sens tylko to, że stopią się w gorącym samochodzie. Ale w tym temacie jest coś więcej, niż możesz sobie wyobrazić. Czy świece mogą stopić się w gorącym samochodzie?

czy świece mogą stopić się w gorącym samochodzie?

krótka odpowiedź brzmi ” tak.”Ale jest w tym o wiele więcej. „Jak długo trwa stopienie się świecy w gorącym samochodzie?”to bardziej odpowiednie pytanie. Wszystko zależy od dwóch rzeczy: temperatury wnętrza samochodu i rodzaju wosku do świec.

mówiąc prościej, WOSK ma temperaturę topnienia w dowolnym miejscu między 99° a 145°F. temperatura wewnątrz większości pojazdów może wynosić od 130° do 170°F w niektórych najbardziej ekstremalnych scenariuszach.

w zależności od dokładnej temperatury samochodu i temperatury topnienia wosku oznacza to, że świeca może stopić się w ciągu 25 minut lub do dwóch godzin.

Wierzcie lub nie, rodzaj wosku i temperatura wewnętrzna samochodu to tylko dwa czynniki związane z tym równaniem.

temperatura wewnętrzna pojazdu

jak wspomniano wcześniej, temperatura wewnątrz danego pojazdu może wynosić od 130° do 170 ° F. Jest to oparte na temperaturze powietrza zewnętrznego, która waha się od 80°do 100°F.

istnieje również szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o to, jak szybko samochód się nagrzeje i świeca się stopi.

podstawowym czynnikiem jest temperatura wewnętrzna. To oczywiście zależy od temperatury na zewnątrz, ale może również zależeć od miejsca zaparkowania samochodu.

ekspozycja na bezpośrednie działanie promieni słonecznych spowoduje szybsze nagrzewanie się samochodu. Promienie słoneczne powodują zwiększone ciepło, które zostaje uwięzione z powodu okien.

jeśli samochód jest zaparkowany w cieniu, jego nagrzewanie zajmie znacznie więcej czasu. Nie oznacza to, że nie nagrzeje się; temperatura zewnętrzna dyktuje to bez względu na wszystko. Ale bez tej bezpośredniej ekspozycji na słońce, nie będzie piekielnie gorąco w samochodzie, przynajmniej nie przez długi czas.

odcień okna jest kolejnym ważnym czynnikiem. Przyciemniane okna są specjalnie zaprojektowane, aby pochłaniać lub odbijać światło UV od słońca.

może to pomóc w utrzymaniu temperatury na bardzo wysokim poziomie W przypadku pozostawienia w bezpośrednim świetle słonecznym. To nie powstrzyma samochodu przed nagrzewaniem się, ale utrzyma temperaturę przed wzrostem do tego znaku 170 ° F.

kolor wnętrza może również odgrywać rolę. Może to być kolor deski rozdzielczej, tapicerki, siedzeń i podłogi. Jaśniejsze kolory, zwłaszcza białe, będą odbijać światło zamiast je absorbować. To pomoże utrzymać samochód z nagrzewania szybko.

ciemniejsze kolory, tymczasem pochłaniają całe światło, a czerń jest najgorsza. Ciemniejsze wnętrze nie tylko spowoduje wzrost temperatury, ale również sprawi, że te rzeczy będą cieplejsze. W szczególności czarna deska rozdzielcza może być nawet tak gorąca, jak 180° do 200°F.

wreszcie ważne są również ogniotrwałe odcienie. Być może widziałeś te rzeczy wcześniej: przypominają folię aluminiową umieszczoną między deską rozdzielczą a przednią szybą.

ma to na celu odbijanie ciepła od przedniej szyby i spowolnienie tempa ciepła wewnątrz pojazdu. Zapobiega również uszkodzeniu deski rozdzielczej i tapicerki przez słońce.

temperatury topnienia wosku

po drugiej stronie równania jest temperatura topnienia różnych rodzajów wosków. Tak, jak gorąco robi się w samochodzie, jest ważne, ale także właściwości samego wosku.

