I am Sober to darmowa aplikacja, która pomaga odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Pobierz aplikację

Ostatnia aktualizacja: 10 grudnia 2021

Udostępnij:

30 dni bez alkoholu

rzucenie palenia zimnego indyka może być niezwykle trudne, bolesne i – w zależności od tego, jak długo i jak mocno piłeś – nawet zagrażające życiu, ale najważniejsze jest to, że można to zrobić. Chociaż objawy mogą się różnić od osoby do osoby, należy pamiętać, że to będzie bolesne na początku, ale pozytywny wpływ przyjdzie. Warto o tym wspomnieć, ponieważ uzależnienie karmi krótkoterminowy system nagród twojego mózgu. Oznacza to, że ciężko będzie wam wyobrazić sobie długoterminowe korzyści z trzeźwości, kiedy każde włókno waszej istoty każe wam jutro zacząć trzeźwość. Objawy odstawienia alkoholu bolą i łaknienie może być wręcz męczące, więc aby pomóc ci się przygotować, oto jak wygląda pierwsze 30 dni bez alkoholu.

Dzień 1: Trzeźwy Kac

dla wielu osób pierwszy dzień bez alkoholu jest szczególnie trudny, ponieważ ma tendencję do podążania za nocą obfitego picia. Ponieważ objawy odstawienia alkoholu mogą rozpocząć się już sześć godzin po ostatnim piciu, nie jest zaskakujące, że wiele osób zaczyna cierpieć na objawy odstawienia w tym samym czasie, gdy są uderzane pulsującym kacem.

Twoje pierwsze 24 godziny bez alkoholu wiążą się z pulsującym bólem głowy, poceniem się, wstrząsami, pragnieniem, niepokojem i złym snem. Wiele osób ma trudności z koncentracją, jak również ze względu na bolesne objawy, które sprawiają, rutynowe zadania trudne. Pro wskazówka, jeśli planujesz rzucić picie zimnego indyka (tj. bez pomocy AA lub odwyku), zacznij w piątek, aby nie spędzić pierwszego dnia w pracy.

dzień 2: Więcej pocenia się, mniej snu

sen pogarsza się, nawet jeśli masz dużo snu, większość raportów budzi się i czuje się niespokojny i obolały. Pocenie się pogarsza, co sprawia, że nawilżanie jeszcze większym problemem. Bóle głowy są nadal w pełnej mocy. Trzeźwy kac może nie być najgorszym kacem w twoim życiu, ale będzie najdłuższy. Suchych falach są powszechne i niepokój jest przez dach.

dzień 3: koszmar odstawienia

bezsenność może być w pełni sił, co oznacza halucynacje, słyszenie głosów, a nawet dzwonienie w uszach. Jeśli sen się dzieje, możesz nie być tego świadomy. Wahania nastroju i ogólna drażliwość są powszechne. Nie dziw się, jeśli rozpłakasz się i nie wiesz dlaczego. Więcej potu, ludzie obudzili się w środku zimy i poczuli gorączkowo gorąco. Dla innych jest to, gdy szukają pomocy medycznej, cierpią na drgawki lub majaczenie Tremens (DT) manifestuje. Dla wielu jest to najgorszy dzień ich wycofania.

dzień 4-5: punkt zwrotny

dla większości ludzi, dni 4 i 5 przynoszą ulgę. Wielu donosi o lepszym śnie, podczas gdy inni nie odczuwają już uderzającego bólu głowy i nudności. Wstrząsy i mglista pamięć są nadal powszechne, ale ból ustępuje. Lęk może być obecny, ale nie w takim stopniu, w jakim był wcześniej – gdzie wkradł się w paranoję. Apetyt będzie odgrywać dużą rolę, ale objawy fizyczne, w tym zimne poty, zmniejszyć, jeśli nie całkowicie znikną.

dzień 6-7: niepokój się pogarsza, sen poprawia

Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi śpi lepiej niż w latach (nie tylko w porównaniu do ich bezsenność z poprzedniego tygodnia. Większość objawów fizycznych ustąpiła w tym momencie, ale męka z objawów psychologicznych utrzymuje się i zmienia się w nasileniu. Dla niektórych osób stres i niepokój utrzymują się na krawędzi. Te, które idą do lekarza mają tendencję do diagnozowania wysokiego ciśnienia krwi. Nawet ci, którzy czują się lepiej, przyznają, że mają napady depresji i zwykle walczą z wizualizacją celu życiowego, jakim jest pozostanie trzeźwym.

