Nauka angielskiego nie zawsze musi oznaczać siedzenie w klasie i studiowanie skomplikowanej gramatyki. W rzeczywistości nauczyciele języka angielskiego zachęcają do dodatkowej nauki poza szkołą. Istnieje wiele sposobów, aby poprawić swoje rozumienie języka, z których wiele może być naprawdę dużo zabawy.

jest to również dobrze znany fakt, że różni ludzie reagują na różne metody uczenia się. Czasami po prostu siedzenie w klasie lub czytanie podręcznika nie jest dla ciebie odpowiednie. Korzystne może być wykonanie dodatkowej pracy.

więc jeśli chcesz poprawić swój angielski (lub jakikolwiek inny drugi język), rozważ niektóre z tych przydatnych wskazówek, które pomogą Ci w drodze. Nie wszystko zadziała dla ciebie, ale jeśli dodasz kilka z tych pomysłów do codziennej nauki języków, z pewnością zauważysz pewną poprawę.

1. Oglądaj telewizję i filmy po angielsku

nie tylko Wielka Brytania i USA produkują jedne z najlepszych programów telewizyjnych i filmów na świecie, ale możesz uczyć się angielskiego podczas ich oglądania. Jeśli nadal opanowujesz język na dowolnym poziomie (od początkującego do średnio zaawansowanego), warto włączyć angielskie napisy, aby móc jednocześnie czytać i słuchać.

Możesz również słuchać angielskich stacji radiowych i znaleźć wiele źródeł słuchania w Internecie. Innym pomysłem byłoby umieszczenie angielskich napisów do filmów lub programów telewizyjnych z własnego kraju, abyś mógł czytać je w języku angielskim i tłumaczyć je na bieżąco.

2. Czytaj angielskie książki / gazety

Czytanie to świetny sposób na ćwiczenie angielskiego w swoim czasie. Możesz wziąć jedno słowo na raz w swoim własnym tempie, bez nauczyciela zaglądającego przez ramię. Jeśli uczysz się na poziomie początkującym do średnio zaawansowanego, Wybierz książkę dla dzieci, w której język będzie łatwiejszy niż książka dla dorosłych.

Gazety też warto przeczytać. Nie tylko możesz poprawić swój angielski, ale dowiesz się o lokalnych i krajowych wydarzeniach, które mogą być przydatne podczas komunikacji z native speakerami. Darmowe gazety i czasopisma, a także gazety w stylu tabloidów, które używają bardziej podstawowego języka, są być może lepsze dla osób o niskim poziomie głośności.

3. Oznacz rzeczy w Twoim domu

jest to szybki i tani sposób na poprawę znajomości słownictwa przedmiotów codziennego użytku w Twoim domu. Wszystko, co musisz zrobić, to kupić paczkę etykiet, a następnie napisać na nich nazwę przedmiotów w domu, takich jak telefon, okno, lustro itp. Za każdym razem, gdy używasz tych obiektów, czytasz słowo i osadzasz je w pamięci. Jest to idealne rozwiązanie dla osób uczących się na niskim poziomie.

4. Rób notatki z nowego słownictwa

kiedy uczysz się nowego słowa, Czy to w klasie, czy poza domem, pamiętaj, aby to zanotować. Kiedy masz trochę wolnego czasu, możesz ćwiczyć to, czego się nauczyłeś. Możesz to zrobić nawet na telefonie, więc nie musisz nosić ze sobą notebooka.

warto również zanotować tłumaczenie na własny język i wszelkie nietypowe aspekty fonologiczne słowa.

5. Otocz się językiem angielskim

jeśli po prostu spędzasz czas poza klasą z ludźmi z własnego kraju, przegapisz dużą szansę na ćwiczenie języka angielskiego. Jeśli spróbujesz zaprzyjaźnić się z innymi anglojęzycznymi, będziesz zmuszony do mówienia w języku angielskim. Nauczysz się również takich rzeczy, jak slang i angielski konwersacyjny, których raczej nie nauczysz się w klasie.

jeśli masz problemy ze znalezieniem osób mówiących po angielsku, przynajmniej spróbuj spędzić czas z osobami spoza twojego kursu, które pochodzą z innych krajów. W ten sposób nadal będziesz musiał mówić po angielsku. Lub wypróbuj lekcje online 1: 1 z jednym z naszych nauczycieli.

