rozwijanie firmy na arenie międzynarodowejPhoto by NastyaSensei from Pexels

rozwijanie firmy jest zniechęcającym krokiem dla każdego właściciela firmy lub przedsiębiorcy – ale decyzja jest jeszcze bardziej złożona i ryzykowna, gdy planujesz rozszerzyć swoją firmę na arenie międzynarodowej, niezależnie od tego, czy wybierasz się tylko do jednego kraju, region lub wiele krajów. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w ekspansji międzynarodowej, prawdopodobnie masz wiele pytań i nie wiesz, od czego zacząć planowanie. Stworzyliśmy ten post jako pierwszy krok, gdy rozważasz swoją międzynarodową ekspansję, wymieniając i krótko opisując czynniki, które musisz wziąć pod uwagę.

w ramach tego procesu potrzebujesz nie tylko kompleksowego planu biznesowego, który nakreśli kroki, które podejmiesz, ale musisz zbadać specyfikę każdego kraju lub regionu, który rozważasz, patrząc konkretnie na takie rzeczy, jak bariery kulturowe/językowe, jaka jest konkurencja w tym kraju itp.

tak wiele wyzwań pojawia się, gdy rozwijasz swoją działalność na arenie międzynarodowej i im lepiej jesteś przygotowany, tym większe szanse na sukces. Bez tego dokładnego planowania i organizacji Twoja firma może stracić setki tysięcy dolarów w jednej chwili i uszkodzić markę do punktu, w którym przyszłe plany ekspansji są jeszcze bardziej ryzykowne.

w ramach przygotowań należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy przed podjęciem decyzji o rozszerzeniu działalności na arenie międzynarodowej. Aby pomóc ci we właściwym kierunku, oto 12 czynników, które każda firma musi wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem międzynarodowej ekspansji:

przystępność cenowa

jedną z pierwszych rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, jest to, ile będzie kosztować rozwój firmy na arenie międzynarodowej. Prowadzenie działalności za granicą wiąże się z różnymi kosztami, od powierzchni biurowej po Podróże, cła, wysyłkę i produkcję. Koszty te różnią się znacznie w poszczególnych krajach i regionach międzynarodowych, jak również unikalne koszty mające zastosowanie wyłącznie do ekspansji międzynarodowej. Zwyczaje, na przykład, są specyficzne dla biznesu międzynarodowego, podczas gdy łapówkarstwo, podczas gdy nielegalne w USA, jeśli chodzi o płacenie urzędnikom państwowym, jest standardową praktyką w niektórych krajach, jeśli chcesz coś zrobić. Współpracuj ze specjalistami, którzy mogą udzielić Ci wskazówek dotyczących kosztów związanych z konkretnym obszarem ekspansji, aby mieć pewność, że dysponujesz budżetem umożliwiającym rozbudowę.

nie chcesz napotkać nieoczekiwanych problemów z przepływami pieniężnymi – dlatego dobrze jest opracować listę wszystkich kosztów i upewnić się, że są one zrównoważone z potencjalnymi przychodami i zyskiem, które otrzymasz. Jeśli ekspansja wydaje się dobrym pomysłem finansowo, może okazać się bardzo skuteczna przy odpowiednim przygotowaniu.

ale jeśli wydaje się, że koszty, w tym koszty uruchomienia, zajmie lata, aby odzyskać, koncentrując swoje wysiłki na ekspansji krajowej lub dywersyfikacji produktów / usług, a nie wchodząc na rynek międzynarodowy ma więcej sensu.

przepisy dotyczące podatków i zatrudnienia

Różne kraje i regiony mają różne przepisy dotyczące podatków i zatrudnienia. Na przykład USA mają surowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa pracowników, za pośrednictwem OSHA, podczas gdy inne kraje mogą mieć luźne przepisy regulujące bezpieczeństwo pracowników. I nie zawsze jest to takie proste. Na przykład w Meksyku istnieje wiele różnych agencji zajmujących się bezpieczeństwem pracowników, z których każda ma własne przepisy, które czasami są sprzeczne.

nie możesz sobie pozwolić na ignorowanie tych przepisów prawnych, ponieważ mają one wpływ na wszystko, od zatrudniania pracowników w każdym kraju po prawidłowe wypełnianie deklaracji podatkowych. Należy również wziąć pod uwagę, w jaki sposób Kraj pochodzenia traktuje dochody uzyskiwane na arenie międzynarodowej, ponieważ może to znacząco wpłynąć na zyski. Zminimalizuj ryzyko podczas planowania ekspansji i przyjrzyj się tym przepisom prędzej niż później. Im wcześniej przepisy procesowe wejdą w decyzję, tym lepiej, ponieważ mogą nawet wpłynąć na wybór trybu wejścia.

