więc masz stronę internetową. Wymieniłeś wszystkie swoje produkty i uwzględniłeś szczegóły swoich usług. Ale nic się nie dzieje. Nikt nie odwiedza, a co za tym idzie, nikt nie kupuje.

czego brakuje?

ruch.

po prostu posiadanie strony internetowej to za mało. Musisz powiedzieć ludziom o swojej stronie i potrzebujesz ich, aby mogli ją znaleźć.

oto wypróbowane i przetestowane sposoby zwiększenia ruchu na stronie internetowej 19, które pomogą Ci to zrobić.

nie masz ochoty czytać wszystkich 19 taktyk? W porządku, nie obrazimy się! Skorzystaj z poniższych linków i przejdź do interesującej Cię sekcji.

 • użyj Content Marketingu
 • Promuj wszystko
 • wykorzystaj e-mail Marketing
 • obejmuj społeczność
 • zwiększ ruch organiczny dzięki SEO
 • wejdź na media społecznościowe

gotowy, aby zacząć? Zwiększmy ruch na twojej stronie biznesowej i treści bloga.

podwoiliśmy ruch na naszym blogu dzięki WordPress

pokażemy Ci jak! Dołącz do 150,000 + innych, którzy otrzymują nasz comiesięczny biuletyn z poufnymi wskazówkami WordPress.

użyj Content Marketing

niektórzy marketerzy cyfrowi mogą wierzyć, że Content marketing to nowe zjawisko. Nawet patrząc na Google Trends przez ostatnie 16 lub 17 lat, możesz zostać oszukany, myśląc, że Content marketing to coś nowego.

zainteresowanie Content marketingiem na wykresie czasu w Google Trends

w rzeczywistości content marketing istnieje od wielu lat. Jeden z pierwszych udokumentowanych przypadków firmy wykorzystującej content marketing pochodzi z 1895 roku (tak, że dawno temu!).

następnie, w 1900 roku, Michelin (firma produkująca opony) wyprodukowała swój pierwszy przewodnik Michelin. Podczas gdy zawierał wskazówki dotyczące zmiany opon i gdzie zatankować samochód, zawierał również listę miejsc, które głodni podróżnicy mogli zjeść. I to był ogromny sukces. Jest to świetny przykład firmy kierującej reklamy do odbiorców za pomocą treści, które uznaliby za pomocne bez nadmiernej sprzedaży swoich produktów.

Content marketing to zasadniczo proces identyfikacji bolączek rynku docelowego i tworzenia treści, które pomagają odbiorcom docelowym je rozwiązać.

pamiętaj: nie chodzi tylko o Ciebie i twoją firmę i nie chodzi tylko o Twoje produkty. Chodzi o pomoc obecnym lub potencjalnym klientom.

Odpowiedz na pytania niszowe

bez względu na to, gdzie w cyklu zakupowym są Twoi potencjalni klienci, będą mieli pytania, na które trzeba odpowiedzieć. Mogą to być szczyt lejka (np. ” czym jest content marketing?”) lub dalej w dół lejka (na przykład ” które narzędzia content marketingowe są najlepsze do planowania treści?”)

odpowiadając na te pytania, stawiasz swoją firmę przed potencjalnymi klientami, niezależnie od tego, gdzie są w cyklu zakupowym.

więc jak znaleźć pytania, które zadają potencjalni klienci?

twój pierwszy port połączenia powinien być Google. Po prostu wyszukiwanie tematu zacznie dawać ci pomysły. Spójrz na pytania na obrazku poniżej. Google daje Ci pytania, na które musisz odpowiedzieć, właśnie tam w wynikach wyszukiwania.

' People also ask ' sekcja pytań w wyszukiwarce Google

są to osoby również pytające pola (lub pola PAA). Pojawianie się w nich treści jest niezawodnym sposobem na zwiększenie ruchu w witrynie. Zauważysz również, że po kliknięciu tych wyników wyszukiwania pojawia się coraz więcej pytań, na które należy odpowiedzieć. Poręczne, co?

dodatkowe pytania związane z wyszukiwaniem w sekcji

wszystko, co musisz zrobić, to zacząć zbierać te informacje i używać ich do informowania o FAQ i Q&A treści.

i nie martw się, istnieje wiele sposobów na zautomatyzowanie zbierania tych danych.

jeśli chcesz zebrać dane bezpośrednio z wyników wyszukiwania, możesz użyć wtyczki takiej jak SEO Minion. Jeśli chcesz pójść trochę dalej, możesz użyć narzędzia freemium, takiego jak AlsoAsked lub Answerthepublic.

 również diagram wyników dla wyszukiwania Content marketingowego ' Answer the public ' diagram wyników dla wyszukiwania Content marketingowego

Produce Evergreen Content

wyjaśnijmy to sobie: nie jesteśmy przeciwko zawartości sezonowej. Jeśli sprzedajesz sezonowy produkt lub usługę, warto tworzyć treści sezonowe. Ale jeśli chcesz przyciągnąć ruch do swojej witryny przez cały rok, musisz utworzyć wiecznie zieloną zawartość.

ale co to jest evergreen content?

to prawie to, co mówi na puszce — to treść, która może przyciągać ruch do twojej witryny przez cały rok. Jest mniej koryt i szczytów, co przekłada się na bardziej niezawodny i spójny ruch.

istnieje wiele rodzajów wiecznie zielonych treści (a większość tematów i pomysłów można znaleźć w narzędziach wymienionych poniżej), ale oto niektóre z najbardziej udanych formatów.

