Zaktualizowano 22 lutego 2021 Scott Witt, ekspert ds. opieki nad osobami starszymi Jeff Hoyt, redaktor naczelny

Znajdź Seniora mieszkającego w Twojej okolicy

Dołącz do 200 448 rodzin, które znalazły się na SeniorLiving.org.

Wyszukaj, aby zobaczyć opcje lokalne:

pytania? Zadzwoń na bezpłatną infolinię Assisted Living:

Znajdź Seniora mieszkającego blisko Ciebie:

Znajdź Seniora mieszkającego w Twojej okolicy:

czy jesteś zestresowany tym, że twoi bliscy opuszczają wizyty u swoich lekarzy? To pytanie może brzmieć jak znajomy scenariusz, w którym starszy członek rodziny będzie nalegał, że nadal jest wystarczająco zdrowy, aby pracować lub że nie potrzebuje pomocy w codziennych zadaniach, pomimo ich zmagań. Według psychologa klinicznego Donny Cohen, Ph. D., wielu młodych członków rodziny mają trudności z przekonaniem swoich starzejących się rodziców lub krewnych do znalezienia usług opiekuńczych. Jednak starzenie się nie musi być męczące i trudne dla obu stron. Oto kilka rzeczy do zrobienia, gdy starszy rodzic odmawia pomocy życia i usług opiekuńczych.

jak przekonać rodzica, aby poszedł do Domu Pomocy

 1. najpierw porozmawiaj z rodzeństwem/rodziną. Omówienie opcji z wyprzedzeniem i upewnij się, że jesteś na tej samej stronie. Pomoże to zminimalizować napięcie i nieporozumienia.
 2. Nie pchaj. Unikaj zmuszania rodziców. Ta rozmowa może wymagać kilku razy w ciągu tygodni, miesięcy, a czasem nawet lat.
 3. wczuj się i słuchaj. Wielu seniorów protestują wspomagane życie z Pokaż ukochanej osoby, że naprawdę zależy ci na tym, dlaczego się opierają. Słuchanie ich ze współczuciem (zamiast popychania programu) buduje zaufanie.
 4. Wielu seniorów postrzega życie wspomagane jako „poddanie się”, ale dobre udogodnienia oferują tętniące życiem społeczności społeczne, niezależność, spokój i więcej czasu na cieszenie się życiem. Przypomnij bliskiej osobie o tych korzyściach i jak mogą poprawić jakość życia.
 5. Chwytaj chwile. Czy prace domowe są przytłaczające? Są samotni? Punkty bólu mogą być początkiem rozmowy o tym, jak życie wspomagane może pomóc rodzicom żyć pełniej.
 6. daj im kontrolę. Żaden rodzic nie chce wiedzieć, co ma robić. Zamiast tego zapytaj, jak zaleciliby rozwiązanie problemu. Zapytaj o ich priorytety i daj im wybór. Jedna rodzina zrobiła nawet flipchart, aby pomóc wyobrazić sobie, na czym najbardziej zależało ich rodzicom.
 7. wezwij pomoc. Czasami osoba trzecia może zneutralizować naładowaną sytuację. Rozważ, że zaufany lekarz, przewodnik duchowy lub doradca porozmawia z ukochaną osobą.
 8. podziel się swoimi uczuciami. Rodzice kochają swoje dzieci i nie chcą być ciężarem. Podziel się, jak może to wpływać na Ciebie w sposób, w jaki mogą wczuć się w nie, nie obwiniając ich. Na przykład, można powiedzieć, „coraz trudniej jest zrównoważyć z dziećmi,” lub ” chcemy więcej jakości czasu z Tobą.”
 9. Znajdź znajomych. Czy któryś z przyjaciół twoich rodziców jest szczęśliwy w społeczności z pomocą? Znalezienie miejsca z wbudowaną siecią może zmienić grę.
 10. wybierz się na „aktywne” wycieczki. Odwiedź obiekty, gdy ukochana osoba może zobaczyć ludzi kwitnących. Zjedz lunch w jadalni lub zorganizuj dla nich udział w zabawnych zajęciach lub zajęciach.
 11. wypróbuj rozwiązanie tymczasowe. Rozważ najpierw pomoc w domu. Jeśli twoi rodzice nie kochają tego pomysłu, mogą uznać, że wolą niezależność społeczności.
 12. skonsultuj się z prawnikiem ds. opieki nad osobami starszymi. Jeśli musisz podejmować decyzje finansowe lub zdrowotne, Poznaj swoje możliwości prawne dotyczące prawnej opieki lub pełnomocnictwa.
 13. Postaw na zaufanie i miłość. Zachowanie relacji z rodzicami jest najważniejsze.

