nie jest tajemnicą, że firmy nie mogą zwrócić wystarczającej uwagi na kulturę korporacyjną w dzisiejszych czasach. Ale wciąż trudno jest wiedzieć, na czym należy się skupić, tworząc lub zmieniając kulturę korporacyjną. Czy powinieneś dodać więcej profitów i korzyści? Ulepsz swoją przestrzeń biurową? Wdrożyć nową strategię komunikacji?

ostatecznie kultura firmy wynika z przywództwa i wynika z wartości firmy. Inne czynniki, takie jak miejsce pracy i technologia, której używasz, są bardzo cennymi narzędziami, które wzmacniają kulturę, którą ustanowiłeś. Zmiana kultury korporacyjnej wymaga przemyślanego i świadomego korzystania z tych narzędzi.

dowiedz się, jak Suncorp z powodzeniem wdrożyła zwinne strategie pracy w ramach zmiany kulturowej w kierunku większej współpracy.

jak technologia odgrywa rolę w zmianie kultury korporacyjnej

technologia, której używasz w swojej organizacji, może nie być w stanie samodzielnie stworzyć lub zmienić kultury korporacyjnej, ale może mieć ogromny wpływ. Oto niektóre ze sposobów wykorzystania technologii do ustanowienia, wzmocnienia lub zmiany kultury firmy:

Zbieraj i udostępniaj dokładne dane w czasie rzeczywistym

dzięki oprogramowaniu do wykorzystania przestrzeni, takim jak Serraview, Kierownik Działu może uzyskać dostęp do danych dotyczących użytkowania, aby natychmiast lepiej zrozumieć nawyki pracy swojego zespołu – miejsca pracy i interakcji z innymi zespołami, bez konieczności przechodzenia przez HR, IT lub CRE (lub niektóre kombinacje tych działów).

menedżer ds. rekrutacji może zbierać wszystkie informacje o kandydacie—CV, podanie, notatki z rozmowy kwalifikacyjnej i opinie—i uzyskać do nich dostęp z dowolnego urządzenia. Decyzje o zatrudnieniu można wtedy podejmować szybciej.

korzyści: większa przejrzystość, wydajność i decyzje oparte na dowodach

zarządzanie wydajnością przechodzi na usprawnienie wydajności

w Serraview podkreślamy, że celem technologii powinno być zapewnienie bezproblemowej pracy. Zmniejszając bariery, pracownicy są uprawnieni do pracy w sposób, w jaki są najbardziej efektywni i produktywni.

narzędzia wyszukiwania drogi Serraview skracają czas potrzebny na znalezienie kolegi, znalezienie miejsca na spotkanie i nie tylko.

korzyści: zwiększona komunikacja i współpraca; pracownicy czują się wspierani i wzmocnieni

dostarczanie i otrzymywanie informacji zwrotnych

narzędzia do ankiet i śledzenia celów pozwalają menedżerom na szybsze kontaktowanie się z pracownikami, zamiast czekać na roczną ocenę wyników.

HR może używać aplikacji do szybkich ankiet, aby uchwycić nastroje pracowników lub poprosić o opinie i sugestie. Przywództwo może organizować „AMAs” (Ask me Anything) z pracownikami, aby zadawać i odpowiadać na pytania dotyczące celów i inicjatyw firmy.

korzyści: Lepsza komunikacja; firmy są w stanie poprawić kurs i aktywnie rozwiązywać potencjalne problemy

oferują większą elastyczność

technologia ułatwia pracownikom pracę zdalną lub podczas podróży. Mogą również „wejść” w dogodniejszych godzinach, jeśli nie mogą być w biurze w godzinach pracy.

niektóre firmy odchodzą od wszechogarniających systemów korporacyjnych i poszukują technologii, która jest niezależna od źródeł, modułowa i wzajemnie połączona. Na przykład rozwiązanie Serraview do optymalizacji miejsca pracy może pobierać dane z różnych źródeł, analizować je i przekształcać w Przydatne informacje.

korzyści: elastyczne, przyjazne rodzinie zasady pracy bez utraty wydajności; możliwość łatwego dostosowania i skalowania, gdy sama technologia jest elastyczna.

Zwiększ wydajność dzięki automatyzacji

dzięki oprogramowaniu monitorującemu systemy budynku możesz bezproblemowo przeprowadzać audyty i testy różnych systemów i urządzeń.

funkcja planowania scenariuszy Serraview pozwala tworzyć różne scenariusze ruchów, aby oszacować zwrot z inwestycji i praktyczność każdego z nich. Gdy zdecydujesz się wdrożyć scenariusz, narzędzie do rozwiązywania konfliktów śledzi zmiany wprowadzone w VBS (wizualny blok i stos zawierający Twoje aktywne Dane) i raportuje zmiany, które wpływają na wybrany scenariusz. Narzędzie eliminuje zgadywanie, czy dane bazowe scenariusza są nadal dokładne.

korzyści: bardziej efektywne decyzje bez spędzania godzin pochowanych w arkuszach kalkulacyjnych

osiąganie celów zrównoważonego rozwoju

to nie jest nowość—ale technologia jest coraz lepsza w pomaganiu biurom w bezpapierowym (lub przynajmniej ograniczaniu papieru). Tablety i tablice cyfrowe oznaczają mniej drukowania, co oznacza mniejsze zużycie atramentu i tonera oraz zmniejszenie przestrzeni fizycznej potrzebnej do przechowywania plików papierowych.

Internet Rzeczy oferuje ogromne możliwości, aby twój budynek był bardziej wydajny i ekologiczny. Inteligentne oświetlenie lub systemy HVAC oszczędzają pieniądze, włączając tylko detekcję obecności lub różne bodźce środowiskowe.

korzyści: zmniejszenie kosztów energii i budynku; dobra Społeczna odpowiedzialność biznesu PR

rozpoznawanie i nagradzanie pracowników

oprogramowanie do rozpoznawania i nagradzania może pozwolić każdemu „krzyczeć” każdemu pracownikowi, który wykonał wyjątkową pracę.

grywalizacja może być wykorzystywana do doskonalenia szkoleń i wdrażania do pracy lub do kierowania pracownikami chcącymi rozwijać swoją karierę. Uzyskają jasne zrozumienie umiejętności budowania lub kamieni milowych, które muszą osiągnąć przed kolejnym awansem.

korzyści: zwiększenie zaangażowania pracowników

chociaż technologia odgrywa ważną rolę w zmianie kultury korporacyjnej, ważne jest, aby pamiętać, że jest to tylko narzędzie—nie może wykonać całej pracy samodzielnie. Wybierając technologię, miej silne zrozumienie tego, co próbujesz osiągnąć i jak. Upewnij się, że wybrane oprogramowanie, aplikacja, platforma lub usługa pomogą Ci osiągnąć zmianę, którą próbujesz wspierać.

dowiedz się, jak technologia Serraview może mieć pozytywny wpływ na zmianę kultury korporacyjnej—poproś o prezentację naszego oprogramowania do zagospodarowania i planowania przestrzeni już dziś.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.