 • poradniki instruktażowe
 • Q&As I Często zadawane pytania
 • procesy lub samouczki krok po kroku
 • Ultimate guides
 • recenzje produktów i podsumowania
 • poradniki szkoleniowe

jednym ze sposobów, aby upewnić się, że ten typ wiecznie zielonej treści nadal odnosi sukcesy, jest regularne aktualizowanie go. Okresowo przeglądaj treść i upewnij się, że porady są aktualne i odpowiednie. W ten sposób będziesz wysyłać ruch tematyczny do swojej witryny rok po roku. To dar, który ciągle daje!

twórz przyciągające wzrok treści wizualne

warto zauważyć, że dzięki tej taktyce częściej uzyskujesz linki i ekspozycję na innych stronach, które pomagają przyciągnąć ruch do twojej witryny w czasie — chyba że oczywiście możesz dołączyć swoją grafikę do rodzaju treści, których ludzie aktywnie szukają.

jaki rodzaj treści wizualnych możesz stworzyć? Prawdopodobnie musisz myśleć w następujący sposób::

 • Wizualizacja danych, które są istotne dla twojej niszy.
 • infografiki, które pomagają ludziom szybko zrozumieć złożone tematy.
 • zdjęcia, które można licencjonować za pośrednictwem Creative Commons, co powoduje, że Twoja firma jest cytowana na innych stronach.

twórz podsumowania ekspertów

innym sprawdzonym sposobem na przyciągnięcie ruchu do twojej witryny jest tworzenie podsumowań ekspertów w swojej niszy. Może być stosunkowo łatwo skłonić ludzi z twojej branży do podzielenia się swoimi przemyśleniami na konkretny temat-w końcu wszyscy staramy się promować naszą firmę.

wspaniałą rzeczą w obławach ekspertów jest to, że obie strony czerpią korzyści. Dostajesz zadowolenie. Treści, które mogą napędzać ruch, gdy są udostępniane przez jego uczestników. Uczestnicy korzystają z ekspozycji, którą uzyskują, będąc opisywanymi w Twojej witrynie.

możesz łatwo znaleźć ekspertów w swojej branży za pomocą narzędzi takich jak Ahrefs, Buzzsumo i Buzzstream Discovery — Wszystkie wymienione w dalszej części tego artykułu.

możesz wtedy skontaktować się z ekspertami i poprosić ich o opinię na wiecznie zielony temat.

to taktyka content marketingu, w której wszyscy wygrywają.

zawsze zmieniaj przeznaczenie

bez względu na to, jakiego rodzaju treści kierujące ruchem tworzysz, musisz mieć pewność, że w pełni je wykorzystasz. Nie używaj zawartości tylko raz. Używaj go na różnych kanałach i uzyskaj więcej za swoją złotówkę.

potrzebujesz kilku pomysłów? Oto kilka sposobów na zmianę przeznaczenia marketingu treści.

 • prezentację można nagrać i przesłać do serwisu YouTube lub serwisu podcastingowego.
 • tą samą prezentację można przepisać za pomocą usługi takiej jak otter.ai i może stać się postem na blogu z odrobiną poprawek.
 • treści wizualne dla przewodników i postów na blogu można zmienić w mediach społecznościowych.
 • posty na blogu mogą być okresowo wysyłane na listę e-mail marketingu.
 • weź wewnętrzne procesy i przekształć je w białe księgi.
 • Połącz posty na blogu z nową treścią dla whitepaperów i ebooków.
 • twórz tweety swoich zespołów, aby uzyskać porady i podsumowania narzędzi.

lista jest prawie nieskończona. Im więcej miejsc pojawia się Twoja treść, tym większe szanse masz na powrót ruchu do witryny.

Aktualizuj zawartość

co z zawartością, którą stworzyłeś w przeszłości? Traci ruch? Czy to szczyt przed widząc powolny spadek?

nie ignoruj tego — możesz dać mu pocałunek życia z odrobiną miłości — a to jest o wiele szybsze i tańsze w produkcji niż inny kawałek treści.

istnieje wiele sposobów identyfikacji stagnujących treści — najbardziej oczywistym miejscem na początek jest Google Analytics lub Google Search Console. Jeśli utwór w przeszłości dobrze się spisywał, to można uznać, że znów może się dobrze spisać.

ostatnio pojawiło się kilka narzędzi, które analizują te dane dla Ciebie. A wszystko, co zabiera część pracy fizycznej, jest dużą korzyścią w naszej książce. Dwa z najbardziej popularnych to Revive i funkcja content decay w ClickFlow.

