Google Adsense jest jedną z najpopularniejszych sieci reklamowych dla wydawców stron internetowych. Dzięki ponad 2 milionom partnerów zewnętrznych platforma ma ogromny zapas reklam tekstowych, graficznych, wideo lub interaktywnych mediów, które mogą generować zarobki na podstawie kliknięcia lub wrażenia.

jednak wielu wydawców ma problemy z uzyskaniem satysfakcjonującego dochodu za ich przeglądanie stron. Z tego powodu dzisiaj zobaczymy jedne z najlepszych sposobów na zwiększenie przychodów Google Adsense w krótkim czasie.

zwiększ przychody z usługi adsense

zanim przejdziemy do naszych strategii, należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy:

konkurencja ma znaczenie w Google Adsense

ilość konkurencji ma znaczenie, a wysokość dochodu, który możesz zarobić, może się znacznie różnić w zależności od kraju.

widzisz, są kraje, w których więcej firm konkuruje o uwagę pewnej publiczności i są skłonni zapłacić za to wyższą cenę.

jednak w innych krajach znajdziesz znacznie mniejszą konkurencję, co oznacza również, że kliknięcia i wrażenia mogą być tańsze.

spójrzmy na tę mapę z Wordstream:

średnie cpc według kraju-wordstream

zwiększ przychody Google Adsense: Średnia CPC według kraju

z tej mapy wynika, że Stany Zjednoczone są praktycznie najbardziej konkurencyjnym krajem dla reklamodawców, ustępując jedynie Emiratom arabskim. Ale co to oznacza dla Ciebie jako wydawcy?

podczas gdy wyższa konkurencja jest czymś, czego reklamodawcy zazwyczaj nie życzą sobie sami, jest to świetna wiadomość dla Ciebie.

jeśli jesteś blogerem lub innym wydawcą treści, którego większość ruchu pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, możesz spodziewać się znacznie wyższych przychodów niż Jeśli ruch pochodzi z małego kraju Europy Wschodniej, takiego jak moja ojczyzna Bułgaria.

co więcej, kraje nie są jedyną rzeczą, która będzie miała wpływ na twoje dochody.

istnieją również inne czynniki, takie jak język treści i sektor, w którym działasz. Ale wszystkie z nich można podzielić na konkurencję.

oczywiście zawsze są wyjątki od reguł. Są nisze, które są naprawdę małe i ekskluzywne, ale bardzo opłacalne (nie pytaj mnie, które, gdybym wiedział, że już zrobiłbym dla nich kolejnego bloga🙂), i mogą zarabiać ogromne dochody w każdym kraju.

ale w większości przypadków reguła konkursu pozostaje prawdziwa.

13 sposobów na zwiększenie przychodów Google Adsense

powodem, dla którego mówię ci to wszystko, jest zarządzanie oczekiwaniami. Nasze strategie zwiększania przychodów Google Adsense są sprawdzone (w tym na moim własnym blogu), ale możesz je zwiększyć tylko do kwoty, na którą pozwala twój Sektor, kraj i konkurencja.

a teraz, gdy powiedziałem to wszystko, przejdźmy od razu do nich:

Znajdź wysoko płatne słowa kluczowe

pierwszą i najważniejszą strategią zwiększenia przychodów Google Adsense jest znalezienie słów kluczowych, za które reklamodawcy są gotowi zapłacić więcej pieniędzy.

i są to zazwyczaj słowa kluczowe transakcyjne – te słowa kluczowe, które pokazują, że osoba, która je wpisuje w Google, ma zamiar dokonać zakupu. Na przykład „kup nowy samsung galaxy” lub „recenzja canva pro”.

jeśli posiadasz konto Google Ads (można je utworzyć za darmo!), możesz użyć swojego Planera słów kluczowych, aby zobaczyć kwotę pieniędzy, którą reklamodawcy są gotowi zapłacić za określone słowo kluczowe w Twoim kraju:

słowa kluczowe transakcyjne - adsense-zwiększ przychody adsense

jak widać, reklamodawcy płacą wyższe ceny – do 2,68 €za słowo kluczowe „kup samsung galaxy” w porównaniu do innych słów kluczowych, takich jak „samsung galaxy S10 cena”, która wzrasta do 1,70€, mimo że ma znacznie mniej wyszukiwań.

powód? Pierwsze słowo kluczowe wyraźnie pokazuje, że osoba chce kupić telefon. Drugi pokazuje, że dana osoba jest nią zainteresowana i nadal bada ważne szczegóły, takie jak cena, ale niekoniecznie musi oznaczać, że jest gotowa do zakupu.

