„Wake Me Up” supergwiazda DJ Avicii budzi się w szpitalu w Miami.

Avicii (urodzony jako Tim Bergling) musiał w ostatniej chwili odwołać wczorajszy koncert w Miami, kiedy rozwinął się silny ból brzucha. Został przewieziony do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego „zablokowany pęcherzyk żółciowy.”Chociaż został wypisany ze szpitala, ból powrócił i został ponownie hospitalizowany.

jako Avicii sam napisał na Facebooku:

„moi fani wiedzą, że w przeszłości miałem problemy z żołądkiem i zapaleniem trzustki… obudziłem się w środę rano z poważnym bólem, ale i tak poleciałem do Miami, mając nadzieję, że to minie. Ból nadal tam był, kiedy wylądowałem, więc poszedłem prosto do szpitala. Byłem leczony i wyszedłem później tej nocy.

niestety ból wrócił wczoraj po południu i wróciłem do szpitala, gdzie przyjęli mnie na noc.

lekarze zdecydowali się jutro rano na operację i usunięcie pęcherzyka żółciowego.

to rutynowa procedura i wszystko idzie dobrze, oczekuję, że w pełni wyzdrowieję i stanę na nogi w czasie mojej prawdziwej trasy po USA.

dzięki za troskę wszystkim, to wiele dla mnie znaczy!”

Avicii miał dwa epizody ostrego zapalenia trzustki. Pierwszy, pod koniec 2012 roku, wylądował w nowojorskim szpitalu na 11 dni, drugi, w marcu 2013 roku, podczas występów w Australii. W wywiadach z Rolling Stone i GQ, Szwedzki 24-latek przypisuje problem przeludnionego harmonogramu (300 randek / rok) w połączeniu z nadmiernym imprezowaniem i piciem:

„podróżujesz, mieszkasz w walizce, docierasz do tego miejsca, wszędzie jest darmowy alkohol-to trochę dziwne, jeśli nie pijesz.

właśnie nabrałem nawyku, bo polegasz na tej Zachęcie i pewności siebie, którą dostajesz od alkoholu, a potem uzależniasz się od niego.”

najczęstszą przyczyną ostrego zapalenia trzustki jest obecność kamieni żółciowych, które powodują zapalenie trzustki, ponieważ przechodzą przez wspólny przewód żółciowy. Częstą przyczyną jest również intensywne spożywanie alkoholu. Ostre zapalenie trzustki może wystąpić w ciągu kilku godzin lub tak długo, jak 2 dni po spożyciu alkoholu.

chociaż Bergling powiedział Rolling Stone ’ owi, że przestał pić rok temu, odłożył operację pęcherzyka żółciowego z powodu napiętego harmonogramu.

12 rzeczy, które należy wiedzieć o pęcherzyku żółciowym i kamicy żółciowej

ec2

1. Kamienie żółciowe są małe twarde osady, które tworzą się w pęcherzyku żółciowym. Woreczek żółciowy jest workiem w kształcie gruszki znajduje się tuż poniżej wątroby w prawej górnej części brzucha.

2. Woreczek żółciowy jest workiem magazynującym, który utrzymuje żółć między posiłkami. Żółć jest gęstym żółto-zielonym płynem trawiennym, który składa się głównie z cholesterolu, kwasów żółciowych (zwanych również solami żółciowymi) i bilirubiny (produkt rozpadu czerwonych krwinek). Zawiera również wodę i sole ciała (potas i sód). Jego funkcją jest rozkładanie tłuszczów na kwasy tłuszczowe, które mogą być wchłaniane przez organizm.

3. Dwa główne rodzaje kamieni żółciowych (medycznie określane jako kamica żółciowa )są kamienie cholesterolu i pigmentu (lub żółci) kamienie.

kamienie cholesterolowe

kamienie cholesterolowe

4. Kamienie cholesterolu są zwykle żółto-zielone i są wykonane głównie z utwardzonego cholesterolu. Stanowią one około 80 procent kamieni żółciowych.

 kamienie żółciowe

kamienie pigmentowe

5. Kamienie pigmentowe to niewielkie, ciemne kamienie zbudowane z bilirubiny.

6. Woreczek żółciowy może rozwinąć tylko jeden duży kamień, setki maleńkich kamieni lub połączenie tych dwóch. Mogą być tak małe jak ziarnko piasku lub tak duże jak piłka golfowa.

7. Naukowcy uważają, że kamienie cholesterolu tworzą się, gdy żółć zawiera zbyt dużo cholesterolu, zbyt dużo bilirubiny lub niewystarczającą ilość soli żółciowych lub gdy pęcherzyk żółciowy nie opróżnia się całkowicie lub wystarczająco często.Przyczyna wystąpienia tych zaburzeń równowagi nie jest znana.

8. Kamienie żółciowe same w sobie nie powodują żadnych objawów.

9. Tylko wtedy, gdy kamień żółciowy przenosi się do któregokolwiek z dróg żółciowych i blokuje go, że objawy występują.

10. Objawy obejmują nagły początek bólu, który zwiększa się w czasie i może trwać od 30 minut do kilku godzin. Może znajdować się w prawej górnej części brzucha, między łopatkami lub poniżej prawego ramienia. Jest to często określane jako „atak pęcherzyka żółciowego”.

11. Leczenie nie jest konieczne w przypadku bezobjawowych kamieni żółciowych, jednak jeśli pacjent ma częste ataki pęcherzyka żółciowego, leczenie polega na usunięciu pęcherzyka żółciowego (cholecystektomii).

12. W przeszłości było to wykonywane przez otwarty zabieg chirurgiczny, ale obecnie jest to najczęściej wykonywane przez operację laparoskopową (przy użyciu małych nacięć w jamie brzusznej), co skraca czas rekonwalescencji i ma mniejszą częstość powikłań.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.