chociaż ślimaki i ślimaki Zwykle migrują, aby osiedlić się w atrakcyjnej warzywnej łatce, wiadomo, że od czasu do czasu zapuszczają się w ciepło twojego domu, czyniąc tę obcą ziemię własną. Ale dlaczego znajdujemy te oślizgłe stworzenia poza naszym stawem lub podwórkiem? Dlaczego wyruszają w podróż do naszych domów, wchodząc do naszych stref komfortu?

w skrócie, ślimaki i ślimaki mogą wejść do Twojego domu, aby dalej szukać pożywienia, głównie w postaci pleśni pochodzącej z wilgoci i wilgotnych warunków. Starają się schronić w wilgotnym, chłodnym i ciepłym otoczeniu, pokazując swoje zamiłowanie do odcieni ciemności.

zastanawiasz się czasem, czy ślimaki i ślimaki poruszają się w pomieszczeniach? Czy widzisz osobliwe ślady śluzu wokół domu, ale nie możesz dostrzec ani jednego wglądu w skorupę?

aby utrzymać te małe ślimaki i ślimaki na dystans, pomocne będzie zrozumienie, dlaczego mogą mieć tendencję do zapuszczania się do wnętrza Twojego domu. Zatem, bez zbędnych ceregieli, dowiedzmy się razem …

twoje warzywa przyciągają je

śluz, śluz, śluz!

ślimaki i ślimaki, jaka jest różnica, pytasz? Zasadniczo ślimaki są ślimakami bez muszli. Oba są członkami filum Mollusca klasy wewnątrz Gastropoda. Ślimaki i ślimaki poruszają się po ciemku, zostawiając za sobą ślad śluzu dla innych.

aby ślimaki lub ślimaki mogły wejść do Twojego domu, muszą już znaleźć się w pobliżu twojej nieruchomości. Oczywiście, aby mogli swobodnie kontynuować swoją podróż w poszukiwaniu pożywienia, w środku, musieli najpierw znaleźć sposób na przetrwanie na zewnątrz.

dlatego, jeśli masz ogród z warzywami, roślinami lub kwiatami w pobliżu domu, jest bardziej prawdopodobne, że ślimaki w końcu znajdą się w Twoim domu, w ten czy inny sposób. Zwłaszcza, gdy liście znajdują się w bliskim sąsiedztwie okien i drzwi. Aby zapobiec zabłądzeniu żagli, zaleca się, jak zawsze, utrzymanie nieruchomości w czystości.

krótko mówiąc, im więcej zieleni masz na zewnątrz, tym więcej potencjalnych ślimaków znajdziesz w środku.

jeśli stwierdzasz, że ślimaki rzeczywiście trafiają do Twojego domu, możesz zajrzeć do projektu.

zasadniczo, excluder projektu zablokuje wszelkie szczeliny między drzwiami a podłogą lub oknem a podstawą. Często znajdziesz te luki w mieszkaniach i starszych domach, ale także pomagają utrzymać niższy rachunek za ogrzewanie i chłodzenie oraz pomagają uniknąć zakradania się brudu z zewnątrz.

w naszym przypadku użylibyśmy ich do trzymania ślimaków na dystans.

podczas gdy będziesz chciał szukać konkretnych produktów, które pasują do budowy Twojego domu, dobrym punktem wyjścia jest Suptikes 2 Draft Excluder, jeśli masz ochotę.

poszukują pożywienia

Ogólnie rzecz biorąc, powinno być oczywiste, że aktywność zwierząt jest przede wszystkim motywowana przetrwaniem; chociaż mamy tendencję do przypisywania zwierzętom indywidualnych cech osobowości, często mówi więcej o nas samych niż o danym gatunku. Należy o tym pamiętać, ponieważ to, co stanowi dla nas niewielką niedogodność, często oznacza dla nich walkę o przetrwanie.

dla ślimaków i ślimaków historia nie jest inna. Stąd ich głównym powodem wyruszyć wewnątrz domu jest dedykowane poszukiwanie odżywiania.