kontynuując rozmowy z rodzicem na temat życia wspomaganego lub usług opiekuńczych, należy pamiętać o kilku innych istotnych rzeczach. Omówimy je bardziej szczegółowo poniżej.

starzenie się jest dość przerażające, zrozum je

: A Family Resource for the Care of Alzheimer 's Disease and Related Disorders” poradził, że należy spróbować zrozumieć strach danej osoby o starzeniu się, zamiast uporczywie żądać od nich, aby przenieść się do domu opieki lub korzystania z usług opiekunów. Autor powiedział, że seniorzy, którzy wykazują gniew lub straszne zmiany w swoich zachowaniach, są świadomi swojej sytuacji. Jednak nie rozumieją, w jaki sposób i dlaczego cierpią z powodu pewnych wad ciała, takich jak upośledzenie funkcji poznawczych. Z tego powodu mają tendencję do przekonania, że ich bliscy, nawet ich dzieci, nie są w stanie zrozumieć swoich problemów emocjonalnie i fizycznie.

zapewnienie im Delikatnego zapewnienia zmniejszy ich obawy przed utratą funkcji. Spokojna sytuacja może uniemożliwić im poczucie winy, frustracji, bezradności i gniewu. Zrozumienie, że opieka nad osobami starszymi jest powszechna, jest ważne dla postępu w kontaktach z ukochaną osobą. Nie musisz im mówić prosto w twarz, że są niepełnosprawni. Zamiast tego pokaż im, że pomimo utraty funkcji, nadal są całe i ważne. Na tym etapie empatia i Walidacja są tym, czego potrzebują.

w dobrych i złych czasach trzymaj się ich

tak, osiągnęli szczyt swojego życia i to sprawia, że są zbyt dumni do tego stopnia, że myślą, że sami sobie poradzą. Barbara Krane, współautorka „Coping with your Difficult Older Parent: a Guide for Stressed-Out Children”, wyjaśniła, że upór seniorów jest porównywalny z tym, jak młodzież walczy z rodzicami. Istnieje wiele mechanizmów radzenia sobie, takich jak krzyki, walking-out i rzucanie napadów złości, które mogą być stresujące dla obu stron. Nie powinny to być jednak powody, aby zrezygnować z odmawiania przez starszych rodziców pomocy lub usług opiekuńczych. Zamiast zmuszać ojca do zaprzestania jazdy, dlaczego nie pojeździć dla niego i pozwolić mu cieszyć się jazdą? W ten sposób uświadomi sobie, że bycie dysfunkcyjnym w niektórych aspektach nie jest zupełnie złą rzeczą.

porozmawiaj o przyszłych możliwościach, zanim dotknie kryzys zdrowotny

rodzina powinna być zawsze otwarta i przygotowana na możliwości przyszłych problemów zdrowotnych. Ustal gotowość poprzez wczesne rozmowy o tym, jak członek widzi siebie w przyszłości. Zapytaj rodziców: „czy nie przeszkadza im zatrudnianie gosposi, która pomoże im w wykonywaniu zadań, gdy się zestarzeją?””Gdzie chcą mieszkać, gdy osiągną wiek maturalny?”

