telefon z logo Google maps i symbolami aktualizacji, w tle związanym z ruchem/podróżami
aktualizacja map Google wymaga ogromnej ilości danych.
Alyssa Powell / Insider
  • Google Maps codziennie wprowadza małe aktualizacje, ale Street View i inne rzeczywiste mapy mogą być aktualizowane tylko co kilka lat.
  • niektóre funkcje Map Google, takie jak ruch i wskazówki, mogą być aktualizowane w czasie rzeczywistym.
  • częstotliwość aktualizacji map Google w Twoim mieście zależy od tego, ilu ludzi mieszka w pobliżu.
  • odwiedź Tech Reference library Insider, aby uzyskać więcej historii.

od raportów o ruchu drogowym na żywo po wysokiej jakości obrazy satelitarne, mapy Google mają dziesiątki funkcji, które regularnie się zmieniają i aktualizują.

ale aktualizacja każdej mapy każdego dnia zajęłaby biliony dolarów – oznacza to, że podczas gdy niektórzy użytkownicy często zauważą nowe aktualizacje, inni użytkownicy mogą czekać latami na nową zawartość.

Insider zwrócił się do Google z pytaniem, jak często aktualizuje pięć głównych funkcji Google Maps: Widok ulicy, zdjęcia satelitarne, nazwy ulic i trasy, nazwy firm i informacje oraz korki i zamknięcia dróg.

oto wszystko, co warto wiedzieć o tym, jak często aktualizacje Google, w tym co może to oznaczać, jeśli nie widzisz aktualizacji w pobliżu.

jak często aktualizuje się Mapy Google?

jest jedna ogólna zasada aktualizacji map Google: Miejsca, w których mieszka więcej ludzi, są aktualizowane częściej. Na blogu Maps 101 menedżer programu technicznego Google Maps Matt Manolides mówi: „ogólnym celem jest regularne odświeżanie gęsto zaludnionych miejsc.”

innymi słowy, podczas gdy Nowy Jork może otrzymywać aktualizacje co tydzień, głębokie lasy Północnego Maine mogą przejść lata bez.

ale jak przejdziemy poniżej, poszczególni użytkownicy mają zaskakujący wpływ na mapy w ich okolicy.

Street View

Street View — funkcja, która pozwala zobaczyć rzeczywiste zdjęcia na ziemi z prawie każdej lokalizacji w USA i poza nią-jest prawdopodobnie najbardziej znaną funkcją Google Maps. Według Google jest to również jedna z najtrudniejszych funkcji, aby być na bieżąco.

Ogólnie Rzecz Biorąc, Google próbuje robić nowe zdjęcia Street View w dużych miastach raz w roku. Mniej zaludnione obszary prawdopodobnie mogą spodziewać się nowych zdjęć co około trzy lata — ale nie zdziw się, jeśli trwa to jeszcze dłużej.

chociaż nie jest mocno reklamowany, zespół Street View prowadzi publiczną listę miejsc, które planują odwiedzić w dziesiątkach krajów na całym świecie. Możesz znaleźć tę listę w sekcji dokąd zmierzamy na tej stronie.

pamiętaj tylko, że podane przez nich Daty są szerokimi szacunkami — nie oczekuj dokładnego dnia i godziny. A nawet jeśli Google zrobi nowe zdjęcia Twojego miasta, mogą nie używać ich, jeśli Stare są nadal dokładne.

 lista wszystkich miejsc, w których Google planuje robić zdjęcia z Street View.
Google podaje ogólny termin, kiedy będą robić zdjęcia.
Google

zdjęcia satelitarne

chociaż nie jest domyślnie aktywny, możesz ustawić Google Maps, aby wyświetlał prawdziwe obrazy z dowolnego miejsca na Ziemi.

te zdjęcia są wykonywane zarówno przez satelity, jak i samoloty latające nad głową, a następnie „zszywane” w celu tworzenia map. Proces ten wymaga ogromnej ilości czasu i pracy zarówno od ludzi, jak i maszyn.

podobnie jak w przypadku Street View, Google priorytetyzuje aktualizowanie „miejsc, które zmieniają się najbardziej”, mówi Manolides. Oznacza to, że duże miasta powinny otrzymywać aktualizacje co roku, średnie miasta co dwa lata, a w przypadku bardziej niejasnych obszarów może to potrwać trzy lata lub dłużej.

