szef Google Eric Schmidt podzielił się swoimi wizjami na przyszłość podczas niedawnego wykładu publicznego LSE Department of Management.

technology-785742_1920

piątkowy wieczór i Stary Teatr w LSE był pełen studentów, naukowców i niektórych brytyjskich pionierów informatyki, aby usłyszeć prognozy i opinie Erica Schmidta na temat przyszłości technologii komputerowych. Schmidt pomógł rozwinąć Google z start-upu z Doliny Krzemowej w globalnego lidera w dziedzinie technologii i przez dziesięciolecia przewidywał innowacje technologiczne.

w rozmowie z profesorem Chrisanthi Avgerou, prezesem firmy macierzystej Google Alphabet omówił postęp w Edukacji Informatycznej, umiejętności cyfrowe i możliwości, które przepływają Innowacje obliczeniowe w uczeniu maszynowym. Oto niektóre z jego przemyśleń na temat tego, jak technologia komputerowa będzie nadal zmieniać nasze życie.

1.Zmień sposób, w jaki pracujemy

obawa, że rynek pracy może zostać zniszczony z powodu pojawienia się technologii, nie jest nowa, ale wraz z rozwojem nowych technologii automatyzacja może nastąpić znacznie szybciej niż wcześniej. Automatyzacja przekształca miejsca pracy i w nadchodzących latach przyniesie fundamentalne zmiany w prawie każdej branży. Schmidt nie przewiduje, że ludzie zostaną zastąpieni robotami, ale przewiduje współpracę między ludźmi i robotami w miejscu pracy. Wysoce powtarzalne i przyziemne zadania zostaną zautomatyzowane i dadzą ludziom więcej czasu na skupienie się na kreatywnych i interesujących zadaniach. Postrzega roboty jako narzędzie do zwiększania wydajności i produktywności oraz eliminowania miażdżących i nudnych zadań, z którymi wielu pracowników ma do czynienia na co dzień.

2. Pomóż nam rozwiązywać globalne wyzwania

według szefa Google to tylko nasza własna kreatywność i innowacyjność ogranicza możliwość wykorzystania technologii komputerowej. Zmiany klimatu to jeden z obszarów, w którym przewiduje, że technologia może pomóc, używając komputerów do zwiększenia efektywności energetycznej. Przewiduje również dużą rolę technologii w opiece zdrowotnej, kierując zasoby na dokładniejsze rozwiązania w dziedzinie opieki zdrowotnej i wykorzystanie robotów w badaniach medycznych.

3. Inteligentna Edukacja

chociaż informatyka jest już szeroko stosowana w edukacji, Schmidt przewiduje nowy sposób wykorzystania komputerów do uczynienia edukacji mądrzejszą. Uznając, że każdy uczy się inaczej, sugeruje używanie komputerów do monitorowania różnych sposobów uczenia się uczniów. Dzięki temu nauczyciele będą mogli zidentyfikować najbardziej udane modele nauczania i rozszerzyć ich nauczanie, aby uczynić edukację bardziej efektywną.

4. Więcej przedsiębiorców

Schmidt jest przekonany, że musimy produkować więcej przedsiębiorców na całym świecie i wzywa uniwersytety i rządy na całym świecie do wspierania przedsiębiorczości i nowych pomysłów. Mocno wierzy, że przedsiębiorczość i innowacje będą wspaniałą narracją biznesową na następną dekadę, wskazując, że przedsiębiorcy nie tylko pobudzają naszą gospodarkę, ale mogą przyczynić się do rozwiązania niektórych największych problemów ludzkości.

5. Digitalizacja wszystkiego

nikt nie może sobie pozwolić na to, by nie cyfryzować usług, według Schmidta. Twierdząc, że omawia kwestię tego, jak cyfryzować każdego dnia, Schmidt mówi, że pytanie nie brzmi już ” czy potrzebujemy tego? ale jak to osiągnąć?”Uważa, że cyfryzacja jest jedyną drogą naprzód, niezależnie od tego, czy jest to biznes, czy rząd, i że musi istnieć plan (przynajmniej) digitalizacji usług.

6. Więcej korzyści dla większej liczby osób

Schmidt jest przekonany, że innowacje technologiczne zapewnią więcej korzyści dla większej liczby osób – dając im dostęp do lepszych produktów, usług i informacji. Uważa, że technologia komputerowa będzie nadal poprawiać standard życia i tworzyć możliwości dla wszystkich. Jednocześnie pyta, czy nasze uzależnienie od technologii czyni nas szczęśliwszymi, wskazując na fakt, że 97% ludzi śpi z podłączonymi smartfonami obok łóżka i dotyka smartfonów średnio 1500 razy (!) co tydzień.

7. Maszyny SAME się uczą

ostatnie pięć lat to lata urządzeń mobilnych, ale według Schmidta następną generacją jest uczenie maszynowe-tj. wykorzystanie inteligencji maszynowej do uczynienia urządzeń mobilnych inteligentniejszymi. Zamiast programować komputer, uczysz go czegoś i robi to, co chcesz. Uczynienie urządzeń inteligentniejszymi jest kluczowe, ponieważ ich rola w społeczeństwie staje się coraz ważniejsza. Zilustrował to, wskazując, że smartfony są coraz ważniejszym narzędziem we wszystkich zawodach, nawet dla pielęgniarek w NHS.

dowiedz się więcej o naszym programie zarządzania systemami informatycznymi i innowacjami cyfrowymi

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.