(i Nie, Nie jestem sponsorowany przez Samsunga … ale @ Samsung, jeśli to czytasz, daj mi znać! 🙂 ).

ceny są przybliżone, ale mogą dać ci dobry pomysł, jakie słowa kluczowe mogą zwiększyć przychody Adsense dla Twojej witryny.

więc teraz, gdy mamy dobre słowo kluczowe – „kup samsung galaxy”, możesz napisać artykuł, który wygląda mniej więcej tak:

 • gdzie kupić Samsung Galaxy taniej
 • 7 rzeczy, które należy wiedzieć przed zakupem Samsung Galaxy
 • chcesz kupić Samsung Galaxy? Przeczytaj tę recenzję pierwszy

masz pomysł! Szukanie słów kluczowych transakcyjnych, które pokazują zamiar zakupu, to świetny sposób na zwiększenie przychodów Google Adsense. Możesz przeczytać więcej o nich (i innych typach) w moim artykule Metodologia badań słów kluczowych: 7 kluczowe kroki dla świetnego SEO.

napisz dłuższą treść

następny z mojej torby porad, aby zwiększyć przychody Google Adsense, jest wydłużenie treści. Im dłuższy jest Twój artykuł, tym więcej reklam możesz zamieścić. Ale oczywiście zawsze pamiętaj, że nie powinieneś spamować odbiorców setkami reklam, które są wszędzie.

więc nie używaj tej techniki jako sposobu na przesycanie treści reklamami, ponieważ nie o to chodzi. Oto dokładnie to, co mam na myśli:

ilość słów

artykuły zawierające co najmniej 2000 słów świetnie nadają się do pozycjonowania w wyszukiwarkach. Jednak są one również Świetne do włączenia większej liczby reklam z wystarczającą przestrzenią między każdą z nich, aby upewnić się, że nie zrujnujesz doświadczenia użytkownika i nadal zapewnisz wartość dla odbiorców.

Liczba akapitów

widać to nawet w tym artykule, ale staram się, aby moje artykuły były krótkie i słodkie – a to nie dłużej niż 3-4 linijki. Głównym powodem, dla którego zacząłem to robić, była poprawa doświadczenia użytkownika na urządzeniach mobilnych, ponieważ dłuższe akapity są trudne do odczytania na urządzeniach mobilnych.

jest to jednak również kolejny świetny sposób na pozostawienie wystarczającej ilości miejsca między reklamami. Ponieważ moje akapity są krótkie, a kwota jest wyższa niż gdybym umieścił ten sam tekst w dłuższych akapitach, mogę dołączyć więcej reklam, które nie są tak blisko siebie, a tym samym nie są tak nachalne.

aby dać ci pomysł, umieszczam reklamę co 25 akapitów, a ponieważ mam wiele akapitów, mogę dołączyć co najmniej 4-5 reklam na artykuł, a nawet więcej na dłuższe artykuły. Ponieważ jednak moje akapity są krótkie i odległe od siebie, nie czuję się nachalny dla użytkownika.

skoncentruj się na optymalizacji pod kątem wyszukiwarek

następny na naszej liście sposobów na zwiększenie przychodów Google Adsense jest zwiększenie ruchu na stronie poprzez SEO.

ponieważ duża część Twoich przychodów pochodzi z Wyświetleń, a więcej wyświetleń oznacza również więcej kliknięć, im większy jest Twój ruch, tym więcej wyświetleń i kliknięć otrzymasz. A tym samym więcej zarobków.

oczywiście łatwiej powiedzieć niż zrobić, a wiele osób nie wie, od czego zacząć. Istnieje również wiele kanałów, z którymi możesz pracować, aby to zrobić, ale szczerze mówiąc, nie ma lepszego sposobu na długoterminowe zwiększenie ruchu niż SEO.

zwiększ przychody z adsense dzięki seo

ruch pochodzący z mediów społecznościowych, płatnych reklam i e-mail marketingu jest świetny, ale w momencie, gdy przestaniesz publikować, uruchamiać kampanie lub wysyłać e-maile, przestaniesz otrzymywać ten ruch. Dzięki SEO wyniki pozostają przez długi okres czasu, w wielu przypadkach lat.

