od czasu pandemii COVID-19 7,8 miliona ludzi popadło w ubóstwo—największy skok w ciągu jednego roku, odkąd rząd zaczął śledzić ubóstwo 60 lat temu. Łatwo jest myśleć o ubóstwie jako o kryzysie Narodowym, który jest większy od ciebie, ale w rzeczywistości jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby wpłynąć na ten problem systemowy we własnej społeczności. CommonBond działa, aby pomóc w walce z ubóstwem poprzez mieszkania w Minneapolis, Milwaukee i Iowa, i przedstawiliśmy kilka przykładów, w jaki sposób możesz pomóc w walce z ubóstwem w swojej społeczności.

jak pomóc problemom ubóstwa w swojej społeczności

zakwestionuj pomysły i założenia

niezależnie od tego, czy masz z góry przyjęte wyobrażenia na temat ubóstwa w swojej społeczności, czy jako ogólne pojęcie, ważne jest, aby zakwestionować te założenia, aby nie rozprzestrzeniać przypadkowo szkodliwych uprzedzeń. Jednym z powszechnych nieporozumień jest na przykład to, że ludzie doświadczający bezdomności decydują się nie pracować. To błędne przekonanie jest niezwykle szkodliwe, ponieważ neguje wiele niekontrolowanych i systemowych warunków, które mogą powodować niestabilność mieszkaniową lub ubóstwo. W rzeczywistości istnieje wiele czynników, z którymi ludzie muszą sobie poradzić, które utrudniają znalezienie zatrudnienia, w tym utrata tanich mieszkań, nierówny dostęp do szkoleń i narzędzi oraz choroby psychiczne.

jeśli rozpoznajesz ten mit, pamiętaj, aby wykonać pracę, aby go zakwestionować. Staraj się jak najlepiej, aby dowiedzieć się o konkretnych problemach związanych z ubóstwem w swojej społeczności i znaleźć sposoby, w jakie możesz pomóc z nimi walczyć.

buduj świadomość/informuj się

ubóstwo jest w każdej społeczności, więc ważne jest, aby wiedzieć, gdzie leżą problemy w Twojej własnej. Otrzymuj informacje o zasobach, które są już dostępne i tych, które są nadal potrzebne. Istnieją lokalne grupy wykonujące tę pracę, które mogłyby skorzystać z twojej pomocy-możesz wtedy zrobić swoją część w przekazywaniu informacji i słuchaniu tych ekspertów społeczności o tym, gdzie możesz być pomocny w walce z ubóstwem w swojej społeczności. Wielkim zasobem w Minneapolis jest na przykład Mapa wzajemnej pomocy Twin Cities. Ta mapa pokazuje niezliczoną liczbę organizacji i wysiłków w zakresie wzajemnej pomocy wokół obszaru Twin Cities, które przyjmują darowizny lub inne zasoby.

3. Przekaż fundusze i czas & Znajdź możliwości wolontariatu

jednym z najprostszych sposobów na pomoc w walce z ubóstwem w Twojej społeczności jest przekazanie funduszy organizacjom, których misją jest likwidacja tych nierówności ekonomicznych. Żadna kwota pieniędzy nie jest zbyt mała lub zbyt duża. W miarę jak te darowizny się sumują, organizacje mogą przeznaczyć środki na likwidację nierówności mieszkaniowych, luk w edukacji, niepewności żywieniowej i innych.

inną pomocną opcją jest partnerstwo z lokalnymi organizacjami, które pomagają społeczności, przekazując czas. Niezależnie od tego, czy pomagasz w kuchni, czy pracujesz z dziećmi po szkole, aby odrobić pracę domową, istnieją sposoby, które nie wymagają pieniędzy, które nadal mogą mieć wpływ. Stworzyliśmy listę wolontariuszy, do których możesz dołączyć, aby wspierać naszą pracę, niezależnie od tego, czy jesteś w Minneapolis, Milwaukee czy Iowa.