 Przywróć przykład artykułów do aktualizacji.

Nie w content marketingu chodzi o tworzenie czegoś nowego. Musisz mieć oko na to, co wcześniej stworzyłeś. Czasami opłaca się patrzeć zarówno wstecz, jak i do przodu.

Promuj wszystko

pamiętasz stary film Kevina Costnera „Pole marzeń”? Ten, w którym dostarczył klasyczną linię: „jeśli ją zbudujesz, przyjdzie”?

oczywiście, możesz tworzyć niesamowite, wysokiej jakości treści. Nie oznacza to, że ludzie będą gromadzić się, aby go przeczytać, udostępnić i połączyć się z nim. To bardzo rzadko się zdarza. Wiele świetnych treści marketingowych zostało wycofanych do kosza, ponieważ stojący za nimi zespół zakładał, że ludzie po prostu przyjdą.

więc jak przyciągnąć odsłony stron? Po prostu, poprzez promocję. Musisz awansować.

oto kilka niezawodnych sposobów na uzyskanie informacji o treści. A kiedy te gałki oczne są na Twoich treściach, wtedy dostajesz udziały społecznościowe i linki, których potrzebujesz, aby odnieść sukces.

zawsze bądź Na Zewnątrz

Musisz udostępnić swoje treści właściwym osobom. To oni udostępniają Twoje treści; to oni linkują do Twoich treści; to oni mogą pomóc wzmocnić twoje treści.

ale jak zacząć?

zaczyna się od listy. Budujesz listę witryn i dziennikarzy związanych zarówno z Twoją niszą, jak i tworzonymi treściami. A kiedy mówimy lista, nie mówimy o 10 czy 15 osobach. Zasięg jest trudny, a odsetek odpowiedzi jest niski. Musisz zbudować listy z setkami witryn i dziennikarzy, aby uzyskać dobry zwrot z inwestycji w działania informacyjne.

Znajdź podobne treści

więc jakie są najlepsze narzędzia do wyszukiwania tych stron i dziennikarzy? Rzućmy okiem na kilka najpopularniejszych opcji.

Ahrefs Content Explorer

dzięki Ahrefs możesz znaleźć strony i dziennikarzy zgodnie z tematem. Wystarczy kilka kliknięć i kilka udoskonaleń wyników wyszukiwania, aby pobrać dane dla setek odpowiednich witryn. Pozwala to zaoszczędzić wiele godzin pracy ręcznej.

dane, które za Ciebie pobiera, obejmują (ale nie ograniczają się do):

 • strony, na których pojawia się podobna treść (i domyślnie strona).
 • najlepsi autorzy.
 • ocena domeny (niezbędna, jeśli chcesz budować linki).
 • liczba domen, które łączą się z treścią.
 • szacowany ruch.
 • kto wpisał treść.

otrzymasz przegląd tematu, podobny do tego, co widzisz tutaj:

 strona pokazująca wykres słupkowy i dane dla tematu w Eksploratorze zawartości Ahrefs.

możesz następnie spojrzeć na szczegóły na poziomie adresu URL.

 sześć różnych wykresów pokazujących szczegóły na poziomie adresu URL w Ahrefs content Explorer

Buzzsumo

Buzzsumo jest jednym z najbardziej lubianych narzędzi do wyszukiwania osób, które piszą o tematach, które omawiasz.

oprócz przydatnych narzędzi do badania treści, Buzzsumo ma funkcję tematu, która pozwala budować listy kontaktów w dużej skali. Dane, które możesz zobaczyć, obejmują:

 • popularne i popularne treści dla wybranego tematu.
 • statystyki społecznościowe wokół tych artykułów (w tym Statystyki Facebooka, Twittera, Pinteresta i Reddita).

Buzzsumo wyniki wyszukiwania dla ' Content marketing.

kolejna nowsza funkcja pozwala znaleźć dziennikarzy, którzy opisują rodzaj treści, które stworzyłeś.

kliknięcie ich nazwy pozwala zebrać dane wymagane do skontaktowania się z nimi.