nie zamierzam wyjaśniać, jak zrobić skuteczne SEO w tym artykule, ponieważ napisałem wiele na ten temat, ale zdecydowanie polecam, aby sprawdzić moje następujące artykuły:

 • Metodologia badań słów kluczowych: 7 kluczowych kroków dla świetnego SEO
 • proste wprowadzenie do SEO dla początkujących
 • 10 sposobów na bezpłatne badanie słów kluczowych (bez narzędzi!)

wyjaśniłem wszystko o SEO z perspektywy początkujących, dzięki czemu możesz zrobić świetne badanie słów kluczowych dla swoich artykułów.

kolejnym powodem, dla którego powinieneś skupić większość wysiłków na ruchu na optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, jest to, że reklamy Adsense działają lepiej, jeśli ruch pochodzi z wyszukiwarek.

Zoptymalizuj swoje jednostki reklamowe

inną strategią zwiększenia przychodów Google Adsense jest optymalizacja jednostek reklamowych. Wracając do konkurencji, nie wszystkie rozmiary płacą taką samą ilość pieniędzy, a będziesz musiał przetestować je samodzielnie, aby dowiedzieć się, które reklamy generują najwyższe zarobki dla Twojej witryny.

według WPBeginner, najbardziej wydajne formaty wielkości banerów Adsense są następujące:

 • średni prostokąt (300×250)
 • duży prostokąt (336×280)
 • Leaderboard (728×90)
 • duży Wieżowiec (300×600)

powodem, dla którego niektóre rozmiary banerów zwiększają przychody niż inne, jest fakt, że więcej firm konkuruje o te konkretne rozmiary-aka, konkurencja.

jednak pomimo statystyk, najlepszym sposobem na zwiększenie przychodów z Adsense jest przetestowanie ich samodzielnie, ponieważ sugerowane rozmiary powyżej mogą nie być najwyższym Zarobkiem w szczególności dla Twojej witryny.

zwiększ przychody adsense-zoptymalizuj jednostki reklamowe

na przykład rzućmy okiem na ten zrzut ekranu z mojego konta Google Adsense:

zwiększ przychody Google adsense rozmiary reklam

zwiększ przychody Google Adsense: zoptymalizuj rozmiary reklam

z tego zrzutu ekranu widzimy, że rozmiar, który przynosi mi najwięcej przychodów, to 300×250, a następnie responsywny, a następnie 480×60 – który nie znajduje się na liście najlepiej zarabiających WPBeginners. To była dla mnie niespodzianka.

miałem też dużo banerów 300×600 W tym czasie, ale nawet nie pojawiają się na liście!

Zrozum swoje metryki

kontynuując poprzednią sekcję, kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jeśli chcesz zwiększyć przychody Google Adsense, jest to, że musisz dobrze rozumieć swoje metryki. Rzućmy okiem na nasz poprzedni zrzut ekranu, ale z innej perspektywy:

zwiększ przychody z adsense-impresja rpm

zwiększ przychody z Google Adsense: Zrozumienie metryk

z tego zrzutu ekranu widać, że chociaż rozmiar 300×250 przyniósł mi najwyższe całkowite przychody w wybranym okresie czasu, nie był to najlepiej płatny.

jeśli chodzi o impresję, czyli dochód, który zarabiasz na tysiąc wyświetleń swojej reklamy (liczba wyświetleń = Ilość razy, gdy Twoja reklama była widziana), najlepiej opłacał się rozmiar 468×60. Responsive znajduje się na dole listy.

oznacza to, że rozmiar 468×60 może mieć dobry potencjał, aby doprowadzić mnie do większych przychodów, jeśli zwiększę ilość reklam, które mam w tym rozmiarze, ponieważ są one znacznie mniejsze niż 300×250 – i może to być jeden z powodów, dla których nie zarobili mi tak dużo pieniędzy.

chodzi o to, że całkowita kwota przychodów nie jest jedynym wskaźnikiem, na który powinieneś patrzeć. Sprawy nie są takie proste. Zrozumienie wskaźników ma kluczowe znaczenie dla identyfikacji rozmiarów reklam, które mają duży potencjał, i tych, które zajmują zbyt dużo miejsca, jak na zarobione pieniądze.

