od kwietnia 2020 r.w Londynie, Bristolu, Birmingham, Manchesterze i Harrogate powstaje również 5 tymczasowych szpitali Nightingale, aby zapewnić więcej łóżek dla pacjentów z koronawirusem – jednak zostaną one zamknięte po opanowaniu pandemii i dodatkowe miejsce nie jest już wymagane.

ile szpitali jest w każdym regionie Wielkiej Brytanii

,

  • 68% spośród wszystkich szpitali w Anglii (854 szpitale)

  • Szkocja ma 22% szpitali w 279

  • Walia ma 7% z 83 szpitalami

  • Irlandia Północna ma tylko 3% z 41 szpitali.

numery szpitali na okręg

bardziej szczegółowo, oto pełna lista numerów szpitali na okręg:

Szkocja 279

South West 138

Londyn 134

South East 132

North West 110

East of England 90

Walia 83

West Midlands 80

Yorkshire& Humber 69

North East 57

East Midlands 42

Northern Ireland 41

Channel Islands 1

Isle of Man 1

biorąc pod uwagę liczbę pacjentów i szpitali w każdym regionie, istnieje ogromna rozbieżność między regionami. Na przykład Anglia jest domem dla 84% populacji Wielkiej Brytanii, ale jest tylko 68% całkowitej liczby szpitali. Istnieją jednak bardzo duże szpitale Wielobranżowe obsługujące duże społeczności w całej Anglii. Podczas gdy istnieje wiele mniejszych szpitali, obsługujących społeczności w mniej zaludnionych, odległych obszarach Szkocji i Walii.

władze lokalne info

władze lokalne od 1 kwietnia 2013 r.są odpowiedzialne za poprawę zdrowia miejscowej ludności oraz za publiczne usługi zdrowotne, w tym większość usług w zakresie zdrowia seksualnego i usług mających na celu ograniczenie nadużywania narkotyków i alkoholu. Sekretarz Stanu nadal ponosi ogólną odpowiedzialność za poprawę zdrowia – z krajowymi funkcjami zdrowia publicznego delegowanymi na zdrowie publiczne w Anglii.

zdrowie jest kwestią zdecentralizowaną w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, chociaż zdecentralizowane administracje zachowują obecnie zasadniczo te same ramy prawne.

oprócz nowych obowiązków w zakresie zdrowia publicznego, lokalne służby socjalne mają istniejące obowiązki w zakresie świadczenia usług socjalnych, takich jak zakwaterowanie dla osób wymagających opieki ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność, których nie mogą uzyskać w inny sposób. NHS nadal zaspokaja podstawowe potrzeby zdrowotne i mogą pojawić się spory dotyczące tego, czy opieka danej osoby powinna być opłacana przez NHS, czy przez władze lokalne na podstawie sprawdzonych środków.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.