Najniższa temperatura topnienia należy do wosku parafinowego. Temperatura topnienia wosku parafinowego mieści się w zakresie od 99° do 130°F.

najwyższa temperatura topnienia należy tymczasem do wosku pszczelego o temperaturze topnienia 145 ° F. Wosk sojowy jest w samym środku z temperaturą topnienia około 120°F.

więc jeśli masz świecę z woskiem parafinowym, która siedzi w samochodzie w gorący letni dzień, prawdopodobnie nie potrwa to długo, zanim się stopi. Pozostawienie świecy wosku pszczelego w samochodzie może jednak pomóc uniknąć tego roztopionego, lepkiego bałaganu.

te zakresy to jednak tylko to. Więc jeśli masz świecę parafinową, a twój samochód uderza w 100°F, nie zdziw się, jeśli świeca się topi.

zapobieganie temu jest tak proste, jak usunięcie wszelkich przedmiotów z samochodu przed pozostawieniem go na słońcu. Ale jeśli tak, należy pamiętać, że są to fakty związane z określeniem, kiedy świeca stopi.

pokonanie mitu

jednym z panujących mitów jest to, że pozostawienie otwartych okien w upalny letni dzień wystarczy, aby utrzymać temperaturę na niskim poziomie. Ma to również sens: przepływ powietrza do samochodu powinien naturalnie obniżać temperaturę.

ale to faktycznie fałsz. Badania wykazały, że utrzymanie szyb pojazdu pękniętych lub przewróconych o cal spowoduje temperatury, które są prawie identyczne z tymi, w których okna zostały zamknięte.

wiec o ile nie mozna zostawic okien zwiniętych na caly dzien, to ich troszke otwieranie nie ma znaczenia. Pamiętaj o tym następnym razem, gdy trzymasz coś w samochodzie i decydujesz się na pęknięcie szyby przed pozostawieniem jej na słońcu.

więc kiedy świeca zacznie topnieć?

choć nie często zdarza się, że po prostu zostawiamy przedmioty w naszych samochodach, może się to zdarzyć w bardzo typowych sytuacjach. Być może odwiedzasz Centrum handlowe i kupiłeś świece, ale chcesz robić zakupy w innych sklepach. Większość z nas nie zabiera ze sobą torby, wkładamy ją do samochodu.

Wierzcie lub nie, jest jeszcze więcej czynników, oprócz temperatury topnienia wosku i temperatury wewnętrznej samochodu. Rodzaj i rozmiar świecy jest również ważny. Na przykład mała świeca prawdopodobnie stopi się znacznie szybciej niż coś większego i cięższego.

Typ też ma znaczenie. Znajomość różnicy między świecami, takimi jak świeca filarowa w porównaniu ze świecą tealight, może mieć wpływ na czas topnienia. Może to zająć tylko 25 lub 30 minut, zanim świeca parafinowa zacznie się topić, na przykład.

może tak być nawet wtedy, gdy temperatura Na zewnątrz wydaje się wygodna; pamiętaj, że chodzi o temperaturę wewnątrz samochodu.

opakowanie może również odgrywać ważną rolę w temperaturze topnienia świecy. Zakup świecy bez opakowania oznacza pozostawienie jej bezpośrednio wystawionej na działanie ciepła i potencjalnie promieni słonecznych.

ale świece są w różnych opakowaniach. Papier woskowy, plastik, pudełka i kilka innych rzeczy mogą wejść w grę.

nawet określony rodzaj użytego materiału staje się ważny. To, że coś jest owinięte w plastik, nie oznacza, że ma uniwersalną temperaturę topnienia. Plastik może być cieńszy, co spowoduje łatwiejsze stopienie, lub może być grubszy, który może wytrzymać wyższe temperatury.

istnieje kilka plastikowych okładów, które mogą wytrzymać na przykład temperatury do 212 ° F. Dla odniesienia jest to temperatura wrzenia wody. Istnieją również rodzaje plastikowych okładów, Zwykle tych używanych w gotowaniu,które nie topią się, dopóki temperatury nie osiągną zakresu od 220° do 250°F.

więc jeśli masz świecę, która jest owinięta w plastik, prawdopodobnie nie będziesz musiał się martwić, że topi się w samochodzie, chyba że będzie tam przez poważnie długi czas.

papier woskowy z pewnością nie jest odporny na ciepło. Powłoka woskowa na papierze prawdopodobnie topi się tak, jak świeca. Oznacza to, że skończysz z dodatkową warstwą stopionego wosku na już stopionej świecy.

jak widać, ustalenie, kiedy świeca stopi się w samochodzie, nie jest łatwym zadaniem. W grze jest tak wiele czynników, że trudno jest naprawdę wiedzieć, kiedy i czy świeca się stopi.

dobrą zasadą jest, aby nie zostawiać świec w samochodzie dłużej niż trzeba. Czasami, jak we wspomnianym scenariuszu zakupowym, nic na to nie poradzisz. Ale jeśli możesz, staraj się nie pozwolić im długo siedzieć w upale.

w szczypcie możesz czuć się całkiem komfortowo, że Twoja świeca prawdopodobnie utrzyma się w krótkim czasie i pozostanie w jednym kawałku.

3

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.