czy dostajesz karty podarunkowe, bony lub kredyty sklepowe i przechowujesz je gdzieś, a następnie zapominasz z nich korzystać?

jeśli tak, to jesteś w dobrym towarzystwie.

według nowego Bankrate.com sondaż, ponad połowa dorosłych w USA (51 procent) robi dokładnie to, pozostawiając na stole około 15,3 miliarda dolarów wartości w całym kraju – co daje w przybliżeniu średnią wartość na osobę w wysokości 116 dolarów. Dobra wiadomość: Liczba ta spadła z 167 dolarów w styczniu 2020 roku.

ponad połowa millenialsów (56%) nie korzystała ze swoich kart podarunkowych, a średnia wartość na osobę wynosi 139 USD, w porównaniu z 52% boomerów (113 USD), 47% Xerów generacji (112 USD) i 46% Zerów generacji (81 USD).

więc kiedy ich użyją?

dziewięćdziesiąt pięć procent osób, które stwierdziły, że mają niewykorzystane karty podarunkowe, bony lub kredyty sklepowe, odpowiedziało, że oczekują, że w końcu z nich skorzystają. Liczba ta obejmuje ponad połowę osób, które planują korzystać z nich wszystkich (51 procent) i znacznie mniej (30 procent), które planują korzystać z większości z nich.

Boomers to grupa, która powiedziała, że planuje ich używać najwięcej (63 procent), a następnie generacje Xer (54 procent), milenials (42 procent) i Gen zer (32 procent).

ale niektórzy zbyt długo czekali, aby nawet wykorzystać swoje pieniądze z prezentów: prawie połowa (49 procent) dorosłych w USA straciła w pewnym momencie swoje” gratisy”.

głównym powodem, dla którego ludzie podali, jest to, że pozwolili co najmniej jednemu wygasnąć (29 procent), a następnie stracili co najmniej jeden (27 procent), a firma zamknęła się na stałe, zanim użyli co najmniej jednego (21 procent). Spośród tych, którzy stracili karty, bony lub kredyty, ponad połowa (64 proc.) to gospodarstwa o wyższych dochodach w porównaniu z gospodarstwami o średnich dochodach (48 proc.) i o niższych dochodach (40 proc.).

Ted Rossman, starszy analityk ds. CreditCards.com i Bankrate.com, jest zaskoczony, że ilość niewykorzystanych kart podarunkowych, bonów i kredytów sklepowych spadła o około 25 procent od początku 2020 roku-spodziewał się, że Amerykanie zgromadzą ich jeszcze więcej podczas pandemii.

Rossman powiedział, że więcej przestojów w domu i większy nacisk na osobiste sprawy finansowe mogły zachęcić ludzi do wydawania sald.

” generalnie radzę używać kart podarunkowych, bonów i kredytów szybko. Im dłużej je trzymasz, tym bardziej prawdopodobne jest, że sklep zbankrutuje, wartość wygaśnie lub stracisz z tym poczucie” – powiedział Rossman.

Zobacz podobne: czy można kupić karty podarunkowe kartą kredytową?

Amerykanie siedzący na niewykorzystanych kredytów ankiety: kluczowe wnioski

Oto kilka innych wyników z naszej ankiety:

  • osoby o wyższych dochodach najmniej korzystają ze swoich gratisów: spośród tych, którzy nie korzystali z kart podarunkowych, bonów lub kredytów, gospodarstwa domowe o wyższych dochodach (roczne dochody gospodarstw domowych wynoszące 80 000 USD lub więcej) prowadziły pakiet W 64 procentach, w porównaniu z 53 procentami gospodarstw o średnich dochodach (40 000 USD-79 000 USD) i 44 procentami gospodarstw o niższych dochodach (poniżej 40 000 USD).
  • ludzie trzymają się swoich rzeczy: Z tych z gratisami, prawie trzy czwarte (73 procent) trzymało się co najmniej jednego z nich przez rok lub dłużej. Przełamując to, więcej generacyjnych zer (85 procent) trzymało się ich niż milenialsów (82 procent), generacyjnych Xer (70 procent) lub boomerów (64 procent).
  • niektóre regifted lub odsprzedane: tylko 24 procent respondentów powiedział, że regifted kartę podarunkową, voucher lub kredyt sklepowy i 9 procent powiedział, że odsprzedał co najmniej jeden z nich.

ankieta wśród 2387 dorosłych w USA została przeprowadzona online między 30 czerwca a 2 lipca 2021 roku. Zobacz metodologię badania.

wybierz odpowiednią kartę podarunkową

Ian Sells, CEO i założyciel RebateKey, powiedział, że największym problemem osób korzystających z kart podarunkowych jest brak kontroli nad tym, co otrzymują. Oprócz typowych problemów, takich jak utrata karty podarunkowej lub zapomnienie o niej, mogą nie mieć dostępu do sklepu lub po prostu nie lubią Karty Podarunkowej, którą otrzymali, powiedział.