 Buzzsumo wyniki wyszukiwania pokazujące powiększony widok dziennikarza i jego informacji.

więc wszystko jest dobrze i dobrze, ale potem musisz trzymać wszystkie te dane w scentralizowanym miejscu, abyś mógł śledzić swoje wysiłki. Gdy pracujesz przy ograniczonym budżecie, wystarczy udostępniony arkusz Google. Jeśli masz zespół, lepiej będzie Ci z specjalnie zbudowanym oprogramowaniem, takim jak Pitchbox lub Buzzstream.

te narzędzia pozwolą Ci przesłać utworzone listy, abyś mógł zakwalifikować wyniki i dotrzeć do osób, które chcesz uzyskać.

zapewnienie, że śledzisz jak najwięcej, ma kluczowe znaczenie zarówno dla zasięgu, jak i zapewnienia, że ludzie zobaczą Twoje treści. Jeśli nikt tego nie zobaczy, to nigdy się nie powiedzie.

rozważ publikowanie Gości

czy Google nie powiedział kiedyś, że „powinniśmy wbić widelec” w publikowaniu gości? Czy nie było to „zrobione” kilka lat temu?

cóż, tak, ale to nie znaczy, że nie powinieneś traktować tego jako narzędzia pomagającego promować swoje treści — nadal jest to realna taktyka, gdy jest dobrze wykonana.

więc co musisz zrobić?

zasadniczo musisz spróbować gościnnego postu na dobrych stronach. Ale jaka jest dobra strona? Cieszymy się, że pytasz.

oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze witryny, na której możesz chcieć gościć post.

 • czy strona ma przyzwoity ruch?
 • czy pisze głównie o swojej niszy (będziesz chciał trzymać się z dala od ogólnych witryn typu „we-cover-everything”).
 • czy ma szanowanych lub ekspertów w swoich pracownikach lub gościach?
 • czy strona ma dużo stron indeksowanych przez Google?
 • czy strona ma wysokie wskaźniki zaangażowania społecznego?
 • czy strona pasuje do twojej grupy docelowej?

pod koniec dnia, próbując zidentyfikować i utworzyć strategię blogowania gości, musisz wybrać jakość nad ilość. Google jest dobry w wykrywaniu wzorców, a jeśli myśli, że próbujesz grać w system, Możesz znaleźć się w tarapatach z mocami wyszukiwarek.

skontaktuj się z influencerami

influencerzy są gorącym tematem od kilku lat, a wielu otrzymuje dużo miłości od największych światowych marek. Ale influencer marketing nie jest tylko dla osób z dużymi lotkami — małe marki mogą się w to zaangażować.

i influencer marketing może działać w prawie każdej niszy. Musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać. Na przykład prawdopodobnie nie użyłbyś influencera na Instagramie, aby przyciągnąć ruch do strony internetowej adwokata — to po prostu nie pasuje.

więc jak znaleźć wpływowych osób, które pasują do Twojej firmy i treści witryny? Istnieje wiele narzędzi, które mogą pomóc: Klear i Upfluence to dwa miejsca, w których możesz zacząć.

ale nie chodzi tylko o media społecznościowe. Blogerzy są również wpływowymi osobami i mogą być bardzo skuteczni, jeśli chodzi o kierowanie ruchem i świadomość marki. Media społecznościowe są wrażliwe na czas, podczas gdy zawartość bloga może wysyłać stały strumień ruchu przez znacznie dłuższe, długotrwałe okresy.

istnieje wiele narzędzi, które pozwalają wyszukiwać i współpracować z tymi wpływowymi osobami. Oto niektóre z najbardziej popularnych:

 • Buzzstream Discovery
 • Buzzsumo
 • Pitchbox
 • Grouphigh

wykorzystaj e-mail Marketing

e-mail marketing brzmi trochę przestarzale. Czy ludzie w ogóle otwierają e-maile? Na pewno nie klikają na linki ani nie kupują w wyniku nich, prawda?

krótko mówiąc, Nie, Nie jest datowany. Ludzie nadal otwierają e-maile i nadal klikają linki i kupują rzeczy, które te e-maile promują.

w rzeczywistości dane z 2019 wykazały, że 73% marketerów zgłosiło zwrot z inwestycji w marketing e-mailowy jako „dobry” lub „doskonały.”Mówiąc dokładniej, e-mail marketing generuje średnio £42 (lub $55) za każdy wydany £1.

e-mail marketing nie wygląda teraz tak źle, prawda?

niestety nie możesz po prostu otworzyć konta MailChimp (lub jakiejkolwiek wybranej usługi e-mail marketingu). Potrzebujesz ludzi do e-maili.

Rozwijaj swoją listę e-mailową

istnieje wiele wskazówek, sztuczek i strategii zachęcania ludzi do zapisywania się na twoje e-maile, w tym (ale nie wyłącznie)):

 • zachęcanie do rejestracji (np. ze zniżką).
 • ukrywanie zawartości za paywall, do której dostęp mają tylko subskrybenci.
 • dodawanie wezwań do działań w całej witrynie.

ale to niewiele pomoże, chyba że masz już stały strumień ruchu.

więc co możesz zrobić, aby ludzie znaleźli się na twojej liście e-mail, jeśli nie odwiedzają Twojej witryny?