Mapa Manhattanu, pokazana zarówno w widoku satelitarnym, jak i poza satelitą.
Mapa Manhattanu z włączoną warstwą satelitarną (po prawej) i wyłączoną (po lewej).
Google

i oczywiście Google nie aktualizuje całego świata za jednym zamachem. Zazwyczaj co miesiąc udostępniają nowe dane satelitarne, dodając zdjęcia, które mają gotowe do pracy.

od czasu do czasu Google opublikuje nowe zdjęcia satelitarne z wyprzedzeniem, aby uczcić specjalne okazje. Na przykład, na początku Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 przesłali nowe zdjęcia Londynu, które pokazały nowe areny.

ponieważ większość obrazów ogólnych Google pochodzi ze źródeł zewnętrznych-„agencji państwowych, organizacji badań geologicznych i dostawców obrazów komercyjnych”, jak napisał w niedawnym blogu Dyrektor ds. komunikacji Google Peter Schottenfels — nie ma dokładnego harmonogramu aktualizacji.

zdjęcie z widoku satelitarnego Google Maps, z zaznaczonymi kredytami dla tego, kto zrobił zdjęcia satelitarne.
podobnie jak w przypadku Street View, możesz zobaczyć, które organizacje zrobiły zdjęcia, patrząc na dole ekranu.
Google

nazwy ulic i trasy

Google Maps jest zbudowany, aby pokazać wszystkie ulice w pobliżu i podać dokładne wskazówki z jednego miejsca do drugiego. Ale z tysiącami miast na całym świecie i jeszcze większą liczbą dróg, dbanie o to, aby wszystko było aktualne, to duża praca.

Google otrzymuje dane o ulicach i drogach z różnych źródeł. Są to głównie agencje rządowe, takie jak United States Geological Survey. Ale akceptują też dane od samorządów, deweloperów mieszkaniowych i nie tylko. Kiedy odwiedzają miasta, aby zrobić zdjęcia, zespół Street View zauważa również, kiedy prawdziwe życie nie pasuje do tego, co ma na mapie.

oznacza to, że nie ma łatwego sposobu na przewidzenie, kiedy ulice i drogi zostaną zaktualizowane. Jeśli te agencje zewnętrzne są na szczycie rzeczy, nowe drogi i nazwy ulic powinny pojawić się szybko. Ale to w dużej mierze do nich, aby zgłosić zmiany do Google.

jeśli okaże się, że ulica nie pasuje do tego, co pokazuje Google Maps — może ma złą nazwę lub nie ma odpowiedniego kształtu — możesz sam zgłosić to Google. W witrynie można użyć funkcji Edytuj mapę, aby zgłosić błędne narysowanie, błędną nazwę, a nawet brakujące drogi. Możesz także kliknąć prawym przyciskiem myszy drogę i wybrać opcję Zgłoś problem z danymi.

 zrzut ekranu z Map Google. Użytkownik kliknął mapę prawym przyciskiem myszy, a opcja" Zgłoś problem z danymi " jest podświetlona.
istnieje wiele sposobów zgłaszania problemów z mapą.
Google; William Antonelli / Insider

Google przejrzy Twoje zgłoszenie i porówna je ze swoimi danymi. Jeśli odkryją, że masz rację, zmienią to na Mapach Google. Przyjmują zgłoszenia od kogokolwiek, ale priorytetowo traktują raporty od lokalnych przewodników.

nazwy firm i informacje

po otwarciu Map Google są szanse, że od razu zobaczysz nazwy dziesiątek pobliskich firm. Wybierz jedną z nich, a prawdopodobnie zobaczysz, co sprzedaje, godziny pracy i recenzje.