Giftcards.com, ma na celu pomóc ludziom wybrać najlepszą kartę podarunkową na każdą okazję i wykorzystać pełną wartość kart podarunkowych, które już posiadają.

powiedziała, że jeśli znasz ulubiony sklep lub restaurację odbiorcy, możesz kupić tę kartę podarunkową, wiedząc, że prawdopodobnie zostanie wykorzystana. Jeśli nie masz pewności, wybierz kartę podarunkową, która może być używana przez wielu sprzedawców, lokalizacje i tryby (online i w sklepach), zasugerowała.

podczas gdy karty podarunkowe Visa i Mastercard są niezwykle elastyczne, musisz zapłacić opłatę aktywacyjną, aby kupić karty, a odbiorcy muszą z nich korzystać, zanim zostaną naliczone opłaty za nieużywanie, które zwykle wynoszą około roku, powiedział Hunter.

jeśli zależy ci na elastyczności bez opłat, kup kartę podarunkową w sklepie multi-store.

każdy z nich można wykorzystać w sklepach i online u dowolnego sprzedawcy wymienionego na karcie, a karta podarunkowa w wielu sklepach zapewnia odbiorcom wiele możliwych wrażeń bez opłat i dat ważności związanych z kartami podarunkowymi wydanymi przez bank.

Utwórz system przypomnień

Hunter zasugerował utworzenie systemu przypomnień dla nieużywanych gratisów.

na przykład możesz zachować listę „kart upominkowych do wydania” w telefonie, przenieść wszystkie e-karty upominkowe do podświetlonego folderu w wiadomości e-mail i zrobić zrzut ekranu z przodu iz tyłu kart upominkowych i zachować te obrazy w folderze.

powiedziała, że jeśli wie, że jej rodzina będzie jadła na mieście w sobotni wieczór, zrobi notatkę w swoim kalendarzu, która mówi: „użyj Karty Podarunkowej w Olive Garden.”

” Wybierz system, który działa dla Ciebie, a następnie Dodaj przypomnienia do kalendarza ” – powiedział Hunter.

i Hunter zaleca używanie kart upominkowych przy najbliższej okazji.

jeśli otrzymasz kartę przedpłaconą w ramach programu rabatowego, na przykład użyj tej karty, aby zapłacić za zakupy spożywcze, doktor co-pays, lunch w tym tygodniu i inne wydatki, dopóki wartość karty upominkowej nie zniknie.

chociaż rozumie pokusę Oszczędzania kart upominkowych na deszczowy dzień, Hunter woli widzieć, jak ludzie używają ich kart upominkowych przy codziennych zakupach i przesyłają pieniądze, które wydaliby na konto oszczędnościowe, spłacają kartę kredytową lub kredyt hipoteczny lub wkładają ją do planu emerytalnego lub Funduszu na studia. To najlepszy sposób, aby uzyskać pełną wartość z kart podarunkowych, jednocześnie oszczędzając pieniądze na późniejszy splurge, powiedziała.

sprzedaj, podaruj lub regift

Adem Selita, CEO i współzałożyciel firmy zajmującej się ratowaniem długów, powiedział, że niektórzy ludzie po prostu nie chcą zajmować się rozliczaniem różnych kart i martwić się o wygaśnięcie i jak lub kiedy je wydać.

jeśli tak, to najlepiej sprzedać, podarować lub odzyskać karty, bony lub kredyty.

jeśli je sprzedasz, wskazał, że zazwyczaj stracisz 20% do 25% wartości, ale to jedna rzecz mniej, aby się o to martwić i możesz użyć gotówki, aby wydać jak chcesz, bez żadnych ograniczeń.

Wskazówki dotyczące korzystania z kart podarunkowych, voucherów i kredytów sklepowych

Hunter zauważył, że im dłużej trzymasz kartę podarunkową, tym większe prawdopodobieństwo jej utraty, zapomnienia o jej użyciu lub zakazu korzystania z karty z jakiegoś powodu—karta wygasa lub sklep kończy działalność, na przykład.

oto kilka wskazówek, które pomogą ci uzyskać pełną wartość z darmowych:

  • jeśli zwykle używasz kart debetowych lub kredytowych przy kasie, przechowuj fizyczne karty upominkowe obok karty, z której korzystasz najczęściej. Po dotarciu do portfela, aby sfinalizować transakcję, pojawi się wizualne przypomnienie o kartach upominkowych, których musisz użyć.
  • jeśli zwykle robisz zakupy za pomocą płatności mobilnych, dodaj karty upominkowe do swojego mobilnego portfela. Za każdym razem, gdy otworzysz portfel, przypomnisz sobie, że wartość jest dostępna.
  • Dodaj karty upominkowe do kont sklepu internetowego, jeśli to możliwe. Na przykład w Amazon.com, możesz zastosować kartę podarunkową do swojego konta, gdy tylko ją otrzymasz. Amazon poprosi Cię o zrealizowanie karty upominkowej za każdym razem, gdy się wymeldujesz. Jeśli nie możesz dodać kart upominkowych do kont sklepu, trzymaj karty upominkowe w pobliżu pulpitu, którego najczęściej używasz do zakupów online.
  • nie zostawiaj salda na karcie. Spróbuj wyzerować kartę, co może spowodować, że wydasz trochę więcej, ale wyeliminuje kolejną rzecz do zapamiętania.

metodologia badania

CreditCards.com zlecił przeprowadzenie badania firmie YouGov Plc. Wszystkie dane liczbowe, o ile nie zaznaczono inaczej, pochodzą od YouGov Plc. Całkowita wielkość próby wynosiła 2387 osób dorosłych, z których 1225 miało karty podarunkowe, kredyty lub bony. Ankieta została przeprowadzona w internecie między 30 czerwca a 2 lipca 2021 roku.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.