 • Weź udział w wydarzeniach. Zasponsoruj ich. Porozmawiaj z nimi. Przyjmuj ich.
 • Uruchom konkurs. Wiele witryn prowadzi konkursy w imieniu innych firm, które z kolei zapewniają nagrody. Większość zapyta o adresy e-mail w ramach warunków wpisu.
 • Promuj swój biuletyn w podpisie e-mail.
 • twórz reklamy w mediach społecznościowych, które zachęcają do rejestracji — na przykład ze zniżką na produkt lub obietnicą (i dostawą) świetnych treści w zamian za adres e-mail.

Ogarnij społeczność

Weź udział w społecznościach Online

uczestnictwo w społecznościach online może nie tylko przyciągnąć ruch do twojej witryny, ale może również pomóc w ustanowieniu Twojej firmy jako eksperta w swojej niszy.

można to zrobić na wiele sposobów, ale z naszego doświadczenia wynika, że te, które mogą prowadzić największy ruch, są następujące:

Quora jest miejscem odpowiedzi na pytania potencjalnych klientów. Ponadto strony Quora często dobrze pozycjonują się w Google, zapewniając większą widoczność niż można uzyskać za pośrednictwem własnej witryny.

jak w przypadku każdej społeczności, musisz upewnić się, że pytania, na które odpowiadasz i udzielane Rady są bezstronne. Nigdy nie naciskaj swoich produktów lub usług, bo zostaniesz oznaczony, a twoje odpowiedzi (aka twoja ciężka praca) mogą zostać usunięte.

Reddit to internetowy Behemot i według Similarweb otrzymuje około 1,5 miliarda odwiedzin miesięcznie. Jeśli możesz znaleźć subreddity pasujące do swojej niszy, Reddit może generować duży ruch.

słowo ostrzeżenia: nigdy, przenigdy autopromocja. Twoje posty zostaną usunięte bardzo szybko, jeśli to zrobisz. Jeśli bierzesz udział w dyskusjach na swój temat i dostarczasz cennych informacji, możesz udostępnić swoje treści dalej i uzyskać świetne wyniki, gdy to zrobisz. Ale zawsze postępuj ostrożnie.

warto również zapoznać się z zasadami każdego subreddita, w których uczestniczysz, ponieważ wszystkie są różne.

13. Bądź pomocny na forach

wielu marketerów patrzy na forach jako środek zwiększający ruch, głównie dlatego, że od dawna są używane jako” łatwe ” narzędzie do budowania linków. Ale fora to nie tylko spam. Mogą być (i często są) wykorzystywane jako legalny środek kierowania ruchem.

ponieważ większość popularnych forów ma dobre kilka lat za pasem, zwykle mają wielu aktywnych członków. To nie są fora, naprawdę. Są to społeczności, które łączą się wokół pasji do konkretnego tematu.

chociaż fora mogą wyglądać na przestarzałe, nie oznacza to, że nie mają odbiorców, a każda zaangażowana publiczność jest warta sięgnięcia.

jeśli znajdziesz odpowiednie fora i będziesz naprawdę pomocny w swoich wkładach, możesz konsekwentnie przyciągać ruch do swojej witryny. Jest jednak kilka rzeczy do zapamiętania:

 • nie publikuj zbyt często linków do swoich Treści-może to być postrzegane jako spam
 • udzielaj szczegółowych odpowiedzi na pytania, które pokazują, że jesteś ekspertem w branży
 • regularnie udostępniaj wysokiej jakości posty

więc jak znaleźć te fora? Oczywistym miejscem do szukania jest Google. Szybkie wyszukiwanie zwykle ujawnia kilka dobrych opcji. Istnieją również narzędzia takie jak Findaforum, które mogą pomóc ci zawęzić fora w twojej niszy.

aby dowiedzieć się, ile ruchu przyciąga każde z wybranych przez Ciebie forów, możesz użyć narzędzia takiego jak Similarweb. To daje przybliżony pomysł, ile odwiedzających otrzymują każdego miesiąca.

Dodaj społeczność do swojej witryny

jeśli jesteś w niszy, którą ludzie naprawdę pasjonują się, możesz rozważyć dodanie społeczności do swojej witryny.

to może być standardowe forum lub bardziej w stylu kuratorskiej społeczności, takiej jak polowanie na produkty. Cokolwiek wybierzesz, musisz upewnić się, że jest to właściwy wybór dla Twoich odbiorców. W miarę rozwoju tych społeczności przyciągają więcej osób, a ponieważ jest to część twojej witryny, będą łączyć się z Twoją marką.

ponadto treści tworzone przez twoją społeczność mogą generować dodatkowy ruch, znajdując się w wynikach wyszukiwania i za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pasjonaci mogą pomóc w zwiększaniu ruchu.

słowo ostrzeżenia: Zarządzanie społecznościami może być czasochłonne i musisz upewnić się, że treść zostanie moderowana. Warto również rozważyć zachęcanie do interakcji, przynajmniej do czasu, aż społeczność zyska na popularności. Jednym ze wspaniałych sposobów jest przyznawanie uczestnikom punktów w programie lojalnościowym.

zwiększ ruch organiczny dzięki SEO

nie mogliśmy napisać artykułu o tym, jak przyciągnąć ruch do twojej witryny bez mówienia o optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (lub w skrócie SEO). To długoterminowa taktyka z dużymi nagrodami. Ale co to jest? A co cię to obchodzi?

