jakie kroki podjąć, aby umieścić dziecko do adopcji?

Krok 1: jestem w ciąży. Co teraz?

jeśli masz pozytywny wynik testu i odkryłeś, że jesteś w ciąży, pierwszym krokiem jest poszukiwanie opieki medycznej dla własnego zdrowia. Lekarz określi termin porodu. Ponadto bardzo ważne jest, aby zaprzestać używania alkoholu lub narkotyków, ponieważ efekty mogą łatwo przenikać przez łożysko i mieć negatywne, trwające całe życie konsekwencje dla rozwijającego się dziecka.

jeśli jesteś na tej stronie, prawdopodobnie jest to nieplanowana ciąża, której nie chcesz lub na którą nie jesteś gotowa i rozważasz opcje ciąży lub adopcji.

Krok 2: Kolejne Kroki.

po zabezpieczeniu opieki medycznej rozpocznij przygotowania do następnego kroku w rozważaniu adopcji. Możesz zadać sobie pytanie:

jak planować utrzymanie siebie i dziecka? Ile kosztują pieluchy? Formuła dla dzieci? Inne artykuły dla dzieci?
• Czy mogę jednocześnie obsługiwać dziecko, pracę i/lub szkołę? co powiedzą moi rodzice i przyjaciele?
jak skończyć szkołę? Iść na studia? Rozpocząć karierę?
czy byłbym w stanie fizycznie i emocjonalnie zapewnić stabilność, miłość i wsparcie dla mojego dziecka potrzebuje i zasługuje?

w skrócie masz 3 możliwości: rodzicielstwo, przerwanie ciąży i adopcja

Krok 3: Wybór adopcji.

adopcja jest wybierana z wielu powodów. Niektórzy chcą, aby ich dziecko miało bardziej stabilny lub finansowo bezpieczny dom; inni nie chcą, aby szkoły lub możliwości kariery zostały utracone przez wychowywanie dziecka; a wielu nie czuje się gotowych na dożywotnie zaangażowanie rodzicielstwa. Niezależnie od powodu myślenia o adopcji, poznanie wszystkich niechcianych opcji ciąży pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie i Twojego dziecka.

Skontaktuj Się Z nami, aby omówić swoje opcje.

Krok 4: przygotowanie planu adopcji.

wybory adopcyjne w Teksasie pomogą Ci zrozumieć Twoje opcje i stworzyć plan, który spełni Twoje potrzeby. Zastanów się, czy jesteś gotowy do wychowywania dziecka przez następne 18 lat i jakie zasoby będziesz miał, jeśli zdecydujesz się wychowywać dziecko. Nasz profesjonalny personel pomoże Ci przemyśleć Twoje uczucia, obawy i pytania bez żadnej presji.

Krok 5: angażowanie ojca dziecka.

ojciec dziecka ma prawa rodzicielskie, ale to, co dzieje się z tymi prawami, zależy od twojej sytuacji. To, czy jesteś żonaty i jak aktywny jest biologiczny ojciec w twoim życiu, wpłynie na sposób, w jaki jego prawa rodzicielskie są obsługiwane, zanim adopcja będzie ostateczna. Nasi pracownicy mogą zająć się wszystkimi niezbędnymi dokumentami.

Krok 6: wybór rodziny adopcyjnej.

Ty decydujesz, jak aktywnie chcesz być w wyborze i poznawaniu rodziny adopcyjnej. Niektóre z kobiet, którym pomagamy, chcą mieć duży kontakt, nawet zapraszając rodziny adopcyjne na wizyty lekarskie. Niektóre kobiety, którym pomagamy, nie chcą kontaktu i każą agencji wybrać kochającą rodzinę, która odpowiada ich życzeniom. Chociaż opowiadamy się za adopcją otwartą lub półotwartą, adopcje zamknięte są również opcją.

Krok 7: Bezpieczeństwo i zdrowie.

podczas ciąży bardzo ważne jest, abyś była w stanie zachować bezpieczeństwo i zdrowie – dla własnego samopoczucia i dla dobrego samopoczucia dziecka. Zadbamy o to, abyś nie martwił się o stabilne mieszkanie, zdrowe Artykuły spożywcze, niezawodny transport i nieprzerwaną obsługę telefoniczną. Twój doradca adopcyjny upewni się również, że otrzymujesz porady i wskazówki, których potrzebujesz, aby mieć pozytywne i zdrowe doświadczenie adopcyjne.
najlepsze porady w czasie ciąży.
pomoc finansowa.

Krok 8: Plan szpitala i porodu.

Adoption Choices of Texas jest tutaj, aby to zrobić, pomagając Ci stworzyć plan szpitala! Podczas gdy żadna ilość gotowości nie może w pełni odebrać powodzi emocji, które na pewno będziesz mieć w dniu dostawy, o podział wydarzeń pomoże Ci wiedzieć, czego się spodziewać.

Plan szpitala może być listą lub dokumentem określającym, co robisz lub czego nie chcesz podczas pobytu w szpitalu. Tworzenie jednego przed rozpoczęciem pracy pomaga psychicznie przygotować się do tego procesu. Pozwala również specjalistom adopcyjnym i rodzicom adopcyjnym dokładnie zrozumieć, jak ma wyglądać Twój pobyt i dostawa.

Krok 9: podpisanie dokumentów adopcyjnych.

w Teksasie możesz podpisać papiery adopcyjne 48 godzin po porodzie. Twoja decyzja staje się ostateczna tylko wtedy, gdy podpiszesz te dokumenty. Dobrym pomysłem jest podejmowanie ważnych decyzji jak najwcześniej w ciąży, aby nie spieszyć się z wyborem rodziny i planem adopcyjnym.

krok 10: kontakt i doradztwo po adopcji.

będziesz mieć stałe wsparcie doradcy adopcyjnego tak długo, jak potrzebujesz po adopcji, a Twoje wsparcie finansowe będzie kontynuowane przez około miesiąc po urodzeniu. Zorganizujemy kontakt, który chcesz mieć z rodziną adopcyjną, jeśli chcesz, a my zawsze będziemy dostępni, gdy potrzebujesz naszej pomocy.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.