zwróć uwagę na takie wskaźniki, jak:

 • Impresja RPM – ile zarabiasz na tysiąc wyświetleń; dzięki temu możesz zidentyfikować rozmiary o wysokim potencjale i niskim potencjale.
 • Widok akcji widoczny-im wyższy jest procent, tym lepiej, ponieważ oznacza to, że ludzie zobaczyli większy fragment Twojej reklamy.
 • kliknięcia – jeśli reklama ma niski RPM, ale dostaje dużo kliknięć, kwota, którą zarobisz za kliknięcia, może zrekompensować niższe rpm.

Blokuj nisko płatne kategorie

blokowanie reklamodawców może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale jest to jedna z najlepszych strategii, które znalazłem, aby pracować dla mojego własnego bloga i ogólnie zwiększyć przychody Google Adsense.

ponieważ Google ma ogromne portfolio reklam i reklamodawców, zawsze znajdują kogoś, kto wypełni twoją przestrzeń reklamową. Jednak wypełnianie przestrzeni reklamowych nisko płatnymi reklamodawcami oznacza, że zapobiegasz pojawianiu się reklamodawców o wyższych opłatach na twoich stronach internetowych.

z tego powodu, co chcę, aby zrobić, to przejść do blokowania kontroli-wszystkie witryny, a następnie kliknij Zarządzaj ogólne kategorie:

zwiększ przychody adsense-blokuj wrażliwe kategorie

zwiększ przychody Google Adsense: Blokuj nisko płatne kategorie

w sekcji Wszystkie kategorie kliknij kolumnę z napisem % zarobków (Ostatnie 30 dni). Spowoduje to uporządkowanie kategorii według tych, które zapewniają Ci największy przychód:

zwiększ przychody google adsense

ćwiczenie polega na przeglądaniu wszystkich kategorii i podkategorii oraz porównywaniu kolumny % zarobków z % wyświetleń reklamy. Chcesz, aby procent w kolumnie zarobki był wyższy niż kolumna % wyświetleń reklamy dla tej samej kategorii.

oznacza to, że reklamy z tych kategorii zarabiają dużo pieniędzy bez zajmowania zbyt dużej przestrzeni reklamowej. Chcesz zablokować te Kategorie, które zajmują dużo miejsca reklamowego (%w kolumnie wyświetleń reklamy jest wyższe niż kolumna zarobków), ale nie Generuj dużych przychodów.

w ten sposób zwiększysz opłacalne kategorie, aby mogły zajmować więcej miejsca reklamowego, zwiększając tym samym przychody Twojej firmy. Możesz zablokować do 200 podkategorii.

na przykład jest to kategoria, którą jestem bardzo zainteresowany:

dostaje tylko 15% wyświetleń reklamy, ale napędza 30% moich przychodów! Z drugiej strony jest to kategoria, którą zablokowałem, ponieważ zajmuje zbyt dużo miejsca na reklamę i powoduje niższe zarobki:

jeśli chcesz zwiększyć przychody Google Adsense, pamiętaj, aby postępować zgodnie z tymi wskazówkami:

 • często Optymalizuj – dane, które widzisz, będą pochodzić z ostatnich 30 dni twojego ruchu, więc pamiętaj, aby często na nie patrzeć i odpowiednio je optymalizować. To nie jest zestaw i zapomnieć rzeczy.
 • Blokuj podkategorie-zamiast blokować całe sekcje, uzyskaj dokładniejsze i blokuj tylko podkategorie, które nie działają.

Blokuj kategorie wrażliwe

oprócz blokowania kategorii ogólnych, zdecydowanie sugeruję, aby zablokować również kategorie wrażliwe. Zazwyczaj są one bardzo niskiej jakości i są szanse, że uniemożliwią Ci uzyskanie wysokiej jakości reklamodawców, którzy płacą lepiej.

przejdź do blokowanie kontroli – wszystkie witryny i kliknij Zarządzaj wrażliwymi kategoriami, aby zablokować te, które nie mają dla Ciebie sensu:

blokuj wrażliwe kategorie - zwiększaj przychody z adsense

Pisz wysokiej jakości treści

omówiliśmy już liczby otaczające dobry kawałek treści, ale ważne jest, aby podkreślić jakość zawsze bije ilość.

pisanie wysokiej jakości treści, które zapewniają wartość i sprawiają, że ludzie odchodzą, jakby naprawdę czegoś się od Ciebie nauczyli, jest absolutnie niezbędne. Nie pisz podstawowych treści, które nie są oryginalne i nie mówią nic praktycznego ani wartościowego.

czy badasz, zamieszczasz praktyczne wskazówki, cytujesz odpowiednie źródła i tworzysz treści, aby pomóc odbiorcom rozwiązać problem lub czegoś się nauczyć. I oczywiście nie zapomnij podać swoich słów kluczowych!

