jeśli twój piec wydmuchuje zimne powietrze w Twoim domu, jest to znak problemu z detektorem płomienia, dostawą gazu, filtrem powietrza, lampą pilotową lub liniami kondensatu. Wiele z tych problemów można łatwo rozwiązać samodzielnie, dezynfekując lub wymieniając komponenty w piecu gazowym. Omówmy różne sposoby rozwiązania tych problemów na własną rękę.

nasi fachowcy są tu dla Ciebie już dziś Online

spis treści

powody, dla których twój piec nie wytwarza ciepłego powietrza

światło pilota jest uszkodzone

jeśli twój piec dmucha zimne powietrze, dobrym pomysłem może być sprawdzenie kontrolki pilota w systemie gazowym, aby upewnić się, że działa. Lampka kontrolna w piecu gazowym jest zaprojektowana do zapalania palników, aby zapewnić, że system jest w stanie wytwarzać ciepło. Często występują problemy ze światłem pilotowym w starszych piecach gazowych. Zalecamy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do pieca, aby ponownie zapalić pilota.

Znajdź zespół światła pilota & Zresetuj Przełącznik

jeśli chcesz ponownie zapalić lampkę pilota samodzielnie, pierwszą rzeczą, którą należy wykonać, jest zlokalizowanie zespołu pilota i jego przełącznik resetowania. Przełącznik resetowania znajduje się zwykle w pobliżu dna pieca. Jeśli masz problemy ze znalezieniem zespołu światła pilotowego i przełącznika resetowania, zapoznaj się z zestawem instrukcji. Po zlokalizowaniu przełącznika resetowania przesuń go w pozycję off, aby dezaktywować Gaz.

Ustaw przełącznik resetowania na ustawienie On

zalecamy odczekanie kilku minut przed ustawieniem przełącznika resetowania na pozycję On, aby umożliwić wyjście nadmiaru gazu z komory w piecu. Następnie dostosuj przełącznik resetowania do Ustawienia pilota, aby zapewnić przesyłanie gazu do światła pilota. Po zmianie tego ustawienia zlokalizuj przycisk reset na piecu i przytrzymaj go, umieszczając zapałkę przed lampką kontrolną. Będziesz obserwować powstawanie płomienia ze światła pilota. Po uruchomieniu płomienia należy zwolnić przycisk reset. Gratulacje! Udało Ci się ponownie zapalić lampę pilotową, a piec powinien się włączyć, aby ogrzać twój dom. Jeśli potrzebujesz pomocy, aby ponownie zapalić światło pilota, zadzwoń do naszego zespołu pod numer telefonu (703) 543-9649, aby uzyskać pomoc.

Porady & Dlaczego Mój Dom Jest Taki Zakurzony? Sposoby usuwania kurzu

brudu & Brud na detektorze płomienia

inne rodzaje pieców gazowych, aby nie polegać na lampie pilotowej, aby aktywować proces ogrzewania. Piece bez świateł pilotowych wykorzystują detektory płomienia, aby zapewnić pomyślne zakończenie cyklu grzewczego. Jeśli twój detektor płomienia jest pokryty kurzem, brudem lub brudem, szybko stracisz ciepło, a twój piec zacznie dmuchać zimnym powietrzem. Ten problem można rozwiązać po prostu czyszcząc czujnik płomienia w piecu. Możesz też polegać na naszym zespole ekspertów HVAC, którzy dezynfekują czujnik Płomienia i przywracają proces ogrzewania.

Filtr Powietrza ogranicza przepływ powietrza

jeśli filtr powietrza w piecu jest pokryty kurzem, brudem lub sadzą, zablokuje to dopływ powietrza z pieca gazowego. Typowe oznaki brudnych filtrów powietrza obejmują długie cykle ogrzewania i problemy z przegrzaniem. Średni problem z przegrzaniem spowoduje, że grzejnik wydmuchnie zimne powietrze w całym domu. Aby przywrócić przepływ ciepłego powietrza w Twoim domu, zalecamy wymianę zanieczyszczonego filtra powietrza na nowy. Ponieważ nowy filtr powietrza nie blokuje przepływu powietrza do pieca gazowego, urządzenie nie będzie się już przegrzewać.

niski zapas gazu w domu

jeśli nagrzewnica wydmuchuje zimne powietrze, może to wskazywać na poważny problem z przewodem gazowym w domu. Piec jest zaprojektowany do dezaktywacji, jeśli nie otrzymuje wystarczającej ilości gazu do przeprowadzenia standardowego procesu ogrzewania. Niestety, nie ma łatwego sposobu, aby rozwiązać ten problem na własną rękę. Zalecamy skontaktowanie się z profesjonalnym technikiem HVAC, aby wykonać projekt naprawy pieca gazowego.

porady & spostrzeżenia: co to jest anoda podgrzewacza wody?

Przewody kondensatu są zatkane

zauważyłeś, że twój piec nie działa w Twoim domu? Najnowocześniejsze piece są wyposażone w przewody odprowadzające kondensat, które pomagają w usuwaniu wilgoci. W przypadku zablokowania przewodów kondensatu może to spowodować wyłączenie palników i spowodowanie, że piec wydmuchuje zimne powietrze w Twoim domu.

uszkodzenie przewodów

piec może wydmuchiwać zimne powietrze z powodu dziur i pęknięć w przewodach w domu. Te małe i duże otwory pozwalają zimnemu powietrzu z poddasza dostać się do kanałów powietrznych. Twój piec może dmuchać ciepłe powietrze i działać prawidłowo, ale może wyciekać, zanim wydmuchnie z Twoich otworów wentylacyjnych. Uszczelnienie kanałów może umożliwić znacznie wydajniejsze dotarcie ciepłego powietrza do otworów wentylacyjnych.

termostat jest ustawiony na On zamiast Auto

jeśli twój grzejnik wieje zimnym powietrzem, zalecamy sprawdzenie termostatu w domu, aby potwierdzić jego ustawienie na Auto. Jeśli termostat jest włączony, spowoduje to nieprzerwane działanie pieca przez cały dzień, nawet jeśli nie wytwarza ciepła. Wystarczy przełączyć to ustawienie termostatu na Kanał Automatyczny, aby upewnić się, że piec gazowy w Twoim domu będzie działał tylko podczas standardowego procesu ogrzewania.

niezawodna Naprawa pieca & usługi instalacyjne

jeśli piec w Twoim domu wieje zimnym powietrzem, zadzwoń do nas pod numer telefonu (703) 543-9649 lub wypełnij nasz formularz zgłoszenia serwisowego, aby uzyskać pomoc. Oferujemy usługi naprawy i montażu pieców na obszarach Wirginii, takich jak Arlington, Reston, Alexandria i Centreville. Oferujemy również inne usługi HVAC, takie jak naprawa lub wymiana klimatyzacji. Zadzwoń do nas, a my sprawdzimy twój piec i kanały, abyś miał ciepłe powietrze do ogrzewania domu przez resztę zimy.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.