three tabby maine Coon cats

As its name suggests, the Maine Coon is a breed of cat that is native to the state of Maine. Jako rasa, mają długą historię w Stanach Zjednoczonych; pierwsze pisma o tej rasie poprzedzają amerykańską wojnę secesyjną. Pochodzenie Maine Coon nie jest dobrze poznane, choć istnieje wiele teorii i mitów. Jednym z takich mitów jest to, że Maine Coon jest wynikiem hodowli kota z Szopem. Chocia ¿ta teoria zosta3a obalona, to jest easy wobec zobaczyæ dlaczego Kto ¶ mo ¿e wierzyæ to given ten G3ówny Coon 's broad chest, puszysty ogon, i ten kępki futra wokó3 jego twarz i uszy ów daæ ono pewien kszta3t podobny do a raccoon’ s.

Despite the mity otaczaj1ce ten G3ówny Coon ’ s origins, ten najbardziej prawdopodobny scenariusz jest ów ten koty are a cross miêdzy pewien d3ugi-w3osy kot rasa przyniós3 przez Europejski osadnik i An Amerykanin domowy rasa.

przegroda na łapę dla kota hepper single Cat

dlaczego Maine Coony są takie duże?

jeśli nigdy nie widziałeś Maine Coon, możesz być zaskoczony, jak duża ta rasa może dostać. Samice zazwyczaj ważą do 12 funtów, podczas gdy samce są nieco cięższe w wadze 15-18 funtów. Od nosa do ogona, mogą mieć ponad 3 stopy długości. Ale dlaczego oni tak du ¿o wiêkszy ni ¿ten redni domowy kot rasa?

jeden powod ten Maine Coon jest tak du ¿y jest ów ten koty dojrza3y wiêcej wolno ni ¿inny kot p3odzi. Pozwala to na zwiększenie ogólnej struktury kości i mięśni. Ich środowisko również ma z tym coś wspólnego. Jako tubylcy Maine, ich naturalne środowisko jest bardzo zimne przez większą część roku. Ich większa masa ciała pomaga im zachować więcej ciepła ciała.

być może najlepszą odpowiedzią na to, dlaczego Maine Coony są tak duże, jest to, że zostały wyhodowane w ten sposób! Większe koty Maine Coon są hodowane razem, ponieważ ich ogromny rozmiar jest imponujący i wyjątkowy. W Kot wystawy, the Duży Rozmiar The Maine Coon być jeden Część the rasa standard, so breeders are incentived to produce larger koty.

sÄ … to Ĺ ” rednio duĹźe koty, jednak niektĂłre Maine Coony sÄ … jeszcze wiÄ ™ ksze! Teraz, gdy wiesz nieco więcej o Maine Coons, przedstawimy niektóre z największych Maine Coonów z całego świata.

10 z największych kotów Maine Coon z całego świata

Stewie był wielkim kotem Maine Coon z Reno w stanie Nevada. Mierzący 48,5 cala długości od nosa do ogona Stewie pobił rekord Guinnessa w kategorii najdłużej żyjącego kota, zanim tytuł został przyznany innym dużym kotom z tej listy. Do dziś jest rekordzistą najdłuższego kota domowego wszech czasów, a także raz ustanowił rekord najdłuższego ogona na 16,3 cala.

Barivel

Barivel, którego imię oznacza klaun lub joker w języku włoskim, jest Maine Coon, który mieszka w Vigevano we Włoszech. Mierzący 47,2 cala długości jest aktualnym posiadaczem rekordu świata dla najdłużej żyjącego kota. Barivel to rozpieszczony kot, który lubi chodzić na spacery, a nawet ma własną stronę na Instagramie.

Ludo

Ludo, Maine Coon z Wielkiej Brytanii, posiadał tytuł najdłuższego kota domowego przed Barivelem. Ma 46,6 cala długości i waży aż 34 funty.

Możesz również zainteresować się: 7 rodzajów kotów Maine Coon Kolory: przegląd

Cygnus

Cygnus był Maine Coon, który mieszkał w Detroit z jego ludzkich rodziców i trzech kotów rodzeństwa. Był rekordzistą pod względem długości ogona kota domowego (17,58 cala). Niestety, Cygnus i jego Koci brat, Arcturus, tragicznie zginęli w pożarze domu w 2017 roku.

Samson

W 4 stóp długości i 28 funtów, Samson jest uważany za największego kota domowego w Stanach Zjednoczonych. Ma stronę na Instagramie, gdzie jego liczni obserwatorzy mogą być na bieżąco z kotkiem, który niedawno przeprowadził się z Nowego Jorku do Miami. We wrześniu 2020 zdiagnozowano u niego dysplazję stawu biodrowego.

Omar jest australijskim Maine Coonem mieszkającym w Melbourne. Jest uważany za jednego z największych kotów domowych na świecie, mierzy 47,2 cala długości i waży 30 funtów. Pomimo tego, że jest porównywalny wielkością do innych kotów, które zdobyły tytuł najdłuższego kota, nie został jeszcze oficjalnie uznany przez Guinnessa World Records.

możesz być również zainteresowany: pręgowany Maine Coon: fakty, pochodzenie &Historia (ze zdjęciami)

Lotus

Lotus to piękny pręgowany Maine Coon ze Szwecji. Przy wadze 22 funtów z pewnością znajduje się na liście największych kotów na świecie.

Moonwalk Mognum

Moonwalk Mognum to szary i biały Maine Coon, który mieszka w Chaillé-les-Marais we Francji. Ważąc 28 funtów, jest jednym z największych kotów w Europie.

  • Zobacz też: rasy dużych kotów

możesz rozpoznać Héliosa, nazwanego na cześć starożytnego greckiego boga słońca, z jego obecności na YouTube. Ten przystojny chłopak mieszka na południu Francji.

Sean Coonery

Sean Coonery, kolejny wspaniały Maine Coon o bezczelnym imieniu, jest również opisywany na YouTube. W filmie widać jaki jest wokalny. Mówi się, że wokalizacje Maine Coon przypominają tryl lub ćwierkanie w przeciwieństwie do zwykłego miauczenia.

wniosek

chociaż nie wszystkie Maine Coony rosną być tak duże, jak niektóre zwierzęta na tej liście, jeśli przyjąć jeden, należy oczekiwać, że będzie to dość duży kot. Osobowość głównego szopa jest tak samo duża jak jego ciało; jest to bardzo społeczne zwierzę, które nie lubi być pozostawione w spokoju, więc powinieneś upewnić się, że dajesz swojemu kotu dużo miłości i uwagi.

Polecane Zdjęcie: PxHere

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.