Testuj miejsca docelowe reklam

kolejną rzeczą, która ma znaczenie dla wydawców, którzy chcą zwiększyć przychody z Google Adsense, jest lokalizacja reklamy. Przetestuj różne rozmieszczenie reklam, aby zobaczyć, które z nich działają najlepiej.

niestety nie można spojrzeć na konkretne dane z Google Adsense podczas umieszczania reklam, ale można przenosić reklamy, aby zobaczyć, jakie kombinacje skutkują wyższymi przychodami dla Twojej firmy.

w tym przykładzie mam reklamę 300×250 W moim artykule i 300×600 na prawym pasku bocznym.

zwiększ przychody Google Adsense: testuj różne miejsca docelowe reklam

zazwyczaj reklamy, które znajdują się wokół treści i powyżej (zawartość widoczna nad granicą, gdy strona po raz pierwszy ładuje się), działają dobrze dla większości firm.

mieszanie reklam z projektem witryny, umieszczanie ich w nieinwazyjnych miejscach i uważanie na reklamy responsywne (mogą się rozciągać w dziwny sposób, co może być irytujące) to kilka dobrych praktyk na początek.

wykorzystaj reklamy w wyszukiwarce

innym sposobem na zwiększenie przychodów Google Adsense jest skonfigurowanie Adsense dla wyszukiwania. Jest to narzędzie do zarabiania, które pozwala oferować użytkownikom wyszukiwarkę Google bezpośrednio ze stron.

możesz skonfigurować Adsense do wyszukiwania, klikając Ads – Overview. Następnie kliknij „według jednostki reklamowej” i wybierz opcję Wyszukiwarki z karuzeli:

zwiększ przychody z Adsense: Adsense dla wyszukiwania

wykorzystaj istniejące dane

jeśli chodzi o lepsze zrozumienie danych i sposobu, w jaki zachowują się Twoi odbiorcy w Twojej witrynie, nie ograniczaj się tylko do danych Adsense.

możesz użyć heatmaps, Google Analytics i Google Search Console, aby określić, jak daleko użytkownicy przewijają Twoją stronę, ile czasu spędzają na niej i gdzie najczęściej klikają.

te narzędzia są również świetnym sposobem, aby zobaczyć, jaki rodzaj treści zapewnia największy ruch z wyszukiwarek, dając ci pomysły na temat tego, jaki artykuł możesz napisać dalej. Wykorzystaj istniejące dane w wielu kanałach, aby uzyskać cenne informacje i długoterminowo zwiększyć przychody z usługi Adsense.

Sprawdź sugestie optymalizacji Google

co jakiś czas Google wyśle Ci sugestie optymalizacji na podstawie aktualnych wyników. Upewnij się, aby sprawdzić na nich, aby uzyskać pomysły i znaleźć nowe sposoby na zwiększenie przychodów Google Adsense.

możesz sprawdzić te sugestie w sekcji Optymalizacja:

sugestie optymalizacji Google AdSense

oczywiście, tylko dlatego, że Google Adsense je sugeruje, nie oznacza, że powinieneś podążać za nimi ślepo.

wiesz już kilka rzeczy o swojej witrynie i prawdopodobnie masz wystarczająco dużo danych, aby pracować i podejmować dobrze świadome decyzje na podstawie tych sugestii.

Dopasuj reklamy do projektu witryny

ostatnia strategia zwiększenia przychodów Google Adsense jest prosta, ale potężna. Pamiętaj, aby dopasować kolory pudełek reklamowych do projektu strony internetowej i kolorów marki.

w ten sposób uczynisz je bardziej atrakcyjnymi wizualnie i mniej natrętnymi, zapewniając znacznie lepsze wrażenia użytkownika.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.