Twoje techniki marketingowe

to może wydawać się oczywiste, ale nadal jest to coś, czego nie możesz zignorować. Rozwijając się globalnie, musisz zmienić swoje techniki marketingowe i wiadomości, aby pasowały do oczekiwań (i przepisów) w różnych krajach. Język jest oczywistym czynnikiem, ale głębsze znaczenie komunikacji między kulturami ma większy wpływ na sukces.

w marketingu mamy zasadę: myśl globalnie, działaj lokalnie, co przekłada się na jedną markę, która dostosowuje Wiadomości do unikalnych aspektów kultury. Często zatrudnianie lokalnej firmy marketingowej pomaga pozycjonować Twoją markę w najlepszym świetle dla mieszkańców.

zatrudnianie pracowników na arenie międzynarodowej

niezależnie od tego, czy planujesz otworzyć Biura na całym świecie, czy po prostu zatrudniasz pracowników zdalnych w różnych krajach, musisz zastanowić się, kogo zatrudnisz na różne stanowiska. Na rynku międzynarodowym Pula talentów różni się diametralnie pod względem umiejętności, dostępności i kultury. Dlatego możesz czuć się wyzwaniem, aby znaleźć najlepszych pracowników dla swojej firmy, określić właściwy styl zarządzania z pracownikami międzykulturowymi i szkolić pracowników.

musisz poświęcić czas na oglądanie różnych specjalistów (na stronach takich jak LinkedIn), porównywanie ich na podstawie ich umiejętności i doświadczenia. Aby to zrobić skutecznie, warto znaleźć kraj, w którym jest mnóstwo profesjonalistów, którzy są idealni dla twojej siły roboczej. Z pomocą i wskazówkami wyszkolonego specjalisty ds. zatrudniania będziesz w stanie zidentyfikować, kto jest odpowiedni.

realizacja zamówień

jeśli Twoja firma koncentruje się na tworzeniu produktów dla klientów i planowaniu działalności międzynarodowej, musisz od samego początku mieć skuteczną strategię realizacji zamówień. Na przykład, zanim Hyundai przywiózł pierwszy samochód do USA, przywieźli ładunki części niezbędnych do dostosowania i naprawy swoich samochodów. Tak więc, gdy klienci kupowali samochody, nie mieli problemu z dostawą części, co zapewniało wysoką satysfakcję klienta.

od magazynowania po pakowanie i wysyłkę, potrzebujesz szybkiej logistyki, która jest wysokiej jakości i przyjazna dla budżetu Twojej firmy. Musisz znaleźć firmę, która zajmie się realizacją zamówień na całym świecie-na przykład online pod adresem Fulfillment.com. takie firmy dostosowują się do twojego planu ekspansji na nowe rynki, oferując oprogramowanie do szybkiej dostawy i zakupów (wśród innych przydatnych funkcji).

opakowania

po naszej dyskusji na temat logistyki, kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest opakowanie międzynarodowe. Przepisy dotyczące opakowań różnią się w różnych krajach, więc musisz upewnić się, że pakujesz je prawidłowo. Pamiętaj, że opakowania muszą być zgodne ze zrównoważonymi praktykami w niektórych regionach i stanowią integralną część Twojego marketingu niezależnie od tego, gdzie jesteś. Wymogi prawne dotyczące zrzeczenia się odpowiedzialności na opakowaniu mają również wpływ na decyzje użytkownika. Na przykład wiele krajów rozwiniętych wymaga wyłączeń dotyczących papierosów, podczas gdy kraje słabiej rozwinięte mogą zrezygnować z takich pouczających instrukcji.

Due diligence

jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, podejmując decyzje biznesowe związane z ekspansją międzynarodową, jest due diligence. Ale jak wziąć pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze? Cóż, ty lub twój personel może spędzić trochę czasu w rozważanych krajach, aby uzyskać bardziej niuansowe zrozumienie systemów w grze lub zatrudnić lokalną firmę, aby wspierać rozwój Twojej firmy na arenie międzynarodowej.

tego rodzaju gromadzenie informacji może okazać się nieocenione w dłuższej perspektywie. Dlaczego? Ponieważ praktyczne doświadczenie w kulturze pokazuje, czy twój produkt rozwiązuje problem lokalnych konsumentów, jaka cena pasuje do lokalnej ekonomii oraz jak dystrybuować i sprzedawać twój produkt, między innymi. Chociaż początkowo może się wydawać kosztownym przedsięwzięciem zarówno pod względem czasu, jak i pieniędzy, jest to ruch, który wiele firm podejmuje i zapewnia bardziej przydatny wgląd niż zwykłe prowadzenie badań online.

