jeśli zamierzasz akceptować karty kredytowe, oznacza to, że musisz użyć istniejącej infrastruktury, aby to zrobić. Musisz przejść przez Visa i Mastercard, co oznacza, że musisz przejść przez banki nabywające i wydające, co oznacza, że będziesz musiał zapłacić interchange aka te brzydkie opłaty.

w USA można wziąć ACH, które nadal będą miały opłaty, ale kosztują znacznie mniej. Ale z mojego doświadczenia w płatnościach, większość klientów nie ma informacji o koncie bankowym pod ręką, a nawet jeśli nie, to są niewygodne.

prawdopodobnie najlepszym scenariuszem w USA z punktu widzenia opłat byłoby ograniczenie klientów do płacenia tylko kartą debetową, a następnie znalezienie procesora, który zapewni Ci to, co nazywa się „Interchange plus pricing”. Oznacza to po prostu, że naliczą Ci stawkę rynkową (interchange) + ich marżę.

dzięki ustawie Durbin, stawka większości amerykańskich kart kredytowych na rynku wynosi 0,05% + 0,21 USD za transakcję. Stosunkowo nisko.

oczywiście stracisz dostęp do klientów, którzy nie mają lub nie chcą płacić kartą debetową. Musisz również znaleźć bramę, która ma technologię do sprawdzenia kosza karty przed jej autoryzacją. Sprawdzenie kosza powie Ci, jaki jest typ karty, abyś mógł upewnić się, że jest to debet, a nie coś innego.

przetwarzanie kart kredytowych to firma o złożonej infrastrukturze i ekosystemie. Nie przychodzi za darmo. Ale są sposoby, aby to zrobić niedrogo.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.