PODARUJ DZISIAJ!

twórz zestawy lub zbieraj fundusze dla osób, które doświadczają bezdomności w Twojej okolicy

oprócz przekazywania czasu, możesz również skontaktować się z lokalnymi liderami organizacji, aby zobaczyć, czego potrzebują ludzie, którzy doświadczają ubóstwa w swoich społecznościach. Aby Twoje darowizny miały największy wpływ, posłuchaj ekspertów społeczności. Pamiętaj, aby przekazać przedmioty, które są specjalnie proszone, a nie tylko to, co masz w spiżarni! Użyj tych informacji, aby stworzyć zestawy posiłków lub kosze pełne żywności lub środków do czyszczenia domu, które zapewnią ludziom zaopatrzenie w niezbędne rzeczy przez jakiś czas i przekażą je lokalnym organizacjom i ekspertom społeczności do dystrybucji.

inną opcją jest zorganizowanie zbiórki pieniędzy. Zorganizuj imprezę z pizzą w swojej społeczności, gdzie wpływy trafiają do lokalnych schronisk lub innych organizacji, które pomagają walczyć z ubóstwem. Zdobądź większe lokalne firmy, aby przekazały usługi na cichą aukcję. Robi fundraisers jak to może być zabawny sposób, aby połączyć ludzi w ważnej sprawie.

Weź udział w demonstracjach lub wiecach w celu zwiększenia świadomości

innym sposobem na tworzenie i zwiększanie świadomości oraz pomoc w walce z ubóstwem w Twojej społeczności jest uczestnictwo w wydarzeniach takich jak Demonstracje i wiece. Mogą to być partie blokowe lub parady lub jakiekolwiek inne pokojowe wydarzenie, które przyciągnie uwagę społeczności i skieruje ją na walkę z ubóstwem systemowym. Istnieją organizacje, które regularnie organizują wydarzenia, które zarówno podnoszą świadomość, jak i solidaryzują się z osobami dotkniętymi ubóstwem—a dołączając do ich pracy, możesz nauczyć się, jak być lepszym adwokatem.

tworzenie miejsc pracy

jeśli jesteś właścicielem firmy lub organizacji w społeczności, poszukaj obszarów, w których możesz potrzebować pomocy. Wiele osób żyjących w ubóstwie może nie mieć dostępu do wyższego wykształcenia lub certyfikatów specjalistycznych, ale to nie znaczy, że nie mają umiejętności, aby wnieść swój wkład. Identyfikacja obszarów możliwości w Twojej firmie lub organizacji, rozszerzenie puli rekrutacji i płacenie minimalnego wynagrodzenia to jeden ze sposobów na zmianę, aby pomóc sąsiadom żyjącym w ubóstwie w Twojej społeczności.

PODARUJ DZISIAJ!

Zapewnij płatny urlop i Płatne dni chorobowe

jeśli jesteś właścicielem firmy w swojej społeczności, zaoferuj płatny urlop i Płatne dni chorobowe. Chociaż jest to inwestycja dla Ciebie, biorąc dzień wolny od pracy od czasu do czasu bez wynagrodzenia może poważnie zaszkodzić niektórym pracownikom, zwłaszcza jeśli są poniżej granicy ubóstwa. Twoi pracownicy będą chorować od czasu do czasu—pozwól im odpocząć, oferując Płatne zwolnienie lekarskie. Dla pracowników, którzy zarabiają w obszarze średni dochód, rozważyć oferowanie stypendiów na opiekę nad dziećmi, a nawet rozważyć opcję opieki nad dziećmi na miejscu, aby stworzyć środowisko, w którym rodziny pracujące nie muszą wybierać między dochodem a opieką nad dziećmi.

CommonBond może pomóc

ubóstwo dotyka więcej ludzi niż myślisz, a jak teraz wiesz, istnieje wiele sposobów, aby pomóc w walce z ubóstwem w Twojej społeczności. Służenie społeczności poprzez ofiarowanie czasu lub pieniędzy jest cennym sposobem zaangażowania się. Nasz zespół w CommonBond chce pomóc ci w walce, niezależnie od tego, czy jesteś w Minneapolis, Milwaukee, czy Iowa. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz kontynuować walkę z ubóstwem w swojej społeczności.

PODARUJ DZISIAJ!

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.