aborcja jest czymś, co zwykle wiąże się z młodymi kobietami. Odsetek aborcji jest zwykle wyższy u młodszych kobiet, ale jest to procedura, której kobiety mogą potrzebować przez całe życie rozrodcze. Niektóre kobiety mają aborcję, gdy czują się zbyt młode, aby zostać matką, ale inne muszą zakończyć ciążę później w swoim życiu. W rzeczywistości odsetek aborcji w Wielkiej Brytanii spada w przypadku młodszych kobiet, ale wzrasta w starszym wieku. Jakie są fakty dotyczące wieku, w którym kobiety dokonują aborcji?

Brytyjskie statystyki dotyczące wieku

kobiety najczęściej dokonują aborcji w wieku od 18 do 29 lat, ale wskaźnik ten spada w wieku poniżej 25 lat, a rośnie w wieku powyżej 25 lat. ogólny wskaźnik aborcji był stosunkowo stabilny w ciągu ostatniej dekady.

współczynnik aborcji w Anglii i Walii można podzielić według wieku w następujący sposób:

 • ogólny wskaźnik aborcji wynoszący 16,7 na 1000 kobiet w wieku 16-44
 • mniej niż 1% aborcji wykonuje się u dziewcząt poniżej 16 roku życia, z których większość miała 15 lat
 • 0.
 • odsetek aborcji spada u kobiet w wieku poniżej 25 lat, szczególnie w najmłodszym wieku
 • odsetek aborcji zmniejszył się o połowę w wieku poniżej 16 lat, a w wieku 16-17 lat od 2007 r.
 • wskaźnik ten wynosi obecnie 10,3 na 1000 kobiet w wieku 16-17 lat
 • odsetek ten spadł z 10,3 na 1000 kobiet w wieku 16-17 lat
 • 32,6 w 2007 r. do 28,2 w 2017 r. w przypadku kobiet w wieku 20-24 lat
 • kobiety najprawdopodobniej dokonają aborcji w wieku 20 lat, kiedy wskaźnik aborcji osiąga szczyt 29,1 na 1000
 • nieznacznie wzrósł odsetek aborcji u kobiet powyżej 25 roku życia
 • wskaźnik ten wzrósł z 21.8 w 2012 r. do 24,3 w 2017 r. dla kobiet w wieku 25-29 lat
 • wskaźnik ten wzrósł z 15,1 w 2007 r. do 18,5 w 2017 r. dla kobiet w wieku 30-34

Jak wiek wpływa na wskaźnik aborcji?

kobiety dokonują aborcji na wszystkich etapach swojego życia, od nastoletnich lat aż do menopauzy. Chociaż wskaźnik aborcji jest wyższy u młodszych kobiet, znacznie spadł u nastolatków. Kobiety są również bardziej narażone na aborcję w późniejszym wieku.

główne różnice między kobietami, które dokonały aborcji w różnym wieku, wynikają z ich przyczyn. Młodsze kobiety częściej rozważają aborcję, ponieważ nie czują się gotowe, aby zostać rodzicem, zwłaszcza jeśli są jeszcze w edukacji lub na początku kariery. Tymczasem starsze kobiety mają własne obawy dotyczące ciąży. Niektórzy mogą już mieć rodziny i czuć się niezdolni do zarządzania nowym dodatkiem. Inni mogą skupić się na karierze, którą zbudowali lub czuć się niezdolni do radzenia sobie z macierzyństwem na tym etapie życia. Starsze kobiety są również bardziej narażone na powikłania w czasie ciąży lub mają medyczne powody do rozważenia aborcji.

aborcja to złożony temat. Nie powinniśmy zakładać, że kobiety dokonują aborcji tylko wtedy, gdy są Młode i samotne. Niektóre kobiety mają aborcji w tych okolicznościach, ale inne są starsze, lub w zaangażowanym związku, lub doświadczają powikłań medycznych. Wiek może być czynnikiem w decyzji dla niektórych kobiet, ale osobiste okoliczności kobiety są zwykle bardziej znaczące. Każda kobieta jest wyjątkowa i będzie musiała podjąć własną decyzję, w oparciu o te wyjątkowe okoliczności, bez względu na wiek.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.