Search engine optimization składa się z szerokiej gamy taktyk i praktyk zaprojektowanych, aby pomóc witrynom pozycjonować się wyżej w organicznych SERPach.

SERPs oznacza strony wyników wyszukiwania. Organiczny odnosi się do naturalnej lub „wolnej” części SERP. Innymi słowy, jest to część wyszukiwarek, w których nie płacisz za pojawianie się (a kto by tego nie pokochał?!)

nie będziemy w stanie nauczyć cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o SEO w tym artykule. SEO (ludzie, którzy praktykują SEO lub robią to na co dzień jako swoją pracę) spędzają lata doskonaląc swoje rzemiosło i godziny na bieżąco z najnowszymi trendami w branży. Zamiast tego omówimy niektóre niezbędne elementy SEO.

skoncentruj się na słowach kluczowych

badanie słów kluczowych to proces używany do identyfikacji słów kluczowych, które pomogą zwiększyć ruch na stronie. Zazwyczaj określamy „wartość” słowa kluczowego za pomocą trzech wskaźników:

 1. wyszukaj
 2. Konkurs

Załóżmy, że pracujesz nad stroną internetową, która sprzedaje buty damskie. Odpowiednie słowa kluczowe mogą obejmować:

 • Sandały damskie
 • Sandały damskie na ramiączkach
 • płaskie buty damskie
 • Buty Damskie 3-calowy obcas
 • Damskie Buty Za Kostkę

i chociaż mogą one pojawić się podczas badania słów kluczowych dla butów damskich, odpowiednie słowa kluczowe zdecydowanie nie obejmują:

 • Buty Męskie
 • buty dziecięce
 • Bluzki damskie

więc zignorujesz je lub odfiltrujesz je ze swoich badań. Inne rzeczy do rozważenia, jeśli chodzi o trafność, mogą obejmować Warunki marki (nie chcesz optymalizować swojej witryny pod kątem nazwy konkurenta!) lub terminy zbyt ogólne.

objętość Wyszukiwania to liczba osób wpisujących dane słowo kluczowe w wyszukiwarkach (lub wypowiadających je przez wyszukiwanie głosowe.) Jest to ważne, ponieważ większa objętość wyszukiwania = większy potencjał do kierowania ruchu do twojej witryny. Jednak sama ilość wyszukiwania nie wystarczy, aby określić, czy słowo kluczowe jest właściwym wyborem dla Ciebie. Musisz również wziąć pod uwagę konkurencję.

znany również jako trudność słów kluczowych, konkurencja słów kluczowych to wynik, zwykle od 0 do 100, który mówi, jak trudne jest słowo kluczowe do kierowania (lub innymi słowy, czy masz nadzieję w Peoria rankingu dla danego słowa kluczowego.)

to nie jest tak proste, jak „wysoka konkurencja, nie będziesz rangi” lub „niska konkurencja, będziesz rangi.”Należy również wziąć pod uwagę siłę danej witryny.

nowa strona będzie miała kilka, jeśli w ogóle, linków przychodzących. Oznacza to, że będzie miał minimalny autorytet domeny i będzie walczył o pozycję w rankingu słów kluczowych z prawdziwą konkurencją. Z drugiej strony, strona z DA, powiedzmy, 90+ , może w praktyce znaleźć prawie każde słowo kluczowe.

Pobierz narzędzie do badania słów kluczowych

niezliczone narzędzia SEO mogą pomóc w badaniu słów kluczowych (i będziesz bardzo ciężko przeprowadzić badanie słów kluczowych bez narzędzia). Sztuką jest wybranie narzędzia, które działa dla Ciebie (i mieści się w Twoim budżecie.)

przez lata narzędzie do badania słów kluczowych było planerem słów kluczowych Google. Niestety Google tego nie lubi. Narzędzie zostało pocięte i zmienione do tego stopnia, że jest w dużej mierze bezużyteczne, chyba że badasz słowa kluczowe specjalnie do reklamowania w Google — szkoda, ponieważ jest bezpłatne.

