co to jest Kontrola dostępu?

Kontrola dostępu to metoda zabezpieczeń, która kontroluje dostęp zarówno fizycznie, jak i wirtualnie, o ile nie podano danych uwierzytelniających.

„wirtualna” Kontrola dostępu ogranicza połączenia z sieciami komputerowymi i danymi, wykorzystując na przykład hasła i kody pin jako bezpieczną metodę autoryzacji.

„fizyczna” Kontrola dostępu to sposób kontrolowania, kto i kiedy dana osoba może wejść do obszaru, lokalizacji lub budynku za pomocą bezpiecznej metody uwierzytelniania, takiej jak dowód osobisty lub identyfikacja biometryczna, na przykład jako autoryzacja.

co to jest System kontroli dostępu?

w odniesieniu do „fizycznego” systemu kontroli dostępu zazwyczaj obejmuje to zablokowane bramy, drzwi lub bariery, które można otworzyć za pomocą metod uwierzytelniania tożsamości, takich jak karty dostępu RFID, kody pin, rozpoznawanie twarzy, odciski palców lub smartfony, aby umożliwić wejście do budynku lub określonego obszaru. Technologia ta może również dostarczać danych do śledzenia sposobu użytkowania budynku lub witryny, takich jak trendy częstotliwości i czasu użytkowania.

jakie są zalety systemów kontroli dostępu?

Kontrola dostępu może pomóc chronić pracowników i treści oraz kontrolować & monitorowanie, kto uzyskuje dostęp do pomieszczeń. Główne zalety systemów kontroli dostępu to:

 • łatwiejszy dostęp dla pracowników
  system kontroli dostępu umożliwia pełną kontrolę, którzy użytkownicy mają dostęp do różnych obszarów / stref. Po udzieleniu zezwolenia pracownik ma dostęp do wszystkich obszarów, których potrzebuje do swojej pracy. Na przykład za pomocą karty klucza lub wprowadzenia kodu PIN pracownik może z łatwością uzyskać dostęp do różnych drzwi, barier & lub wyznaczonych tras.
 • brak potrzeby używania tradycyjnych kluczy
  używanie tradycyjnych kluczy ma wiele wad. Na przykład, jeśli chcesz ograniczyć dostęp do niektórych obszarów, wymaga to indywidualnych kluczy. Dlatego im większy budynek, tym większa liczba obszarów-tym więcej zamków i indywidualnych kluczy wymaganych na użytkownika. Może to prowadzić do nieporozumień co do tego, które klucze robią co. System kontroli dostępu nie tylko oszczędza czas dla osób, które mają dostęp do obszarów o ograniczonym dostępie, ale może również zapobiegać wizytom ślusarza w przypadku zgubienia lub kradzieży kluczy. Ponieważ klucze mogą być łatwo powielane, powoduje to również problem bezpieczeństwa, jeśli pracownik odejdzie i nie odda kluczy lub klucze zostaną zgubione lub skradzione. Elektroniczna kontrola dostępu znacznie zmniejsza te problemy.

Bezkluczowa Kontrola dostępu do smartfona, aby odblokować drzwi

 • oszczędność pieniędzy
  Kontrola dostępu bezpieczeństwo oszczędza pieniądze na zamkach i personelu ochrony. Nie potrzebujesz już ochroniarza do identyfikacji i uprawnień, ponieważ bezzałogowe urządzenia dostępu mogą dokładnie i bezpiecznie zweryfikować tożsamość osoby.
  Możesz również zintegrować kontrolę dostępu z systemami innych firm, takimi jak oświetlenie i kontrola temperatury. Światła można ustawić tak, aby włączały się, gdy ludzie są w pokoju i wyłączały się, gdy ludzie wychodzą. Temperatury można ustawić, gdy pomieszczenie jest wolne, aby jeszcze bardziej obniżyć koszty energii.
 • śledź kto wchodzi/wychodzi z budynku
  system kontroli dostępu daje Ci dane, które śledzą kto i kiedy ktoś wchodzi i wychodzi z budynku/pokoju. Może to być wykorzystane do obecności personelu, zarządzania bezpieczeństwem przeciwpożarowym i śledzenia personelu na miejscu w przypadku zgłaszania jakichkolwiek problemów lub przestępstw.
 • Ochrona przed niechcianymi gośćmi
  jedną z zalet stosowania systemów kontroli dostępu jest to, że osoby nieupoważnione nie mogą wejść. Ponieważ poświadczenia są potrzebne, zanim drzwi zostaną odblokowane, mogą wejść tylko osoby z zatwierdzonymi poświadczeniami dostępu. Dzięki temu systemowi możesz mieć pewność, że wszyscy w Twoim budynku powinni tam być.
 • wolność pracowników
  pracownicy czasami pracują w innym czasie zmiany; system Kontroli Dostępu oznacza, że mogą wejść, kiedy chcą, bez czekania na kogoś, kto otworzy drzwi lub posiadania drzwi, które są zawsze otwarte bez środków bezpieczeństwa. Tak więc nie tylko masz możliwość oferowania elastycznych harmonogramów dla pracowników, ale dzięki kontroli dostępu Możesz również sprawdzać przyjazdy i odejścia bez fizycznego bycia tam samemu.
 • Ochrona przed naruszeniem danych
  ważne dane/informacje, takie jak dokumenty zdrowotne, dokumentacja finansowa i ogólne dane klientów, są często przechowywane na serwerach należących do firmy. Systemy kontroli dostępu mogą chronić te informacje, ograniczając dostęp do pomieszczeń IT i pojedynczych komputerów lub sieci, więc tylko przypisane osoby mogą uzyskać do nich dostęp.
 • bezpieczne środowisko
  systemy kontroli dostępu chronią każdego, kto nie ma odpowiednich poświadczeń, dzięki czemu ludzie są bezpieczni.
  mogą również zapewnić ludziom bezpieczeństwo w nagłych przypadkach. Na przykład, gdy sytuacja awaryjna, taka jak pożar, wymaga szybkiego wyjścia z budynku za pomocą zamków zabezpieczających, drzwi odblokowują się nawet po wyłączeniu zasilania, dzięki czemu wszyscy ludzie mogą wyjść z budynku bez konieczności otwierania drzwi.
 • mniejsze ryzyko kradzieży
  możesz chronić swoje aktywa, sprzęt i materiały korzystając z kontroli dostępu. Po raz kolejny możesz ograniczyć dostęp, aby tylko zaufane osoby miały dostęp. Ponieważ pracownicy wiedzą, że przyloty i odloty są śledzone, zapobiega to również kradzieży.

