„bo głupcy pędzą tam, gdzie Anioły boją się deptać…”. Mędrcze słowa, o których chciałbym wiedzieć i praktykować przed moimi dwoma nieudanymi małżeństwami i późniejszymi rozliczeniami finansowymi, które musiałem spłacić. Zdanie to napisał angielski pisarz Alexander Pope (1644-1744) w swoim wierszu „An Essay on Criticism” w 1711 roku. Jest to ten sam wiersz, który dał nam inne słynne cytaty, w tym” błądzić jest człowiekiem, przebaczać boskość „i”mała nauka jest dang’ Rous thing „(często błędnie cytowane jako „mała wiedza jest dang’ Rous thing.”).

fraza „for fools rush in where angels fear to Depth” (lub różne jego wersje)jest używana przez wiele znanych osób, w tym m.in.:

 • Abraham Lincoln, który zacytował to zdanie w swoim przemówieniu wygłoszonym w Peoria, Illinois 16 października 1854.

 • „Fools Rush In (Where Angels Fear to Tread) to także tytuł piosenki z 1940 roku napisanej przez Johnny’ ego Mercera i Rube Blooma, śpiewanej przez Franka Sinatrę, Ricky ’ ego Nelsona i wielu innych.

 • w ostatnich czasach w utworze Boba Dylana „Jokerman” pojawił się wiersz „Fools rush in where angels fear to tread”.”

znaczenie dla bezpieczeństwa to zdanie „for fools rush in where angels fear to tread …” było w moim umyśle w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ponieważ mam tendencję do zobaczenia lub usłyszenia o serii incydentów pojawiających się zarówno dla pierwszych respondentów, jak i badaczy, którzy pojawiają się, aby faktycznie zbadać incydent. Zamiast zatrzymywać się, aby ocenić, czy zagrożenia zostały skontrolowane, wydaje się, że ostatnio istnieje tendencja do ślepo pędzi w…a następnie lo i oto… pierwsi respondenci i/lub śledczy stają się thesubject dochodzenia, gdy oni też się zranić lub narażone na zagrożenie.

 • po upadku skały w podziemnej kopalni, śledczy i kierownik kopalni zeszli na dół, aby zbadać miejsce zdarzenia i złamali protokoły kontroli ryzyka śmiertelnego, gdy znaleźli się pod nieobsługiwanym podłożem (narażając się na niebezpieczeństwo dalszego upadku).

 • podczas badania Tokarki podczas badania incydentu, w którym operator otrzymał Głębokie skaleczenie, badacz doznał częściowej amputacji palca wskazującego.

 • pierwsi respondenci próbowali udzielić natychmiastowej pomocy operatorowi, który nie reagował w naczyniu oczyszczonym z tlenu bez wcześniejszego zakładania aparatu oddechowego.

 • badacz przystąpił do wznoszenia konstrukcji o wysokości prawie 5 metrów, aby zbadać miejsce zdarzenia, bez pracy na wysokościach i bez uwzględnienia, że ówczesna pogoda (ulewny deszcz) sprawi, że metalowa powierzchnia stanie się jeszcze bardziej śliska.

 • śledczy usłyszał o łuku ze źródła zasilania i zaczął włączać przełącznik, aby zobaczyć „jeśli to się powtórzy”.

 • dwóch badaczy weszło do strefy fumigacji, aby rozpocząć fotografowanie, nie upewniając się, że HazMat oczyścił obszar skażenia chemicznego (bromek metylu).

 • Elektryk wezwany do zbadania usterki w przenośniku nie izolował instalacji przed otwarciem Panelu sterowania i pracą nad nim.

 • badacz doznał złożonego złamania nogi podczas badania miejsca zdarzenia, w którym pojazd przewrócił się na bok. Nie myśląc o stateczności lub wymaganiach podparcia, wszedł na teren, gdy pojazd osiadł z powrotem na nodze.

 • po wyruszeniu w tropikalnym środowisku i nie zważając na ostrzeżenia o pokrywaniu stojącej wody i noszenia odzieży, aby pokryć ciało przez cały czas, badacz spędził cztery tygodnie w stanie krytycznym na intensywnej terapii, kiedy on zamawianie denga gorączka, która rozwinęła się w zagrażające życiu denga gorączka krwotoczna (w wyniku krwawienia, niski poziom płytek krwi i wycieku osocza krwi).

nigdy nie zapominaj … dla własnego dobra i dla innych, krok numer 1 po przybyciu na każde przypadkowe miejsce jest zatrzymanie i ocena ” czy to jest bezpieczne?”. Zapytaj (i potwierdź) ” czy wszystkie zagrożenia zostały skontrolowane?”. Przed zebraniem jakichkolwiek danych, zanim zbliżymy się do incydentów, ważne jest, abyśmy się wycofali i dokładnie ocenili, z czym mamy do czynienia. Pamiętaj również, aby przyjrzeć się otaczającemu środowisku, a nie tylko dokładnemu miejscu, w którym doszło do incydentu. Sprawdź, czy nie istnieją żadne zagrożenia i oceń, czy wymagane są kontrole, takie jak wentylacja, izolacja, wsparcie instalacji dla stabilności itp.

wszystkie organizacje są zajęte i istnieje tendencja do rozpoczynania operacji sprzątania lub odzyskiwania itp. jak najszybciej po incydencie, aby normalneoperacje można wznowić. Jednak, aby pośpieszyć się i sprawdzić miejsce zdarzenia, rozpoczęcie robienia zdjęć i rejestrowania pomiarów przed potwierdzeniem, że wszystko jest pod kontrolą, jest po prostu złe i może być naprawdę niebezpieczne. Niezależnie od postrzeganego nacisku na zbieranie danych in-situ, takich jak zdjęcia i pomiary, a więc kontrola, sprzątanie itp. można kontynuować – upewnij się, że masz obecność mindto zawsze zatrzymać i ocenić każdą scenę incydentu w pierwszej kolejności.

dla każdego Śledczego cytat ” bo głupcy pędzą tam, gdzie Anioły boją się deptać…”(co zawsze będę kojarzył z moimi małżeńskimi porażkami) powinno zawsze iść w parze-w myśl przysłowia” patrz zanim skoczysz ” – nigdy nie działaj bez uprzedniego rozważenia możliwych

konsekwencji lub niebezpieczeństw.

jak na ironię, dowiedziałem się, że to przysłowie zostało po raz pierwszy zapisane w dialogu Johna Heywooda w 1546 roku w odniesieniu do pochopnego Skakania nieprzygotowanie do małżeństwa…. Naprawdę myślę, że jest temat, o którym powinienem myśleć, jeśli kiedykolwiek będę na tyle odważny, aby ponownie spróbować randkować!

ale poważnie teraz … za każdym razem, gdy pojawiasz się na miejscu zdarzenia, proszę… nigdy nie popadaj w samozadowolenie, nigdy nie zakładaj, że zagrożenia są pod kontrolą i zawsze miej na uwadze własne bezpieczeństwo i dobre samopoczucie, jak również bezpieczeństwo innych.

chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji na temat szkolenia Safety Wise Incident Cause Analysis (ICAM) jest dostępnych na naszej stronie internetowej: http://www.safetywise.com/

dodatkowe usługi związane z ICAM

Safety Wise oferuje również następujące dodatkowe usługi dla witryn, które stosują metodę analizy badania iCam:

 • kontrola jakości dochodzeń incydentalnych przy użyciu ICAM

 • analiza trendów czynników organizacyjnych przyczyniających się do poważnych incydentów

 • udział w dochodzeniach jako strona zewnętrzna / niezależna

Jo De Landre

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.