Mary Stehle, ekspert w dziedzinie opieki nad osobami starszymi, powiedziała, że cierpliwość powinna być obecna podczas omawiania tych tematów. Dzięki powtarzającym się rozmowom możesz dowiedzieć się, dlaczego twoja matka jest zbyt skrupulatna, a także dowiedzieć się, w jaki sposób przyszła Pomoc domowa może spełnić jej standardy. Dzięki tym rozmowom możesz również dowiedzieć się, dlaczego starszy rodzic odmawia życia wspomaganego. Może to wynikać z Prywatności, dyskomfortu odczuwanego przy nieznajomych, wahań związanych z wydatkami na opiekę zdrowotną lub strachu przed utratą wolności.

nie pozwól, aby ich wiek ustalał limity, zamiast tego daj im opcje

starsi rodzice odmawiają pomocy i usług opiekuńczych, ponieważ czują, że nie mają już wolności, niezależności i opcji. Pamiętaj, że dawanie im opcji sprawi, że poczują, że ich opinie nadal mają znaczenie i że nadal są niezależną istotą. Ustalając terminy i harmonogramy, dlaczego nie pozwolić im wybrać preferowaną datę i godzinę? Jeśli nadal chcą iść na spacer i robić swoje hobby, wyjaśnij im, że ich opiekunowie będą ich towarzyszami, a nie medium ograniczeń.

Porady eksperta pomagają

niezaprzeczalne jest, że niektórzy seniorzy nie uwierzą w coś, chyba że Wyjaśnienie pochodzi od profesjonalisty. Cohen poradził, że uzyskanie pomocy od ekspertów, takich jak lekarze, pracownicy socjalni, księża, a nawet ministrowie, może rozwiązać trudności w przekonaniu starszego rodzica, który odmawia pomocy w domu i opieki. Ekspert może wyjaśnić im korzyści płynące z terapii, takie jak zmniejszenie nieprzyjemnych objawów choroby. Specjaliści mogą również udzielić prawidłowych odpowiedzi na obawy seniorów dotyczące leczenia.

ustal priorytety, Wymień problemy

ponieważ potrzeba opieki i opieki dla starszych rodziców jest dwukierunkowa, obie strony mogą doświadczyć problemów. Aby zmniejszyć te problemy, Zapisz listę swoich priorytetów. Czy twój rodzic potrzebuje cotygodniowych lub comiesięcznych wizyt u lekarza? Czy pilnie potrzebujesz zatrudnić gosposię? Czy będzie to korzystne dla was obojga, jeśli starszy pójdzie do domu opieki?

na przykład, jeśli twój rodzic cierpi na demencję, nie może już zajmować się swoimi regularnymi obowiązkami. Dlatego zatrudnienie gospodyni jest priorytetem. Stehle powiedział, że nie jest konieczne, aby „wyjaśniać każdy aspekt opieki, którą doradca zapewni, zanim związek się uformuje.”Takie podejście uniemożliwi seniorowi poczucie zagrożenia lub bezradności.

miłość wymaga czasu, rób to powoli

oczywiście kochasz swoich rodziców, więc musisz wszystko robić powoli, gdy osiągną ostatnie lata. Chcesz zabrać je do lekarza? Co powiesz na poproszenie lekarza o wizyty domowe? Potrzebujesz porozmawiać z terapeutą na zaburzenia poznawcze twojego rodzica? Dlaczego nie poprosić go o sesję w ulubionej kawiarni twojego rodzica?

obniż oczekiwania dotyczące celu

chociaż może to nie być trwałe rozwiązanie problemu, przekonanie ukochanej osoby do korzystania z medycznego systemu ostrzegania może zaoferować ulgę i bezpieczeństwo dla obu stron. Obniżając poprzeczkę od pełnego przejścia do nowej rejestracji, może to złagodzić ich perspektywę późniejszego bardziej znaczącego ruchu. Sprawdź wideo Senior Living poniżej, jak przekonać ukochaną osobę do korzystania z medycznego systemu ostrzegania, aby uzyskać dodatkową perspektywę na to, jak podejść do trudnego tematu z ukochaną osobą i dowiedzieć się, jak radzić sobie z wszelkimi zastrzeżeniami, które mogą mieć po drodze.

każdy ma ograniczenia

nie zmuszaj obu stron za bardzo. Koniec końców, każdy będzie miał swoje własne wybory. Jeśli starszy rodzic odmawia pomocy i opieki i mówi, że jest to ich ostateczna decyzja, ważne jest, aby nadal dawać miłość i wsparcie. Jeśli zdarzy się coś złego, pamiętajcie, że to niczyja wina i nie powinniście czuć się za to odpowiedzialni ani winni. A ponieważ czas jest cenny, spraw, aby każda chwila liczyła się dla was obojga.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.