the 2021 Perseid meteor shower will light up the night sky this week.

środowa noc będzie szczytową nocą dla spadających gwiazd, które nadal będą spadać we wczesnych godzinach czwartkowych.

Pobierz naszą lokalną aplikację Wiadomości i pogody na iOS lub Android-i wybierz powiadomienia, które chcesz.

tegoroczne Perseidy mogą być szczególnie olśniewające, ponieważ księżyc jest zaledwie kilka dni po swojej nowej fazie, co oznacza, że nocne niebo będzie dość ciemne, a Prysznice szczególnie łatwe do zaobserwowania, według NASA.

o której dziś jest deszcz meteorów?

USA & świat

11 do świtu czwartku 12.

spadające gwiazdy zaczną się pojawiać od 23: 00. czasu lokalnego w środę i nadal z coraz większą częstotliwością w miarę postępu nocy, zwalniając około 3 rano w czwartek. Podczas szczytu można zauważyć ponad 40 Perseidów na godzinę.

gdzie najlepiej zobaczyć deszcz meteorytów Perseidy?

obserwatorzy gwiazd na półkuli Północnej będą mieli większe szanse na zobaczenie meteorów w porównaniu z tymi na półkuli południowej-poinformowała NASA.

widoczność będzie najlepsza dla osób z dala od źródeł światła i budynków lub innych możliwych przeszkód. Następnie połóż się twarzą do góry na kocu lub krześle z nogami skierowanymi na wschód i po prostu spójrz w górę.

eksperci zasugerowali również, aby pozwolić swoim oczom dostosować się na około 20 minut, gdy patrzysz na ciemne niebo — będziesz bardziej skłonny dostrzec szybko poruszające się meteory.

jeśli przegapisz szczyt, nie martw się. Perseidy są widoczne do sierpnia. 26, więc masz jeszcze czas, aby rzucić okiem na program.

skąd się biorą Perseidy?

Perseidy są fragmentami komety Swift-Tuttle, która krąży pomiędzy Słońcem i poza orbitą Plutona raz na 133 lata. Każdego roku Ziemia przechodzi w pobliżu drogi komety, a szczątki pozostawione przez Swift-Tuttle pojawiają się na niebie jako meteory.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.