ciąża jest pięknym, zmieniającym życie wydarzeniem. Jest to czas szybkiego wzrostu i rozwoju zarówno dla matki, jak i dziecka i istnieje tak wiele dodatkowych składników odżywczych, których organizm potrzebuje, aby wesprzeć tę zmianę.

z bogactwem informacji, które istnieją, może być bardzo przytłaczające, aby spróbować dowiedzieć się, które Rady zaufać. Ułatwiliśmy Ci to trochę. Poprosiliśmy naszą główną Dietetyczkę, Tarę Kaff, aby podzieliła się podstawami białka i opowiedziała nam, dlaczego jest tak ważne w czasie ciąży.

co to jest białko?

białka są budulcem życia i są obecne w każdej komórce naszego ciała. Są one niezbędne w dostarczaniu struktury i pozwalając naszym organizmom funkcjonować poprzez budowę i utrzymanie tkanek, kości, mięśni, chrząstki i skóry.

białka działają jako przekaźniki chemiczne wysyłające ważne informacje między naszymi komórkami, tkankami i narządami oraz pomagają w przechowywaniu i transporcie składników odżywczych. Odgrywają również istotną rolę w zwiększaniu odporności i są doskonałym źródłem zrównoważonej energii. Niesamowite, prawda? Z pewnością tak myślimy!

dlaczego białko jest ważne w ciąży?

białko jest niezbędne do wspierania tego czasu szybkich zmian i wzrostu. Po spożyciu białka nasz organizm rozkłada je na pojedyncze aminokwasy, które są następnie wykorzystywane do budowy komórek, tkanek, mięśni i narządów.

w czasie ciąży wiele z tych aminokwasów jest również wykorzystywanych do rozwoju komórek, tkanek, mięśni i narządów dziecka. Dla matki białko jest używane do wspierania zwiększonego wzrostu tkanki piersi i narządów, które są wymagane do przyjęcia i odżywiania rosnącego dziecka.

podczas ciąży organizm znacznie zwiększa objętość krwi i dopływ krwi, aby wspierać rosnące dziecko. Do czasu, gdy kobieta rodzi, jej masa czerwonych krwinek wzrosła o 20-30%. Białko jest niezbędne w ułatwianiu transportu krwi wokół ciała i do dziecka.

Ciąża

Ile Białka Powinnam Jeść W Ciąży?

wiem, że słyszałeś już tę odpowiedź, ale to zależy. Każda kobieta jest inna, jeśli chodzi o ich indywidualne wymagania, a wraz ze wzrostem liczby kobiet kontynuujących ćwiczenia podczas ciąży, ważne jest, aby spożycie białka było odpowiednie. Ogólną zasadą jest w sumie 1,2-1,6 g białka na kg dziennie pochodzących z dobrej jakości źródeł. Zależy to od osoby, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z dietetykiem, aby upewnić się, że spełniasz swoje wymagania.

Jak Zwiększyć Spożycie Białka W Czasie Ciąży?

spełnienie wymagań dotyczących białka w czasie ciąży może być trochę trudne, zwłaszcza jeśli zauważysz silne reakcje na zapach i smak gotowanych mięs, tofu lub alternatyw mięsnych.

zastąp go nasionami, orzechami, masłem orzechowym i roślinami strączkowymi, które są doskonałym źródłem białka, które są również naładowane zwalczającymi choroby fitoskładnikami/przeciwutleniaczami, błonnikiem obniżającym poziom cholesterolu i mają naturalnie niską zawartość tłuszczów nasyconych i sodu. Innym łatwym sposobem jest znalezienie wysokiej jakości proszku białkowego na bazie roślin. Jest to wygodna opcja on-the-go, aby zwiększyć spożycie białka przy jednoczesnym uzyskaniu dodatkowych witamin, minerałów i składników odżywczych.

czy w ciąży można jeść białko w proszku?

nie wszystkie proszki białkowe są bezpieczne do spożycia w czasie ciąży lub karmienia piersią, dlatego ważne jest, aby najpierw skonsultować się z lekarzem. Na szczęście nasz Raw Protein Pregnancy Plus został specjalnie opracowany, aby odżywiać kobiety poprzez poczęcie, ciążę i karmienie piersią.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.