Jeśli szukasz najlepszego w branży narzędzia do badania słów kluczowych, polecamy Semrush! Jego baza danych obejmuje ponad dwa miliardy możliwości słów kluczowych. Ponadto zapewnia również informacje na temat odpowiednich słów kluczowych, powiązanych reklam, ofert produktów i wielu innych. Dobre wieści? Opracowaliśmy specjalny 14-dniowy okres próbny z Semrush, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy to narzędzie jest odpowiednie dla Twojej witryny!

zoptymalizuj swoją witrynę

po zakończeniu badania słów kluczowych nadszedł czas, aby zoptymalizować witrynę, w szczególności takie rzeczy, jak tagi tytułu i <tagi h> oraz samą treść (treść strony).

Optymalizacja na stronie jest ważna, ponieważ włączenie słów kluczowych, które chcesz zaszeregować w swoich tagach <h> i treści na stronie może, cóż, pomóc w ich rankingu. Twój tytuł meta służy również jako wezwanie do działania w SERPach, zachęcając ludzi do klikania na Twoją witrynę zamiast konkurenta (lub będzie, jeśli napiszesz dobrą!) Nie przesadzaj jednak z hasłem. Pisz najpierw kliknięcia, a następnie słowa kluczowe.

kolejnym kluczowym elementem optymalizacji są opisy meta. W przeciwieństwie do tagów title, <H> i zawartości twojego ciała, meta opisy nie mają wpływu na rankingi. Wpływają one jednak na kliknięcia (potencjalnie bardziej niż tagi tytułowe).

meta opisy zapewniają krótkie podsumowanie strony. W wielu przypadkach pełnią również funkcję stanowisk sprzedażowych. Użyj ich, aby podsumować zawartość strony i, jeśli to możliwe, jej unikalną propozycję sprzedaży (USP).

po zakończeniu, Twój tag tytułowy i meta opis (znany razem jako fragment wyszukiwania) powinny wyglądać mniej więcej tak:

 opis meta DreamHost i tag title

Wprowadz ulepszenia techniczne

niektóre z największych barier dla wydajności w wyszukiwaniu organicznym, a tym samym kliknięć, są TECHNICZNE. Strony z rażącymi błędami technicznymi będą walczyć o rangę. W skrajnych przypadkach, mogą one nie rangi w ogóle.

po prostu sprawdź główny projekt Google Web Vitals, który obiecuje wyższe rankingi dla witryn, które oferują szybkie wrażenia użytkownika (UX) dla odwiedzających.

więc jak rozpoznać problemy techniczne na miejscu? Zazwyczaj zaczyna się od robota witryny. Obecnie jest ich sporo, ale jeśli chodzi o koszty i użyteczność, mamy dwóch faworytów: Screaming Frog i Sitebulb.

roboty indeksujące witryny — lub narzędzia do audytu, jak również znane — będą indeksować Twoją witrynę, śledząc linki i wyodrębniając dane. Robią to w podobny sposób, jak robot wyszukiwarek.

w przeciwieństwie do robotów wyszukiwarek, narzędzia do audytu działają dla ciebie. Mówią ci, co można poprawić w Twojej witrynie lub co jest z nią po prostu nie tak. Niezależnie od tego, czy jest to duplikat treści, osierocone strony, problemy z dostępnością, problemy z ustrukturyzowanymi danymi i cała masa innych problemów.

oto przykład informacji zawartych tylko w sekcji Podsumowanie Sitebulb. Jak zapewne wiesz, jest wiele rzeczy, w które możesz zatopić zęby.

 opis meta DreamHost i tag titleopis Meta DreamHost i tag title

ale co zrobić z tymi informacjami?

cóż, to zależy od Twojego poziomu wiedzy technicznej SEO i tworzenia stron internetowych. Najpierw musisz zrozumieć dane dostarczane przez narzędzia audytowe,a następnie wdrożyć poprawki.

(niektóre) roboty przebyły długą drogę. Nie mówią tylko o co chodzi. Wyjaśniają kontekst i jak go naprawić. Ale nie mogą trzymać cię za rękę. Nie mogą również zrozumieć niuansów w kwestiach każdej witryny. Człowiek musi przekopać się i przeanalizować te dane.

jeśli nie masz pewności co do własnej zdolności do zrozumienia i wdrożenia technicznych ulepszeń SEO, możesz zacząć uczyć się za pomocą następujących zasobów:

 • szkolenie techniczne SEO
 • najlepszy przewodnik po technicznym SEO

Alternatywnie możesz zapytać nas o nasze usługi marketingu SEO. Pakiety zaczynają się od $399 miesięcznie.

Search Engine Optimization Made Easy

bierzemy zgadywanie (i rzeczywista praca)z rosnącego ruchu na stronie internetowej z SEO.

przejdź do mediów społecznościowych

Organiczne media społecznościowe (wtedy publikujesz w mediach społecznościowych bez płacenia) oferują teraz bardzo mały zwrot z inwestycji dla firm. Kiedyś było inaczej, ale szokujące, platformy społecznościowe zorientowały się, że zarabiają więcej, zmniejszając widoczność organiczną do prawie zera i pobierając opłaty za firmy, które mają być widoczne.

chociaż organiczne media społecznościowe mogą być kulawą kaczką, płatne koszty mediów społecznościowych są nadal — przez większość czasu-zaskakująco rozsądne.