6. Znajdź najlepszy czas na naukę

jesteś osobą poranną lub popołudniową? Jeśli możesz ćwiczyć, gdy twój mózg jest najostrzejszy, powinieneś wcisnąć się w naukę języka w tym czasie. Niektórzy ludzie pracują najlepiej z samego rana i wyłączają się po lunchu, podczas gdy dla innych codzienne rozpoczęcie pracy zajmuje trochę czasu.

pomyśl o tym, kiedy najlepiej funkcjonujesz i zaplanuj swoją naukę, aby do tego pasowała. Na przykład nie ma sensu brać lekcji, które trwają do późna w nocy, kiedy prawdopodobnie łatwo stracisz koncentrację.

7. Słuchaj muzyki brytyjskiej i amerykańskiej

oprócz oglądania filmów i telewizji, słuchanie muzyki to kolejny świetny i zabawny sposób na poprawę znajomości języka. Istnieje prawie nieskończona ilość muzyki do wyboru, z większości utworów mających teksty łatwo dostępne online.

można było słuchać piosenki dziennie i czytać jej teksty. Jeśli natkniesz się na język, którego nie rozumiesz, zbadaj go. Jeśli jesteś na niskim poziomie, być może wybierz wolniejszą muzykę folkową, country lub akustyczną, która często ma teksty wolniejsze i łatwiejsze do zrozumienia.

gdy już poczujesz się pewniej, możesz wybrać się na rapową muzykę, która generalnie jest dużo szybsza i trudniejsza do zrozumienia.

8. Language swap

oprócz nauki angielskiego w klasie, możesz znaleźć kogoś, kto chętnie nauczy się Twojego własnego języka i wymiany informacji z nimi. Umiejętność mówienia w języku jest darem i, niezależnie od języka ojczystego, znajdzie się ktoś, kto będzie chciał się go nauczyć.

możecie się spotkać i dać sobie nawzajem pracę, wymieniać się wiedzą i pomagać sobie w postępach. Jest to świetny sposób na kontynuowanie nauki poza klasą, jednocześnie oszczędzając pieniądze.

9. Ćwicz angielski, kiedy tylko możesz

niezwykle ważne jest, abyś nie zostawiał nauki angielskiego w klasie. Postaraj się pójść do biblioteki i przestudiować swoje notatki, czytać i pisać w języku angielskim oraz mówić do obywateli angielskich i innych osób mówiących po angielsku.

kiedy jesteś w łóżku w nocy, Przejrzyj swoje angielskie notatki z dnia i spróbuj zapamiętać słownictwo podczas zasypiania. Pierwszą rzeczą, którą robisz rano podczas jedzenia płatków, może być nauczenie się kilku nowych słów. Upewnij się, że nigdy nie uciekniesz od nauki.

10. Nagraj siebie i swoją lekcję

wykorzystaj nagrywarkę na smartfonie i ćwicz wymowę. Jest to dobry sposób na naukę wymowy, ponieważ możesz ją znać, gdy pierwszy raz ją usłyszysz, a później zapomnisz.

chociaż nauczycielowi może się to nie spodobać i zawsze powinieneś uzyskać jego zgodę, przydatne może być nagrywanie lekcji. Podczas podróży do domu lub zasnąć można go słuchać. Jest to świetny sposób, aby zrewidować informacje i ćwiczyć słuchanie, a także przybić trochę wymowy.

11. Pobierz dobry słownik dwujęzyczny

słownik dwujęzyczny jest twoim najlepszym przyjacielem podczas nauki języka angielskiego. Należy jednak pamiętać, że wiele słowników ma wiele błędów i błędnych tłumaczeń. Zrób trochę badań i wydaj trochę dodatkowych pieniędzy na najlepszy słownik, jaki możesz znaleźć.

warto również pamiętać, że liczba tłumaczy online i słowników elektronicznych na smartfonach może być dość słaba. Nauczyciele uznają to za oczywiste, jeśli po prostu umieścisz coś w Tłumaczu-zwykle jest to dosłownie przetłumaczone, co nie zawsze działa.