dni 8-9: uczucie netto pozytywne

początek drugiego tygodnia jest, gdy wiele osób zaczyna zauważać ogólną poprawę, a nie tylko objawy. Wiele osób zgłasza zdrowszą skórę i włosy z lepszym apetytem. Objawy fizyczne (dla większości) całkowicie zniknęły. Ludzie zgłaszają więcej energii, zwiększoną produktywność, a nawet wzrok i słuch. Najtrudniejszym objawem na tym etapie jest pragnienie.

niektórzy – a zwłaszcza ci, którzy od dziesięcioleci intensywnie piją – nadal doświadczają fizycznych objawów w tym zakresie. Ci ludzie mają tendencję do poprawy swoich objawów, ale nadal doświadczają nudności i zakłócony sen. Dodatkowo, ta podgrupa ludzi doświadcza również paraliżującego lęku, takiego jak budzenie się z koszmaru i niezdolność do ponownego zasnięcia, uczucie, że koszmar trwa nadal.

dni 10-11: Ostrzejszy umysł, lepsze ciało

„piwny brzuch” znacznie się poprawił i wielu uważa, że ich umysł jest ostrzejszy, co powoduje lepszą wydajność w pracy iw lepszej rozmowie. Wielu czuje poczucie pewności siebie, którego wcześniej nie mieli i uważa, że jest to pomocne w odpędzaniu pragnień. Więcej energii, lepszy sen i więcej obecności. Większość ludzi czuje, że ich zmysły są podwyższone, ich myśli są jasne i czują się bardziej zdrowi-lepszą i prawdziwszą wersją siebie.

osoby, które do tej pory miały ciężkie objawy odstawienia, mogą nadal odczuwać wahania nastroju i zwiększoną drażliwość. Jednak bezsenność i nudności powinny ustąpić.

dni 12-14: Najgorsze jest ponad

o dwa tygodnie, prawie każdy (w tym osoby z ciężkimi objawami) widzi poprawę ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Sen znacznie się poprawia, niepokój jest mniej poważny ,a bóle głowy są łagodne (jeśli w ogóle się zdarzają. W tym momencie worki pod oczami wyblakły, elastyczność i kolor skóry znacznie się poprawiły; na przykład nawet skaleczenia i zadrapania goją się znacznie szybciej. Apetyt poprawił się, a nawet łaknienie czuje się mniej groźne.

Tydzień 3: dar czasu

do 3 tygodnia nie powinno być więcej objawów fizycznych ani psychologicznych. Jedynym elementem, który może nadal utrzymywać się, jest pragnienie, ale to naturalnie. Nawet wtedy łaknienie powinno być łatwiejsze do opanowania. Ponadto większość ludzi zauważa zwiększoną wydajność i mnóstwo innych zdrowszych nawyków w wyniku Nie picia. Poza oczywistością, większość ludzi odkrywa, ile czasu i pieniędzy mają teraz, gdy odeszli. Jest więcej czasu na projekty, hobby i ludzi. Więcej pieniędzy na udział w wyjazdach weekendowych i comiesięcznych imprezach.

w tym momencie każdy, kto nadal doświadcza objawów, powinien szukać pomocy medycznej, ponieważ może to być kombinacja czynników, a nie po prostu odtruwanie z alkoholu.

Tydzień 4: odchudzanie & szczęście

większość ludzi osiąga Motyl swojej metamorfozy, zauważając fizyczną zmianę z ludźmi podobno spada aż 10-25 funtów. Czują kontakt ze swoimi emocjami i są bardziej obecni przez całe życie. Nawet niepokój i szybkie myśli ustąpiły i zauważają większą kontrolę nad swoim stanem psychicznym w ogóle.

dzień 30& naprzód: nigdy nie oglądaj się za siebie

po miesiącu trzeźwości, prawie jednogłośnie, ludzie uznają (i pragną) nigdy więcej nie pić. Pragnienia stają się mniej częste i nieskończenie mniej wymagające. Dla wielu czują, że byli osobiście uśpieni i w końcu obudzili prawdziwą wersję siebie. Czują się lepiej i nie muszą drętwić tego uczucia alkoholem.

Winston Churchill ujął to najlepiej: „jeśli przechodzisz przez piekło, na miłość boską, idź dalej.”

ponieważ objawy odstawienia alkoholu różnią się w zależności od twojej osobistej historii z substancją, ważne jest, aby rozważyć tę informację, czy rzucić zimne indyki lub udać się na leczenie do centrum rehabilitacyjnego. Rehabs może pomóc ograniczyć bolesne skutki odstawienia alkoholu, które mogą również pomóc skupić się na długoterminowym celu pozostania trzeźwym. Droga do wyzdrowienia jest długa, bolesna i pełna Pokus, ale nie przestawaj.

jak budować nowe nawyki

Jestem trzeźwy to aplikacja, która pomaga odzyskać kontrolę w swoim życiu.

Pobierz Aplikację

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.