dowiedz się więcej…

 • 17 profesjonalne porady dotyczące projektowania systemu kontroli dostępu

 • NFC Keyless Entry dla kontroli dostępu

 • technologia kodów QR w kontroli dostępu

 • Rozpoznawanie Twarzy W Kontroli dostępu

 • czym jest ścieżka Bezdotykowa?

 • Centrala kontroli dostępu Akuvox a05c z funkcją rozpoznawania twarzy

 • ujawniono nowe jednostki dostępowe w stylu 2N

 • Systemy bezkluczykowego wprowadzania drzwi

jakie są różne rodzaje kontroli dostępu?

istnieje 5 głównych różnych rodzajów kontroli dostępu:

 • ręczna kontrola dostępu

wykorzystuje ludzi do zabezpieczania określonych punktów dostępu, na przykład portierów lub stewardów. Identyfikują osoby, które chcą wejść do lokalu, a następnie decydują na podstawie predefiniowanych kryteriów, czy mogą wejść / mieć dostęp. Jest to często używane w miejscach takich jak kina, teatry, ogrody zoologiczne i parki rozrywki, gdzie uzyskanie informacji od ludzi jest trudne i identyfikacja nie jest wymagana.

 • mechaniczna kontrola dostępu

Technologia Mechaniczna służy do zabezpieczenia punktu dostępu. Na przykład zamek cylindryczny z kluczem jest zwykle używany w domach lub garażach.

 • elektroniczne systemy dostępu

Elektroniczna kontrola dostępu może być stosowana w budynkach/obiektach z zaawansowanymi wymaganiami bezpieczeństwa. Te rodzaje dostępu wymagają; karty, chipa lub innych fobów z odpowiednimi poświadczeniami. Muszą one być przedstawione czytelnikowi, aby osoba mogła przejść. To również rejestruje, kto przeszedł przez obszar / kiedy.

istnieją 2 rodzaje elektronicznych systemów dostępu:

1. Systemy autonomiczne

stosowane w pojedynczych punktach dostępowych. Dostęp jest dozwolony lub zabroniony na podstawie uprawnień dostępu lokalnie w samodzielnym komponencie. Systemy te nie są okablowane, co oznacza, że wymagania instalacyjne są mniejsze, co oszczędza czas na miejscu i pozwala na łatwą modernizację komponentów. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku miejsc, w których Kontrola dostępu tradycyjnie nie byłaby możliwa do lokalizacji lub istniejącej infrastruktury. Samodzielne komponenty można zintegrować z większymi systemami kontroli dostępu za pomocą kombinacji komponentów zarówno online, jak i samodzielnych. Przykładami samodzielnych komponentów są cylindry Cyfrowe, cylindry mechatroniczne (kombinacja elektroniczna i mechaniczna) i elektroniczne zamki do drzwi.

2. Systemy Online

używane w większych witrynach o wysokim współczynniku dostępu, systemy te są przewodowe i połączone z oprogramowaniem kontroli dostępu systemu hosta. Dzięki tym systemom można osiągnąć wysoki poziom bezpieczeństwa, aż do wymiany wiadomości w czasie rzeczywistym między komponentami a oprogramowaniem. Można również włączyć do niego wiele innych systemów, takich jak system alarmowy, sterowanie windą itp.

