po pierwsze, poproś chirurga o kopię procedury reklamacyjnej i dowiedz się, kto jest wyznaczony do obsługi reklamacji w Twoim gabinecie.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa główne sposoby narzekania na lekarza:

  • aby napisać lub porozmawiać z lekarzem rodzinnym o swojej skardze.
  • lub zgłoś problem z lokalnym funduszem podstawowej opieki zdrowotnej. Nazywa się to rozwiązywaniem lokalnym i większość przypadków jest rozwiązywana na tym etapie.

jeśli nadal jesteś niezadowolony, możesz skierować sprawę do Rzecznika Praw Obywatelskich i Służby Zdrowia, który jest niezależny od NFZ i rządu. Należy pamiętać, że ta możliwość złożenia skargi jest wysoce prawdopodobne, że będzie niedostępna, jeśli rozpoczniesz jakąkolwiek formę postępowania sądowego przeciwko lekarzowi.

jeśli Twoja skarga na lekarza jest na tyle poważna, aby zagwarantować dyscyplinę przez członków jego zawodu, powinieneś skontaktować się z GMC i złożyć tam skargę. Jeśli GMC znajdzie na Twoją korzyść, lekarz może zostać „skreślony” i nie może pracować. Może to być na określony okres, podczas gdy lekarz jest przekwalifikowany lub może to być na całe życie.

Możesz również pozwać lekarza rodzinnego do sądu, ale tylko wtedy, gdy uważasz, że działania lekarza wpłynęły negatywnie na twoje zdrowie i spowodowały szkody fizyczne, psychiczne lub finansowe. Jest to jedyny proces, który może skutkować rekompensatą finansową, ale może to zająć dużo czasu i może być emocjonalnie wyczerpujące. Pójście do sądu może również kosztować dużo pieniędzy, zwłaszcza jeśli przegrasz. Jeśli zdecydujesz się pójść do sądu, będziesz potrzebować fachowej reprezentacji prawnej.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.