z ponad 43 000 gatunków, ślimaki i ślimaki są miękkimi, nocnymi zwierzętami, które wędrują po lądach i wodach na ziemi. Główną różnicą między nimi jest to, że ślimaki nie są wyposażone w skorupę, aby chronić czyhającą miękkość pod spodem. Średnio oba zwierzęta mogą żyć do 25 lat, w zależności od ich stanu i środowiska życia.

ogólnie ślimaki i ślimaki bardzo lubią Spodnie i zjadają prawie każdy rodzaj liści, jaki znajdą. Oprócz roślin i ich rozkładającego się materiału organicznego, ślimaki lubią wapń, który można łatwo znaleźć w zielonych warzywach, takich jak sałata, cukinia, jarmuż, szpinak i ogórki. Więc uważaj na resztki w domu.

ciekawostka: ślimaki i ślimaki mają radulę, którą możemy porównać z językiem. Ich radula służy do złomowania pokarmu i składa się z licznych rzędów maleńkich, regenerujących się zębów.

wreszcie, ślimaki i ślimaki chętnie zjadają glony i pleśń (rodzaj grzyba), jeśli to możliwe. Pleśń można znaleźć w pomieszczeniach, zwłaszcza w wilgotnych i wilgotnych zakątkach domu.

glony są jednak trudniejsze do znalezienia w środku, ponieważ wymagają znacznego spożycia światła, aby się rozwijać. To powiedziawszy, algi mogą rozprzestrzeniać się z ogrodu na zewnątrz domu. Oznacza to, że gdy uda im się znaleźć drogę do glonów na zewnątrz, mogą łatwiej wsunąć się do środka.

dlatego zaleca się usuwanie glonów ze ścian, okien, drzwi lub dachu, gdy tylko jest to możliwe. To samo dotyczy formy, którą znajdziesz w domu. Można to zrobić za pomocą wody i mydła lub korzystając z profesjonalnego odplamiacza.

aby uzyskać więcej informacji na temat gotowych sprayów, spójrz na Wet and Forget Stain Remover.

zasadniczo mokre rozwiązanie Forget skupia się na usuwaniu plam z pleśni, mchu i glonów. Tak więc, nawet jeśli ślimaki nie znajdują się bezpośrednio na tych plamach, mogą być przyciągane przez zapach i próbują się do niego zbliżyć.

więc po prostu pozbądź się pleśni, glonów, grzybów lub jakichkolwiek nieprzyjemnych rzeczy, które mogą niepostrzeżenie rosnąć w Twoim domu.

szybka wskazówka :sprawdź sufity i narożniki łazienki, ponieważ para z prysznica może przyspieszyć wzrost tych plam.

kochają ciemność

Oznacza to, że najwygodniej jest im pozostać ukrytym w ciemności i unikać spływu pod słońcem, jeśli to możliwe.

zwykle nie znajdziesz nawet samych ślimaków ani ślimaków, ponieważ często przenoszą się po dobrym śnie. Dlatego możesz, niestety, natknąć się na ich oślizgły ślad śluzu. Kiedy rzeczywiście znajdziesz ślimaka lub ślimaka w swoim domu, zauważysz, że robisz to, najprawdopodobniej w ciemnych zakątkach domu.

ponadto ślimaki są ślimakami bez skorupki, co oznacza, że są jeszcze bardziej podatne na poszukiwanie schronienia. Rzeczywiście, skorupa ślimaka może służyć jako schronienie, oprócz głównego celu i ochrony przed odwodnieniem. Ponadto organy ślimaka są nieco przymocowane do muszli, co oznacza, że uległby ranom, gdyby muszla została usunięta.

rozwijają się w wilgotnych i wilgotnych środowiskach

oczywiste jest, że słone i słodkowodne ślimaki lub ślimaki rozwijają się na wodzie. Jednak ślimaki lądowe mają również codzienne zapotrzebowanie na wodę. Dlatego nie jest zaskakujące, że te małe stworzenia wolą schronić się w wilgotnej i wilgotnej atmosferze.

rzeczywiście, ślimaki i ślimaki będą schronić się w miejscach wilgotnych, na przykład w pobliżu:

  • łazienki
  • kuchnie
  • toalety
  • rury
  • kotły wodne
  • Pralnie

są to miejsca w domu, w których para wodna jest potencjalnie uwalniana do powietrza. Tam łatwo znajdziesz ślady wilgoci i ogólne uczucie wilgoci. Ponieważ ślimaki starają się zapobiegać wysychaniu, będą naprawdę kąpać się z radości podczas plamienia tak wilgotnego środowiska W Domu.

na dodatek ślimaki lubią żywić się pleśnią. Oznacza to, że nie tylko znajdą schronienie w wilgotnej przestrzeni, ale też znajdą tam coś do jedzenia. To prawda; pleśń faktycznie rozwija się na wilgoci. W związku z tym, im więcej wilgoci w domu, tym więcej pleśni, które mogą budować się wewnątrz.

szybka wskazówka: najlepszym sposobem na uniknięcie wilgoci w ogóle jest regularne wietrzenie domu. Otwórz okno-ostrzegamy kucharzy!

Food for Thought

wreszcie, chociaż często uważamy ślimaki za szkodniki, są one spożywane, a ponadto postrzegane jako przysmak w niektórych częściach świata, jak to bez wątpienia ma miejsce we Francji i Hiszpanii. Tak więc osobliwym powodem, dla którego ślimaki wchodzą do domu, jest nieformalne zaproszenie na talerz obiadowy.

we Francji ślimaki i ich późniejsze potrawy nazywane są Escargot. Porcja ugotowanych jadalnych ślimaków przyprawionych czosnkiem. W Hiszpanii ślimaki i ich późniejsze danie nazywane są Caracoles i często podawane są z ziołami śródziemnomorskimi lub pikantnym sosem pomidorowym.

uwaga: nie jedz dzikich ślimaków, które napotkasz!

gatunek najbardziej jadalny nazywa się Helix pomatia, a szanse, że znajdziesz tego człowieka w swoim domu, są nikłe (y), ponieważ pochodzą z Europy Środkowej.

co ciekawe, import żywych ślimaków do kraju jest nielegalny dla amerykańskich szefów kuchni. W odpowiedzi na to w ostatnich latach obserwujemy wzrost hodowli ślimaków. Jeśli twoja ciekawość nie jest jeszcze ustalona, ślimaki a zgłaszane mają pikantny (słony) smak grzyba, z żującą konsystencją małża.

ciekawostka: ślimaki są uważane za całkiem zdrowe. Najlepiej odzwierciedla to fakt, że istnieje głęboka historia badań dotyczących relacji między ślimakami a medycyną. Oprócz niskiej ilości tłuszczów, ślimaki są bogatym źródłem białka, żelaza, witaminy A i wapnia. Ponadto różne raporty wskazują na stosowanie śluzu ślimaka (śluzu) jako leczenia skóry. Rzeczywiście, w świecie kosmetyków istnieje nisza w kosmetykach ślimakowych.

chociaż celem tego artykułu nie jest uzależnienie od korzyści płynących z produktów dla ślimaków, możesz być zainteresowany tym kremem nawilżającym do naprawy ślimaków. Super interesujące.

zapewniam, że podczas produkcji tego produktu nie ucierpiały żadne ślimaki.

jak ślimaki i ślimaki dostają się do domu?

chociaż jest stosunkowo powolny w porównaniu do przeciętnego włamywacza, ślimaki i ślimaki są mistrzami w włamaniach.

ślimaki pełzają po liściach kapusty

ciekawostka: ślimaki mogą przeminąć, gdy ich skorupa pęknie. Jednakże, w zależności od ciężkości złamania, ślimaki mogą również naprawiać swoje muszle. Ogólnie rzecz biorąc, należy zachować ostrożność podczas przenoszenia ślimaków i ślimaków, gdy już znajdziesz je w swoim domu.

aby wejść do domu, istnieje kilka dróg wejścia, które są popularne wśród naszych oślizgłych przyjaciół. Ogólnie rzecz biorąc, mogą przecisnąć się przez dowolny otwór lub przestrzeń, na którą się natkną, najczęściej przez małe otwory w podłodze lub małe pęknięcia w uszczelnieniu. Mogą jednak również wejść do domu w pobliżu rur gazowych lub wodnych oraz otworów w oknach i drzwiach.