Waluta

Waluta jest gorącym problemem w każdym przedsięwzięciu międzynarodowym. Po pierwsze, kursy walut wahają się, czasami szeroko. Zwiększa to ryzyko związane z ekspansją firmy na arenie międzynarodowej, ponieważ nie można dopasować cen do międzynarodowego kursu wymiany. W czasach wielkich wahań, jak to miało miejsce niedawno w Wenezueli, możesz znaleźć się w sprzedaży produktów ze stratą, co nigdy nie jest dobre.

co więcej, większość krajów nakłada ograniczenia na pobieranie pieniędzy z kraju. W ten sposób, twoje zyski mogą być związane w kraju zarobione, co ogranicza elastyczność w zatrudnianiu tych zysków w celu spełnienia zobowiązań finansowych poza krajem.

zapewnienie jakości

jakość jest zawsze czymś do rozważenia, a ekspansja międzynarodowa nie oznacza większego lub mniejszego nacisku na jakość. Oznacza to jednak różne standardy jakości w niektórych kulturach wraz z innymi różnicami w potrzebach.

Podróżowanie na duże odległości może również wpłynąć na jakość Dostawy od jakości początkowej, gdy produkt opuścił swój kraj pochodzenia. Na przykład, świeże produkty przekraczające duże odległości mogą napotkać zwiększone szanse na psucie się lub siniaki. Wprowadzenie systemu zapewnienia jakości, który uwzględnia takie kwestie.

stabilność gospodarcza i polityczna

świat jest nieprzewidywalny – zarówno pod względem polityki, jak i gospodarki. Tak więc, gdy planujesz globalną ekspansję firmy, musisz upewnić się, że Twoja firma w pełni uwzględniła poziom ryzyka związanego z ekspansją, ponieważ wyższe poziomy ryzyka wymagają wyższych poziomów nagrody (zysku) jako rekompensaty. Korzystaj z aktualnych i historycznych informacji, a także z prognoz, aby ograniczyć ryzyko, wybierając kraje o mniejszej nieprzewidywalności.

przykłady ryzyka politycznego obejmują wywłaszczenie, które przytrafiło się Fordowi, gdy rząd kubański wyrzucił wszystkie amerykańskie firmy i przejął ich aktywa. Ryzyko gospodarcze wiąże się ze zmianami czynników gospodarczych, na których opiera się siła nabywcza konsumentów. Na przykład kraj o rosnącej klasie średniej, taki jak Chiny, stanowi dobrą okazję dla wielu przedsiębiorstw, podczas gdy nieprzewidywalność związana z gospodarką dowodzenia wprowadza większe ryzyko.

oczywiście, jeśli kraj stanowi większe ryzyko (a istnieją obiektywne miary ryzyka publikowane przez strony trzecie), to lepszym pomysłem może być całkowite ich uniknięcie.

odległość od kraju pochodzenia lub rynków

odległość geograficzna jest istotnym czynnikiem przy określaniu miejsca, w którym można się rozwijać. Na początku możesz pokusić się o nurkowanie z głową, rozszerzając się na pierwszy kraj, który wykazuje zainteresowanie tym, co masz do zaoferowania. Ale musisz upewnić się, że jest to kraj, który jest w zasięgu ręki, aby z powodzeniem dostarczać produkty, aby zaspokoić popyt. Na przykład Chiny są atrakcyjne ze względu na niskie koszty płac i ogromną liczbę potencjalnych pracowników. Ale, między innymi, Chiny są bardzo daleko od rynków w Europie i Ameryce Północnej. Oznacza to, że występują duże opóźnienia w produktach docierających na rynki zachodnie. W przypadku niektórych produktów, takich jak moda o przewidywalnie krótkim cyklu życia, może wystąpić niższa sprzedaż, ponieważ czas oczekiwania na uzupełnienie gorących stylów mody wynosi miesiące.

rozpoznawalność marki

rozszerzenie działalności na arenie międzynarodowej może oznaczać wejście do krajów, w których rozpoznawalność marki jest niewielka lub nie ma jej wcale. Oznacza to znaczne inwestycje w reklamę, aby budować świadomość Twoich marek i budować korzystne postawy wspierające zakup. W innych przypadkach branding nie działa w kraju, do którego chcesz wjechać. Na przykład, Ford NOVA (który jest teraz na emeryturze), oznacza no go w języku hiszpańskim, co nie wróży dobrze dla sprzedaży samochodów.

ostatnie przemyślenia

więc proszę bardzo! To 12 czynników, które należy wziąć pod uwagę przy rozwijaniu działalności na arenie międzynarodowej. Oczywiście, nie jest to pełna lista i tylko poruszyliśmy każdy czynnik krótko. Zacznij od tych 12 czynników, rozważając ekspansję, a następnie zbadaj inne czynniki, które mogą mieć wpływ na twój potencjalny sukces.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.