12. Ucz się angielskich idiomów i czasowników frazowych

istnieje wiele aspektów języka angielskiego, które nie zawsze znajdziesz w podręczniku akademickim. Takie rzeczy jak idiomy i czasowniki frazowe są niezwykle powszechne w codziennych rozmowach po angielsku.

jeśli uda ci się ich nauczyć, znacznie łatwiej będzie Ci rozmawiać i rozumieć rozmowy z native speakerami. Chociaż nie jest to rodzaj języka, którego prawdopodobnie użyjesz w eseju akademickim, jest on prawdopodobnie równie ważny dla ciebie.

13. Pisz codziennie

pisanie to świetny sposób na wykorzystanie nowego słownictwa i opanowanie gramatyki. Spróbuj napisać coś każdego dnia, używając nowych słów i gramatyki, których się nauczyłeś. Nawet jeśli to tylko kilka zdań, bardzo ważne jest, aby nabrać nawyku robienia tego.

jest to również dobry sposób na porównanie postępów w miarę doskonalenia znajomości języka angielskiego. Jeśli masz dostęp do anglojęzycznych przyjaciół lub nauczyciela, możesz poprosić ich, aby przejrzeli twoje pismo i dali ci kilka wskazówek.

14. Powiedz swojemu nauczycielowi, czego chcesz się nauczyć

jeśli uczysz się angielskiego w szkole językowej lub korzystasz z prywatnych lekcji, możesz nie zawsze uczyć się tego, czego chcesz. Jednak nauczycielowi może być trudno wiedzieć dokładnie, czego chcesz się nauczyć, chyba że mu o tym powiesz. Więc jeśli uważasz, że dają ci na przykład za dużo pisania i za mało wymowy, powinieneś im powiedzieć. Będą zadowoleni z opinii.

15. Pamiętaj o swoich błędach

popełnisz błędy, nie da się zaprzeczyć. Są szanse, że będziesz popełniać te same błędy w kółko. Następnym razem, gdy zostaniesz poprawiony przez nauczyciela, czy to pisemnie, czy ustnie, powinieneś zanotować swoje błędy.

może zapomnisz, kiedy użyć poprawnego artykułu lub pomylisz czasy past simple I present perfect? Zanotuj to i popracuj nad swoimi błędami.

16. Postaw się w trudnych sytuacjach

jeśli szukasz sytuacji, w których musisz mówić, czytać i słuchać, które są poza twoją strefą komfortu, będziesz zmuszony do używania języka angielskiego. To może być jeden z najlepszych sposobów na naukę angielskiego, ponieważ naprawdę skupiasz się na tym, co mówisz, a to przyzwyczaja cię do niewygodnych sytuacji.

spróbuj zamówić jedzenie w restauracji, porozmawiaj z kimś w centrum informacji turystycznej lub po prostu zacznij rozmawiać z native speakerem w barze. Nie bój się popełniać błędów. Uzyskanie czegoś złego jest w rzeczywistości świetnym sposobem zrozumienia, dlaczego działa to w określony sposób. Bądź odważny i zapisz się do Letniej Szkoły angielskiego w Londynie.

17. Zmień język w mediach społecznościowych lub smartfonie

czy kiedykolwiek przypadkowo zmieniłeś język na urządzeniu lub na stronie internetowej, a następnie starałeś się go odzyskać? Wszyscy już tam byliśmy. Jednak może to być dobry sposób na naukę dodatkowego języka. Jeśli zmienisz ustawienia Facebooka, Twittera i smartfona na „angielski”, możesz kontynuować naukę języka podczas komunikowania się ze znajomymi.

18. Bądź realistą

osoby uczące się języka bardzo często chcą poprawić swój angielski w nierealnym tempie. Wyznacz sobie cele, ale bądź szczery w tym, co możesz osiągnąć. Twój nauczyciel jest po to, aby ci coś powiedzieć i ćwiczyć z tobą przez kilka godzin dziennie. Twoim zadaniem jest zapamiętanie i poprawne wykorzystanie tego, czego Cię uczą.

Musisz angażować się w wiele pracy poza klasą i wykorzystywać swój mózg w jak największym stopniu.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.