Zacznij reklamować się w mediach społecznościowych

według danych zebranych przez WordStream średni CPC (koszt za kliknięcie) na Facebooku we wszystkich branżach wynosi $1.72. Oczywiście koszt ten różni się znacznie w zależności od branży. Marki modowe i odzieżowe płacą najmniej, w przybliżeniu $ 0.45 za kliknięcie. Finanse i ubezpieczenia (prawdopodobnie nic dziwnego) płacą najwięcej-około 3,77 USD.Instagram Facebook Ads jest jednym z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie, w którym można znaleźć wiele informacji na temat tego, jak wiele osób korzysta z naszych usług.

więc po co zwiększać ruch w witrynie za pomocą mediów społecznościowych w porównaniu z bardziej tradycyjnymi płatnymi platformami reklamowymi, takimi jak Google AdWords?

Cóż, po pierwsze, zwykle jest taniej. Czasami, dość znacząco tak.

średni CPC w Google Ads dla firmy ubezpieczeniowej to 18,57 USD. Firmy modowe będą płacić ponad dwukrotnie więcej niż za reklamę na Facebooku, Około $1.19.

źródło obrazu

reklama w mediach społecznościowych pozwala również dotrzeć do potencjalnych klientów, gdzie są zrelaksowani i zaangażowani. Jeśli podoba im się Twoja marka lub produkt, ale nie są gotowi do zakupu, mogą zamiast tego „polubić” Twoją stronę lub profil. Daje to wiele dróg do wprowadzania ich na rynek w przyszłości.

Zdobądź społeczność i rozwijaj swój biznes z DreamHost

nasi eksperci pomogą stworzyć potężną strategię mediów społecznościowych i wyrównać Twoją realizację, abyś mógł skupić się na prowadzeniu firmy.

wybór najlepszej taktyki dla zwiększenia ruchu na stronie

więc masz teraz szczegóły wielu wypróbowanych i przetestowanych taktyk kierowania ruchem, ale skąd wiesz, które z nich są odpowiednie dla ciebie?

nie ma na to idealnej odpowiedzi. Znasz swoją firmę, swoją obecną sytuację i cele (a jeśli nie, sprawdź nasz kompletny przewodnik po zakładaniu firmy).

to powiedziawszy, możesz zrobić kilka rzeczy, które pomogą Ci określić, które taktyki marketingu cyfrowego powinieneś używać i co pominąć.

 • Twój budżet. Niektóre z tych taktyk są darmowe. Niektóre mają dołączony koszt. Powinno być oczywiste, że powinieneś wydać trochę pieniędzy, jeśli chcesz być skuteczny w kierowaniu ruchu do swojej witryny, ale twój budżet pomoże Ci zdecydować, jak i gdzie powinieneś przydzielać te pieniądze.
 • Twój poziom wiedzy. Wybierz taktykę, którą czujesz się komfortowo wykonując. Większość z nas, na przykład, może zacząć blogować o naszej branży. Badanie słów kluczowych wymaga pewnej wiedzy, aby rozpocząć i upewnić się, że wybierzesz odpowiednie dane, ale bariera wejścia jest stosunkowo niska. Techniczne SEO to krok (lub kilka) w górę od tego.
 • Twoje cele. Jeśli chcesz zwiększyć ruch w celu zwiększenia świadomości marki, content marketing jest niezbędny. Jeśli chcesz, aby ludzie przychodzili do twojej witryny, aby dokonać zakupu, zapłać za ukierunkowany ruch w mediach społecznościowych. We wszystkich przypadkach SEO powinno stanowić część twojej strategii zwiększania ruchu.

gotowy do kierowania ruchu do Twojej witryny?

teraz masz te taktyki w swoim zestawie narzędzi, powinieneś być w stanie stworzyć prostą strategię, aby przyciągnąć więcej osób do twojej witryny. Pamiętaj jednak, że to nie jest jednorazowe ćwiczenie. Nie musisz też próbować wszystkiego na raz lub używać tylko jednej taktyki naraz.

Spróbuj czegoś. Sprawdź, czy działa. Jeśli się nie powiedzie, trzymaj się go trochę dłużej, ale przynieś coś innego do swojej listy. Co najważniejsze, upewnij się, że techniczne aspekty twojej witryny działają płynnie-jeśli na przykład potrzebujesz uaktualnić swój hosting, mamy plany dostosowane do każdego budżetu!

jeśli to zrobisz, nie powinno upłynąć dużo czasu, zanim zobaczysz znaczący i konsekwentny wzrost ruchu w Twojej witrynie. Jazda na tej fali!

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.