co ciekawe, jeden z najmniejszych znanych człowiekowi ślimaków lądowych, Angustopila Dominika, ma rozmiary od 0,30 do 0,86 mm. Jako takie mogą łatwo zmieścić się przez ucho igły. Nie ma jednak powodu, aby wyjmować szkło powiększające, ponieważ te maleńkie istoty są dziś spotykane tylko w południowych Chinach.

wskazówki, jak trzymać ślimaki i ślimaki z dala!

chociaż ci oślizgli ludzie są dość nieszkodliwi,mogą być raczej niewygodni, gdy przystępują do osiedlania się w pomieszczeniach. Tutaj podajemy kilka wskazówek, aby je zatrzymać.

przede wszystkim kluczem jest odkrycie ich drogi wejścia. Po prawidłowym zidentyfikowaniu sposobu, w jaki ślimaki lub ślimaki wchodzą do Twojego domu, zaleca się zablokowanie ich drogi wejścia Tak dokładnie, jak to możliwe.

nawet duże i normalne ślimaki mogą łatwo prześlizgnąć się przez małą szczelinę. Dotyczy to zwłaszcza ślimaków, które nie posiadają utwardzonej skorupy. Aby zapobiec ich ślizganiu się pod drzwiami, zawsze można skorzystać z taśmy lub wykrojnika. Zwłaszcza, gdy masz drzwi lub okno blisko ogrodu, najlepiej jest uszczelnić wszelkie luki, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

możesz użyć produktu premium, takiego jak Duck Tape lub the draft excluder, o którym wspomnieliśmy wcześniej.

wreszcie nie zalecamy używania soli, octu, piwa (mogą się rozpuścić), pułapek (mogą utonąć), ani miedzianych ogrodzeń z drutu (mogą zostać porażone prądem)—nie ma powodu, aby ranić ślimaki lub ślimaki. Staraj się unikać tych metod, jeśli to możliwe!

w końcu, gdy natkniesz się na ścieżkę ślimaka w swoim domu, możesz go bezpiecznie usunąć, zakładając rękawiczkę, mocząc rękę i umieszczając ją delikatnie pod ślimakiem. Pamiętaj, aby wyrzucić lub umyć rękawicę później.

jeśli chcesz uniknąć zabrudzenia rąk, możesz również delikatnie popchnąć ślimaka na karton. Ostatecznie, po bezpiecznym umieszczeniu ślimaków z powrotem na zewnątrz, będziesz chciał oczyścić ich ślady śluzu, aby uniknąć innych ślimaków w ich śladach.

w razie wątpliwości nie wahaj się zadzwonić do lokalnej kontroli zwierząt. Możesz również zaufać i skontaktować się z naszą ogólnopolską siecią specjalistów od zwalczania szkodników i dzikiej przyrody, aby znaleźć wykonawcę w pobliżu za darmo w ciągu kilku sekund.

Niektóre ślimaki i ślimaki o znaczeniu kwarantanny dla Stanów Zjednoczonych. Sterkiana, 2(1).

Bonnemain, B. (2005). Helix and drugs: snails for western health care from antiquity to the present. Medycyna komplementarna i alternatywna oparta na dowodach.

Ślimaki i ślimaki. W Encyclopedia of biological invasions. University of California Press.

Escargot World. 2021. Hodowla ślimaków rośnie w USA w 2020 roku-Escargot World. Dostępny pod adresem: .

Godan, D. (1983). Ślimaki i ślimaki szkodników. Biologia i kontrola. Springer verlag.

Przewodnik po ślimakach lądowych i ślimakach Montany. Helana, MT: Montana Natural Heritage Program.

Hollingsworth, R. G., Armstrong, J. W., & Campbell, E. (2002). Kofeina jako środek odstraszający ślimaki i ślimaki. Przyroda, 417 (6892)

Law, M., & Davies, P. (2018). Mięczaki lądowe i słodkowodne. Encyklopedia Nauk archeologicznych.

Martin, S. M. (2000). Ślimaki lądowe i ślimaki (Mollusca: Gastropoda) Maine. Northeastern Naturalist, 7(1).

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.