 • Mechatroniczna Kontrola dostępu

wykorzystanie kombinacji zarówno elektronicznych, jak i mechanicznych może zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo. Na przykład system elektroniczny najpierw sprawdza kartę/ Inne używane nośniki, po przejściu tego etapu dopiero wtedy można użyć klucza na mechanicznym zamku do otwarcia drzwi. Tego rodzaju Kontrola dostępu jest stosowana w biurach o wysokich wymaganiach bezpieczeństwa, prywatnych budynkach mieszkalnych i serwerowniach.

 • fizyczne systemy dostępu

bez względu na to, jak wysoko oceniona jest blokada lub system kontroli dostępu, jeśli fizyczny system dostępu może być przejrzany, ma to niewielkie znaczenie. W związku z tym należy zająć się fizycznym systemem dostępu i zgodnie z wymogami bezpieczeństwa.

jakie są przykłady fizycznych systemów dostępu?

 • bariery czujnikowe
 • bramki obrotowe
 • bariery wznoszące
 • Drzwi obrotowe
 • blokady bezpieczeństwa

gdzie stosowane są systemy kontroli dostępu?

systemy kontroli dostępu są używane w różnych aplikacjach, takich jak:

 • Hotele
 • wspólne powierzchnie biurowe
 • wielorodzinne jednostki mieszkalne (MDU), takie jak mieszkania i apartamenty
 • obiekty sportowe i ośrodki wypoczynkowe
 • sklepy detaliczne
 • Centra medyczne i szpitale
 • domy opieki
 • Ochrona domów
 • fabryki i magazyny

który System Kontroli Dostępu jest dla mnie odpowiedni?

rozważania dotyczące określenia właściwego systemu kontroli dostępu powinny obejmować funkcjonalność, poziomy bezpieczeństwa, liczbę użytkowników, typy użytkowników, skalę witryny i oczywiście budżet. Kolejny ważny aspekt do rozważenia-oprócz poziomu bezpieczeństwa oczywiście-czy system będzie działał w przyszłości?

rozważ koszt zakupu, instalacji i konserwacji wszystkich komponentów, ponieważ jest to system, z którym będziesz pracował przez jakiś czas. Korzystanie z perspektywy przyszłościowej jest niezbędne, aby zapewnić, że zrobi to, czego potrzebujesz, aby robić przez wiele lat.

najważniejsze rzeczy do rozważenia przy poszukiwaniu Systemu Kontroli dostępu:

 • jak łatwo jest go używać? – Czy interfejs użytkownika jest łatwy do zarządzania? Czy użytkownicy będą potrzebować szkolenia, jak z niego korzystać, czy jest to proste?

 • a co z integracją? – Czy będzie integrować się z Twoim katalogiem lub systemem HR? Czy będzie integrować się z Twoimi systemami nadzoru wideo i sprzętem?

 • kompatybilność sprzętowa-czy system wykorzystuje sprzęt innych firm, na przykład kamery, zamki drzwi itp. a może wymaga własnego sprzętu?

 • kompatybilność z urządzeniami mobilnymi – czy istnieje aplikacja mobilna? Czy umożliwia autoryzowanym użytkownikom wprowadzanie zmian z dowolnego miejsca?

 • jakie rodzaje uwierzytelniania? – Istnieje wiele różnych opcji uwierzytelniania dostępnych do identyfikacji dostępu. Należą do nich bardziej tradycyjne opcje, takie jak wprowadzanie pinów klawiatury lub karta/ pilot, który jest przesuwany lub skanowany. Lub identyfikacja biometryczna, taka jak rozpoznawanie twarzy, Rozpoznawanie głosu linii papilarnych & i bezdotykowy identyfikator ze smartfona za pośrednictwem NFC, Bluetooth lub kodu QR, stają się coraz bardziej popularne. Najbezpieczniejszy z systemów wymaga dwóch rodzajów poświadczeń-zwanych „podwójnym uwierzytelnianiem”. Określ, który rodzaj uwierzytelniania jest dla ciebie najlepszy i jaki ma być bezpieczny.

 • możliwości raportowania-jakie raporty można wygenerować z systemu? Czy te raporty są łatwe do tworzenia?

 • jaka jest skalowalność systemu? – Czy łatwo jest dodać więcej sprzętu w razie potrzeby?

 • aktualizacje oprogramowania – jak będą instalowane aktualizacje oprogramowania? Czy jest to proces automatyczny, czy wymaga od personelu ukończenia?

Cie Access Control Professionals - skontaktuj się z zespołem

potrzebujesz pomocy w określeniu Systemu Kontroli dostępu?

CIE jest jednym z wiodących brytyjskich dystrybutorów profesjonalnej kontroli dostępu i produktów domofonowych od wiodących marek 2n i Akuvox.

nasz profesjonalny zespół projektantów systemów zapewnia wyjątkową usługę architektury systemu dla instalatorów i integratorów, aby pomóc ci zapewnić najlepszą technologię wprowadzania drzwi i kontroli dostępu.

jeśli chcesz omówić swój kolejny system kontroli dostępu lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszej pełnej gamy produktów zabezpieczających, zadzwoń do naszego zespołu już dziś pod numer T. 0115 9770075 lub napisz do nas teraz.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.