w przeciwieństwie do innych danych, Google rzadko aktualizuje te informacje samodzielnie. Zamiast tego polegają na firmach, które przesyłają własne informacje. Jeśli jesteś właścicielem nowej firmy lub lokalizacji, powinieneś zarejestrować konto Google Business i podać im swoje informacje, aby umieścić je na mapie.

ale podobnie jak w przypadku nazw ulic i tras, każdy użytkownik może zgłosić błąd. Gdy znajdziesz firmę z niewłaściwymi informacjami, kliknij lub stuknij przycisk Zaproponuj edycję, aby przesłać właściwe informacje. Google przejrzy go i zaktualizuje mapę, jeśli masz rację.

 strona z informacjami o Mapach Google dla Madison Square Garden, z opcją "Zaproponuj edycję" highl
tak długo, jak jesteś zalogowany w Google, możesz zgłaszać zmiany.
Google; William Antonelli / Insider

po zgłoszeniu błędu Google Zwykle koryguje go w ciągu tygodnia.

korki i zamknięcia dróg

kiedy pytasz o wskazówki na Mapach Google, powinno ci dokładnie powiedzieć, ile ruchu powinieneś się spodziewać, jak ruchliwe jest miejsce, do którego się wybierasz, i wszelkie trasy, które są zamknięte po drodze.

to wszystko aktualizuje się w czasie rzeczywistym, szybciej niż jakakolwiek inna funkcja. Aby to zrobić, Google zbiera dane z wielu różnych źródeł.

za każdym razem , gdy masz otwarte mapy Google (lub Waze, inną aplikację nawigacyjną Google), o ile nie wyłączyłeś tej funkcji, wysyłasz anonimowe dane o lokalizacji do Google. Im więcej osób z Mapami Google otwiera się w jednym miejscu, tym bardziej zajęty Google wie, że jest.

tak też obliczają ruch: Jeśli setki telefonów z otwartymi Mapami Google podróżuje 60 mil na godzinę, a potem nagle zatrzymuje się na raz, Google wie, że jest korek.

 zrzut ekranu z aplikacji Google Maps, z kursem nawigacyjnym wykreślonym z Manhattanu na Coney Island.
po rozpoczęciu trasy Mapy Google pokażą, które drogi mają korki, wypadki samochodowe i wiele innych.
Google

a po zebraniu wystarczającej ilości danych Google może używać uczenia maszynowego do przewidywania wzorców. Na przykład Google nie potrzebuje nowych danych, aby powiedzieć, że Most Brookliński jest wypełniony ruchem w godzinach szczytu — zdarzyło się to tysiące razy wcześniej, więc mogą przewidzieć, że to się powtórzy.

użytkownicy również aktywnie udzielają informacji. Jeśli jeździłeś nowojorskim metrem wystarczająco, prawdopodobnie przywykłeś do Google Maps, pytając, jak jest tłoczno-robią to, aby mogli zgłaszać informacje innym użytkownikom.

 Strona informacyjna Google Maps dla Rockefeller Center, pokazująca, jak bardzo jest zajęty.
najpopularniejsze miejsca na Mapach Google będą miały Wykres NA ŻYWO pokazujący, jak bardzo jest zajęty.
Google

samorządy z reguły same zgłaszają Google długoterminowe zamknięcia dróg. Ale Google uczy się również na podstawie raportów użytkowników, na Mapach Google lub Waze.

jeśli znajdujesz się w obszarze o dużej populacji, powinieneś oczekiwać, że statystyki ruchu w czasie rzeczywistym Google będą niezwykle dokładne.

William Antonelli
redaktor & pisarz personelu dla referencji technicznych

William Antonelli jest pisarzem i redaktorem z siedzibą w Nowym Jorku. Jako redaktor Tech Reference vertical Insider i członek-założyciel zespołu referencyjnego pomógł rozwinąć Tech Reference od skromnych początków do żongernauta, który przyciąga ponad 20 milionów wizyt miesięcznie. Można go znaleźć na Twitterze @ DubsRewatcher ,lub skontaktować się z nim przez e-mail na [email protected]

Czytaj więcej Czytaj mniej

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.